Gólové hody na Chodově

Očekávaná nedělní přestřelka se stala skutečností. V pražském derby Vinohrady x Chodov padlo hned 17 branek. Sokolové podali dobrý výkon, na vítězství to ale nestačilo.

Vstup do utkání se lépe povedl domácím z Jižního města. Již ve druhé minutě otevřeli skóre zásluhou Ondruška. Posléze si střely na obou stranách marně hledaly cestu mezi tři tyče až do času 9:10, kdy bylo vyrovnáno díky Rossimu. Chodov mohl během pár vteřin jít znovu do vedení, před prázdnou brankou ale Strachota promáchl. I tak ale domácí šli znovu do vedení po trefě Chmelíčka o pár minut později. SKV však agresivně a úspěšně napadalo, za což si jako odměnu připsal gólový zásah Bína po spolupráci s Gregorem.  Do konce třetiny ale padly do vinohradské sítě hned tři branky, jak se postupně prosadil Pražák, Pražan a znovu Ondrušek.

Tříbrankový náskok se chodovští jali navyšovat už během první minuty prostředního dějství. Mezi tři přesné projektily chodovských ještě zvládl vtěsnat jeden Záň, ale v polovině utkání na tabuli svítilo nepříznivé skóre 3:8 z pohledu Vinohrad. Možnost potrestat Kotlasovu hru v brankovišti dostal Gregor a ten fanouškům v hale předvedl ledově klidný nájezd zakončený bekhendovou kličkou. Ke konci třetiny muselo SKV čelit oslabení, které půl minuty před jeho vypršením ukončil svým třetím gólem v utkání Ondrušek.

Obávaná desítka na sebe nenechala dlouho čekat a objevila se na tabuli už v čase 41:08. Vinohradští ale neměli v plánu skládat zbraně a vrhli se na zdramatizování utkání. Již za minutu se podruhé prosadil Bína. Na další gól se ale SKV hodně nadřelo a padl až po dalších deseti minutách hry, kdy na čtyřbrankový rozdíl snižoval Zavadil. Vinohrady si posléze vyzkoušeli také přesilovku, tu ale nepřetavili v gól a čas se rychle krátil. Poslední branku diváci viděli pět minut před závěrečnou sirénou. Na konečných 7:10 upravoval svou premiérovou brankou v dresu SKV Kareš.

Chodovští si připsali tři body nejenom do Superligové tabulky, ale i do mini soutěže o Krále Prahy. Další Superligové utkání čeká SKV Boys již tuto sobotu, kdy na domácí palubovce vyzvou Vítkovice. Ještě před vypuknutím dalšího kola nejvyšší soutěže se ale muži utkají v osmifinálové skupině Poháru České pojišťovny s Mladou Boleslaví. Pohárové utkání startuje na Vinohradech ve čtvrtek od 20:00.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ SKV 10:7 (5:2, 4:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Ondrušek (Pražák), 12. Chmelíček (Vávra), 18. Pražák (Jelínek), 19. Pražan (Dóža), 20. Ondrušek (Koutný), 21. Strachota (Pražan), 24. Tyl (Strachota), 29. Dóža (Pražan), 40. Ondrušek (Tyl), 42. Ondrušek (Koutný) - 10. Rossi (Linhart), 13. Bína (Gregor), 22. Záň J., 36. Gregor, 43. Bína (Stuchlík Z.), 53. Zavadil (Skřivánek), 56. Kareš (Králík). RozhodčíValenta, Žďárský. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 182.

Soupiska SKV: Weissgärber – Raiter Š., Stuchlík O., Nigrin, Rossi, Houra, Zezulka – Stuchlík Z., Gregor, Bína (C), Raiter M., Hanák, Linhart, Záň J., Skřivánek, Zavadil, Králík, Kareš, Hartman. Trenér: Martin Hovořák.