Elite si z Vinohrad odváží tři body

Vinohrady nezvítězily ani ve svém čtvrtém domácím utkání a v derby prohrály s Elite Praha 3:6. O výsledku hodně napověděla nepovedená první třetina, ve které hostující celek odskočil o dvě branky.

Soupeřky z Elite do zápasu vlétly jako uragán. V páté minutě otevřela skóre Veselá. Pak domácí hráčky neubránily agilní Zikmundovou a ta je za to potrestala gólem. Elite prožilo veleúspěšnou dvouminutovku. Třetí gól hostujícího celku přidala juniorská reprezentantka Müllerová. Pak se SKV konečně zvedlo a začalo také hrozit. Výsledkem byla jediná branka domácích, kterou vstřelila Nikola Zajíčková.

Vinohrady se snažily svému soupeři vyrovnat, ale opět hodně vázlo zakončení. Ani Elite nemělo v koncovce ideální formu, několik slibných příležitostí hostujícího týmu zlikvidovala skvěle chytající Obselková, i tak však hostující hráčky přidávaly další branky. Svou druhou trefu vstřelila v úvodu druhé části Müllerová a následně ještě navýšila náskok Chvátalová. Domácí hráčky stihly opět alespoň zkorigovat výsledek. Na rozdíl tří branek snížila Šádková.

Elite mělo na začátku třetí třetiny pohodlný tříbrankový náskok a domácí hráčky nevypadaly, že by měly sílu výsledek otočit. Navíc v 50. minutě Müllerová zkompletovala hattrick a vstřelila už šestou branku hostů. SKV vrhlo síly do útoku a vytvořilo si několik zajímavých příležitostí, nakonec se však trefila pouze Šádková, což bylo na zvrat málo. SKV prohrálo svůj čtvrtý domácí zápas a v tabulce extraligy žen zůstane na desáté příčce.

TJ X3M SKV - ELITE PRAHA 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky:
14. Zajíčková (Lisová), 35. Šádková (Tvrzníková), 55. Šádková (Tvrzníková) - 5. Veselá (Zittová), 6. Zikmundová (Gécová), 7. Müllerová, 21. Müllerová (Chvátalová), 29. Chvátalová, 50. Müllerová. Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 72.

Sestava SKV: Obselková - Strejcovská, Lehutová, Hrdinová, Valášková, Batíková Samake, Plecitá - Lisová, Vacínová, Zajíčková - Tvrzníková, Reichová, Šádková - K. Trunečková (C), Čermáková, Komorousová - Kuhnová, Müllerová. Trenéři: Jan Kysel, Petr Jirges a Vilém Svoboda.