Gólové hody na Vinohradech vyšly lépe pro Ostravu

Ladies poprvé dokázaly vstřelit 9 gólů, ale ani to jim bohužel nepřineslo body. Velký počet vstřelených gólů doprovázela nepečlivá obrana a domácí Vyrobíková musela lovit míček ze sítě desetkrát!

Dalo by se říci, že se Ladies konečně rozstřílely, ale vynikající útok doprovázela nepřesná obrana. I přesto, že Ladies vyhrály první a třetí třetinu, si sebevědomá Ostrava nakonec všechny 3 body odvezla domů.

Začátek utkání hned napověděl, že to bude zajímavý zápas. Leckdo Ladies stavěl do roli outsidera, jelikož Ostrava okupuje horní část tabulky. Avšak hostující Ostrava si byla nejspíše se ziskem 3 bodů tak jistá, že k zápasu přistoupila v doslova "lážo-plážo" stylu. Sice se jim podařilo vsítit první gól zápasu již ve 3. minutě. Tento gól byl však jedním z mnoha a následovalo neustálé dotahování a přetahování o to, kdo bude ve vedení. V 7. minute vyrovnala Čermáková střelou z dálky a po 19 vteřinách již vystřelila Vavřinová domácí do vedení, kdy chladnokrevně vymetla z brejku Holubové pavučinky. Po 3 minutách však dokázala Škopoková vyrovnat a pro změnu Káčová přetáhla vedení na svou stranu, kdy předvedla se spoluhráčkami perfektně nacvičenou akci a ze středu nedala Vyrobíkové šanci. Ale ani ne po minutě a půl se dostala Tvrzníková do brejku, zvolila střelu a bylo vyrovnáno. Následujících 5 minut bylo poklidných, míněno tak, že nepadaly góly, ale i tak byla hra často nahoru-dolu, takže se nikdo nezastavil. 2 a půl minuty do konce třetiny Šádková střelou po zemi poslala domáci znovu do vedení a šlo se do šaten za stavu 4:3.

O přestávce toho měli trenéři hodně na srdci, takzvaný "hurá" florbal byl možná atraktivní pro diváky, ale nikdo jiný s ním asi spokojený být nemohl. U hostujícího celku došlo ke známému "fénu", který doslova otřásal základy naší sokolovny. Avšak fén hostující nabudil dostatečně, aby druhou třetinu ovládly poměrem 6:2.

Již po 3 minutách druhé třetiny Pastušková trefuje vikýř a Kotzurová po vymíchání domácí obrany strhla vedení zase na stranu hostí. Ostrava však po hře rukou nabídla domácím přesilovku. Když už to vypadalo, že hostí se ubrání, tak 5 vteřin před koncem trestu Trunečková střelou z první srovnává skóre na 5:5. Avšak zápas to byl vskutku zajímavý, a tak Kapcová po 15 vteřinách znovu dostává Ostravu do vedení. Avšak domácím 15 vteřin na vstřelení gólu připadá dost dlouhá doba, a tak Tvrzníková po 11 vteřinách posílá hostující gólmanku na střídačku, skóre je vyrovnané a v brance se nově objevuje Tomšová. Po pasáži plné šancí se prosazují pro změnu hosté a rovnou dvakrát. Naneštěstí Sladkovská následně hraje rukou, je vyloučená a po neuvěřitelných 7 vteřinách Ostrava přesilovku využívá a s Ladies to vypadá bledě, neboť skóre je již 6:9 a před nimi posledních 20 minut.

Do třetí třetiny měly domácí jasný cíl, vyrovnat a nejlépe vyhrát. Bylo jasné, že to není nemožné. Pokud během 40 minut bylo k vidění 15 gólů, tak za 20 minut se jich dá stále stihnout dostatek.

Tentokráte první gól padl (až) v 6. minutě hry. Šádková sice trochu krkolomně, ale proměnila brejk 3 na 1, kdy trefila balonek na středu ze vzduchu. To domácí nakoplo a cítily šanci. Jarešová následně nahrála Tvrzníkové před bránu, která zkompletovala hattrick a přiblížila domácí na dostřel jediného gólu. Bohužel následoval další rozbor domácí obrany v podání Káčové a 5 minut do konce hosté zase vedly o 2 góly. Ladies se však nevzdávaly a 53 vteřin na to odpovídá Bartošová a zády k bráně prostřeluje Tomšovou. Avšak na závěrečný tlak od domácích nedošlo a Ostrava si v poklidu vítězství nakonec uhlídala.

Je to veliká škoda, protože Ladies byly opravdu blízko bodům. Bohužel nedokázaly využít toho, že Ostrava je podcenila, a tak se stále nacházejí na dně tabulky s jedním bodem na kontě.

TJ SKV- FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 9:10 (4:3, 2:6, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Čermáková (Jarešová), 7. Vavřinová, 13. Tvrzníková (Jarešová), 18. Šádková (Zelníčková), 29. Trunečková (Sladkovská), 29. Tvrzníková (Honzová), 46. Šádková (Bursová), 52. Tvrzníková (Jarešová), 56. Bartošová (Trunečková) – 3. Vrlíková, 10. Nela Škopková (Vrlíková), 12. Káčová (Pastušková), 23. Pastušková (Kajfoszová), 26. Kotzurová (Káčová), 29. Kapcová (Pastušková), 33. Kajfoszová (Pastušková), 34. Kopková (Šablaturová), 37. Kotzurová (Nela Škopková), 55. Káčová (Vrlíková). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 48.

Sestava SKV: Vyrobíková - Čermáková, Lingová, Trunečková T., Sladkovská, Kutnarová F., Vejvodová - Honzová (C), Tvrzníková, Jarešová - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Šádková, Bartůňková, Zelníčková - Bursová. Trenér: Boleslav Kytka.