Gólová přestřelka s vítězným koncem! Sokolové na závěr v poháru porazili Ústí

Vinohradští uzavřeli vrcholovou část Poháru Českého florbalu vítězně! Doma porazili Ústí v gólově bohatém utkání 10:9 po prodloužení, když vítěznou trefu zapsal po krásné akci Zbyněk Stuchlík. SKV tak obsadí ve skupině C konečnou třetí příčku, dál ovšem postupují pouze první dva.

Poslední srpnové pondělí byla v Rieger aréně k vidění velká gólová divočina. Sokolové vstoupili do zápasu skvěle a už v šesté minutě po trefách Procházky, Perglera a Golda vedli 3:0. Jenže soupeř se pak začal dotahovat a do přestávky srovnal na 3:3. Vinohrady v průběhu prostřední dvacetiminutovky ještě třikrát dokázaly odskočit o gól, jenže na všechny jejich góly Ústečtí úspěšně zareagovali.

V závěru druhé části dokonce hosté dokonali obrat a dostali se poprvé do vedení. Přestřelka pokračovala a SKV se opět dostalo o gól napřed v 55. minutě, kdy se podruhé v utkání prosadil Fiala. Čtyři minuty před koncem však za hosty srovnal Peška. Rozhodnutí padlo po 22 vteřinách prodloužení. Zbyněk Stuchlík si obhodil jednoho protihráče a dělovkou poslal míček do sítě.

„Nepřesnostmi ve středním pásmu jsme pouštěli soupeře k mnoha brejkům, přičemž Ústí dokázalo naše ztráty trestat. Počet inkasovaných gólů je hrozivý, do startu sezony musíme zlepšit obrannou hru,“ uvedl po utkání trenér SKV David Bouša. Vinohrady se tak s pohárem rozloučily výhrou, na postup do vyřazovací fáze to ale nestačí, z prvních dvou pozic postupují Chodov a Sparta.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Florbal Ústí 10:9 po prodl.

Branky a nahrávky: 2. Procházka (Z. Stuchlík), 3. Pergler (Pinkas), 6. Gold (O. Stuchlík), 25. Cabejšek (Máca), 27. Ježek (Kopecký), 30. Kopecký (Cabejšek), 43. Fiala (Z. Stuchlík), 48. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 55. Fiala (Gold), 61. Z. Stuchlík (Fiala) - 15. Peška (Žáček), 17. Esterka (Fuchsig), 20. Vlček (Fuchsig), 26. Vavruška (Kužel), 29. Esterka (Fuchsig), 35. Pavelka (Vavruška), 39. Semerád, 47. Semerád (Esterka), 56. Peška (Kužel). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 0:0. Diváci: 25.

Sestava SKV: Musil (32. Šantora) - Máca, Ježek, O. Stuchlík, Gold, Rezek, Čuda, Šolaja - Hájek, Cabejšek, Kopecký - Fiala, Z. Stuchlík, Procházka - Pinkas, Pergler, Hartman. Trenéři: Kotlas, Bouša.