Fantazie! Sokolové zaskočili Bohemku a vyhráli 6:5

Výrok komentátora Roberta Záruby „přepište historii“ je notoricky známý. V tomto případě si ho ale dovolíme použít znovu. Vinohrady totiž poprvé ve své historii porazili Bohemku v rámci základní části nejvyšší soutěže. Silného protivníka zdolali 6:5 na jeho půdě a zapisují do tabulky velmi cenné tři body. Bravo!

Ve čtvrté minutě se po pohotové dorážce radoval z gólu Matěj Horák. Ten v posledních duelech nabral skvělou formu, a tak když Bohemians dokázali duel do konce první části dvěma trefami otočit, byl to zase on, kdo dostal SKV zpět do hry. Opět to bylo z dorážky, opět ze vzduchu a opět po střele Tomáše Gärtnera.

Ihned po gólu však sokolové inkasovali. Po nedůrazu v obraně se přesnou střelou prosadil Jakub Buršík. Bohemians pak šli do vedení. Filip Forman krásně našel na středu Karla Petráka a ten z dobré pozice skóroval. Závěr druhého dějství sokolům vyšel na výbornou. Tomáš Gärtner zapsal už třetí asistenci v zápase, když předal míček bratrovi Danielovi, jenž střelou na zadní tyč snížil na 3:4.

A vteřinu před sirénou pak natáhl k dalekonosnému pokusu Jan Procházka a brankáři Zavřelovi propadl míček až do sítě. Třetí třetina přinesla napínavé vyvrcholení duelu. Tomáš Gärtner asistoval u čtvrté branky, tentokrát opět předal míček svému dvojčeti a Daniel ze středu hřiště zacílil přesně. O chvíli později sokolové sehráli krásnou kombinaci, na jejímž konci byl Vojtěch Klápa a SKV vedlo už 6:4.

Bohemka šest minut před koncem zásluhou Ondřeje Kawuloka snížila, ale víc už nedokázala. Hráči SKV těsný náskok na hřišti favorita udrželi a v rámci 18. kola Livesport Superligy zapsali velmi cenné vítězství 6:5!

„Klíčem k vítězství bylo to, že máme konečně zdravý mančaft. Už v Boleslavi nám chybělo trochu štěstí, aby to bylo dramatičtější. Dneska se to povedlo. Kluci se drželi taktických pokynů, které měli. I když to úplně nebylo pro soupeře atraktivní. Ovšem hraje se na vítězství, čehož jsme dosáhli,“ byl po utkání spokojený kouč Jan Kapucián.

„Vzhledem k tomu, jak jsme si pokazili zápasy se soupeři, které jsme měli porazit, je to velmi cenné vítězství. Do nového roku jdeme s cílem porvat se v každém utkání o body, protože je potřebujeme, abychom postoupili do play off,“ dodal Kapucián. Další zápas sehrají Vinohradští v pondělí 16. ledna, kdy doma před televizními kamerami vyzvou Chodov.

FbŠ Bohemians – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. P. Šebek (Kisugite), 10. J. Petrák (Řehoř), 23. Buršík (K. Petrák), 26. K. Petrák (Forman), 54. Kawulok (K. Petrák) – 4. M. Horák (T. Gärtner), 23. M. Horák (T. Gärtner), 36. D. Gärtner (T. Gärtner), 40. Ja. Procházka (O. Stuchlík), 49. D. Gärtner (T. Gärtner), 51. V. Klápa (Kužel). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 294.

Sestava SKV: Blumbergs - Jan Procházka, Hartman (C), O. Stuchlík, Otta, Čuda - Švejda, Kužel, Klápa - Horák, T. Gärtner, D. Gärtner - Pergler, Máca, Plíhal - Pinkas, Hájek, Blažej. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.