Finále 1. ligy s Havířovem je po úvodním víkendu vyrovnané

Už potřetí letos začínalo SKV sérii na hřišti soupeře. A stejně jako v předešlých případech si z cizí půdy přivezlo jedno vítězství. To sokolové obstarali v sobotu, kdy vyhráli 5:3. V neděli padli s havířovským Torpedem 2:3 a v Praze se tak bude pokračovat za stavu 1:1.

Úvod prvního finále se lépe vydařil Vinohradským, kteří šli zásluhou Jelínka do vedení. V závěru první části srovnal Černý. V prvních dvou třetinách padlo málo branek a i po 40 minutách byl stav stále vyrovnaný.

Definitivní rozuzlení tak nastalo až v samém závěru, kdy Hartman se Skřivánkem zvyšovali už na 5:2 pro SKV. Domácí stihli pouze snížit a Vinohrady tak první finále ovládly 5:3. V duelu se gólově prosadili oba bratři Záňové.

„Neproměnili jsme spoustu šancí, to samé by se dalo říct i o soupeři. Díky tomu mohli dnes oba gólmani zazářit. Nám se to naštěstí podařilo ve třetí třetině zlomit a bereme důležitý bod,“ zhodnotil první utkání asistent trenéra Miroslav Purkrábek.

Florbal Pegres Havířov - TJ SKV 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Černý (Krečmer), 36. Pavel Kožušník (Šochman), 60. Pavel Kožušník (Varta) - 7. Jelínek, 21. J. Záň (Skřivánek), 41. D. Záň (Linhart), 57. Petr Hartman (Skřivánek), 58. Skřivánek (Lanc). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 319.

Sestava SKV: Dejmal - Rychetník, Š. Raiter, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Lanc, Zezulka - Skřivánek, Hartman, J. Záň - Z. Stuchlík, Linhart, Hanák - Máca, Dolejš, Beran - Šneberger, Kapucián. Trenér: Michal Pazdera.

V nedělním střetnutí vidělo početné obecenstvo v Havířově ještě méně branek než v sobotu. Na tu první museli navíc diváci počkat až do předposlední minuty první třetiny, kdy se podruhé během víkendu prosadil havířovský střelec Černý.

Vinohrady po trefě Skřivánka vyrovnaly, ale Havířov poslal zpátky do vedení Kučera. A když čtyři minuty před koncem zvýšil Mžyk, bylo skoro rozhodnuto. Zdramatizování přinesla branka Hartmana při hře v šesti, ale víc už sokolové nestihli a prohráli 2:3.

„Do zápasu jsme nenastoupili na sto procent a začali jsme vlažněji. Následný boj, kterým dnešní zápas byl, nakonec urval soupeř. Doufám, že v domácích zápasech nás přijde popdpořit co nejvíce fanoušků a sérii v Praze vítězně zakončíme,“ řekl po utkání Purkrábek.

Florbal Pegres Havířov - TJ SKV 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Černý (Klimeš), 39. Kučera (Peřka), 56. Mžyk (Varta) - 25. Skřivánek (Lanc), 60. Linhart (Hartman). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 0:0. Diváci: 260.