Extraliga zůstane na Vinohradech! Ladies ovládly rozhodující duel s Olomoucí 5:1

Ženské áčko to dokázalo! Na hřišti Olomouce vyhrálo rozhodující sedmé střetnutí 1. kola play down 5:1 a celou sérii dotáhlo do vítězného konce 4:3 na zápasy. I příští rok se tak bude v Riegrových sadech hrát nejvyšší soutěž!

Oba celky vstoupily do zápasu opatrně, z počátku tedy bylo znát, že se jedná o poslední duel celé série. Nikdo nechtěl udělat chybu. Jenže v desáté minutě ji domácí celek udělal. Nahozený míček si do vlastní sítě srazila Martinková. SKV tedy vedlo po úvodním dějství 1:0.

Druhá část byla, jak se později ukázalo, z pohledu konečného výsledku klíčová. Ve 28. minutě totiž na 2:0 zvýšila po dorážce Trunečková a o deset minut později stejná hráčka našla volnou Tvrzníkovou, která se nemýlila a zařídila Vinohradským třígólové vedení.

V závěru druhého dějství navíc rozhodčí poslali Olomouc do čtyř za špatné střídání a SKV tedy před závěrečnou dvacetiminutovkou drželo všechny trumfy. Přesilovku sice nevyužilo, ale vzápětí se trefilo při hře pět na pět. Reichová přistrčila míček Strejcovské a bylo to 0:4 z pohledu domácích.

V 50. minutě přišel první gól domácích, ale jednalo se jen o snížení. Sokolky už si zbytek zápasu pohlídaly. Do prázdné branky se ještě trefila kapitánka Macurová a zpečetila rozhodující vítězství Vinohrad. Skvěle chytající Vyrobíková si připsala 24 zákroků a potřetí během série byla vyhlášena nejlepší hráčkou!

Ladies si tedy po výhře 5:1 zajistily záchranu v nejvyšší soutěži a i v příští sezoně se budou potkávat s Herbadentem, Chodovem, Vítkovicemi a dalšími elitními celky.

FBS Olomouc - TJ SKV 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 50. Franková (Pavlíková) – 10. vlastní, 28. Trunečková (Tvrzníková), 39. Tvrzníková (Trunečková), 48. Strejcovská (Reichová), 58. Macurová. Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 73.

Vítězná soupiska SKV: Vyrobíková (Kutnarová, Máčilová) - Jiříčková, Lingová, Čermáková, Honzová, Batíková , Sladkovská, Vejvodová - Macurová (C), Trunečková, Tvrzníková - Reichová, Strejcovská, Dobisíková - Bartošová, Černovská, Panková, Vavřinová. Trenéři: Pavel Doubek, Boleslav Kytka, Vilém Svoboda.