Extraligové ženy opět bez bodu

Vinohradské ženy opět nedokázaly zužitkovat výhodu domácího prostředí a tři body si tentokráte odváží Židenice. Zápas, totožně jako v pátek, rozhodla velmi nevydařená první třetina.

Židenice začaly zápas s velmi aktivním napadáním, které ovšem domácí hráčky čekaly a byly na něj připravené. V úvodních minutách byl zápas vyrovnaný a Vinohrady se v šesté minutě dostaly do vedení, kdy zužitkovala Vacínová přihrávku od Lisové a vstřelila gól do prázdné brány. Avšak půl minuty na to hosté vyrovnaly po úniku Hykslové, což domácí hráčky trochu srazilo, ale dostaly výhodu v podobě přesilovky. Ta ovšem dopadla hůře, než by se vůbec dalo čekat. Po zbytečném zmatkování s touhou ihned vstřelit gól, hosté dokázaly 2x skórovat do sítě domácích. Následovala hra plná nepřesností a především bez střel (za celou třetinu pouhé čtyři střely na bránu), kdy ve 14. minutě skórovala do odkryté branky domácích Brošová a hosté odskočily už na rozdíl tří branek. Následně se nechala vyloučit domácí Vacínová na dvě minuty za hrubost, oslabení však naše ženy zvládly bez větších problémů. Třetina se dohrála v klidu, ale balonek byl spíše na hokejkách hostů.

Do druhé třetiny se rozhodli trenéři něco změnit a tak nastoupily domácí hráčky v úplně jiném složení. Avšak ihned je zbrzdilo oslabení po vyloučení Čermákové za nedovolené vrážení. Hra v oslabeném počtu ale šla domácím opravdu výborně a ani podruhé dokázaly neinkasovat. Následně však přišel závar před brankou, kde se lépe dokázaly zorientovat hráčky hostů a zvyšovaly tak stav už na 5:1. SKV se začalo dostávat více do hry, neboť Židenice přestaly tolik napadat, ale i tak svou první střelu ve 2. třetině vyslaly domácí hráčky až v 7. minutě. Hra se stala trochu vyrovnanější, ikdyž stále více kombinovaly hráčky hostí. Přesto dokázaly Vinohrady vymyslet několik dobrých akcí, např. po úniku a souhře Tvrzníkové – Trunečkové se gólmanka hostů pouze ohlédla a Trunečková nastřelila tyč. Ovšem gólovou impotenci potvrzují pouhé dvě střely na bránu.

Do třetí třetina nastupovaly hráčky Židenic s pohodlným náskokem čtyř gólů, ale domácí hráčky se nenechaly skórem nějak ovlivnit a vlétly do třetí třetiny s úplně jiným florbalem. Tato aktivita se odměnila premiérovým gólem Elišky Čermákové po krásné střele tahem. Vinohrady pokračovaly v tlaku a vypadaly jako úplně jiný tým než ten, který tam byl v úvodní části zápasu. Ovšem domácí ženy opět zchladil gól, kdy dokázala skórovat Brošová, která se objevila před brankou úplně nekrytá. Následovala aktivní část domácích, kdy se snažily napadat, ba dokonce i střílet a odměnou jim byla druhá přesilovka v dnešním zápase. S menší změnou nastoupily ženy do přesilové hry a změna se vyplatila, neboť Komorousová odklidila míček ze vzduchu do branky hostů. To domácí hráčky nahecovalo, ale bohužel se zbývajícími sedmi minutami do konce zápasu už nedokázaly zápas zvrátit na svou stranu a ani páté domácí zápas ženy vyhrát nedokázaly.

TJ X3M SKV - EUROSPOLOČNOST Sokol Židenice 3:6 (1:4, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Vacínová (Lisová), 43. Čermáková (Tvrzníková), 53. Komorousová (Zajíčková) - 7. Hyksová (Svobodová), 8. Miklíková (Hyksová), 9. Dernerová, 14. Brošová (Dernerová), 25. Hyksová (Miklíková), 46. Brošová (Dernerová). Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 34.

Sestava SKV: Máčilová - Strejcovská, Lehutová, Batíková, Hrdinová, Valášková, K. Trunečková (C), Plecitá, Samake - Lisová, Zajíčková, Vacínová - Tvrzníková, Reichová, Petřeková - Čermáková, T. Trunečková, Šádková - Komorousová. Trenéři: Petr Jirges a Jiří Kysel.