Gólové hody ziskem bodů neskončily

Úvodní utkání Superligy sehráli Boys proti Bohemians. Nevídaná přestřelka ale vyzněla lépe pro "klokany", kteří si tak odnášejí z Vinohrad tři body.

První třetina na konečný házenkářský výsledek nevypadala. Nejprve se i díky šťastnému odrazu zapsal do listiny střelců Jakub Záň a poslal domácí do jednogólového vedení. O šest minut později šlo SKV do oslabení, které před vypršením Hanákova trestu ukončil Kuncman. Vyrovnané skóre opět netrvalo moc dlouho a do vedení FbŠ poslal Martin Šimek. Radující se tábor zelenobílých si ještě nestihl ani sednout a zvedli se fanoušci na druhé straně. Na 2:2 srovnával Ondřej Stuchlík ve spolupráci s Bínou. Do konce třetiny se však do vedení vrátila Bohemka, díky gólu Šárky.

Prostřední dějství začalo rychlým gólem Martina Šimka. Následovaly tři další góly FbŠ, po kterých na světelné tabuli svítilo nepříznivé skóre 2:7 z pohledu domácích. Povzbudit své spoluhráče k přepnutí na vyšší stupeň se pokusil Bína, vzápětí však přišly další tři přesné zásahy Bohemians. Než zazněla siréna ukončující druhou část, snížilo SKV na pětibrankový rozdíl zásluhou Houry a Gregora.

Na závěrečnou periodu se do branky hostů postavil Ponomarev, kterého hned po 28 vteřinách překonal Zbyněk Stuchlík. Za necelé dvě minuty využil přesilovku Gregor a SKV stáhlo manko na tři branky. Dalšímu snižování zabránil ale Krbec a následně i Poláček, kteří tak vrátili svému týmu pohodlné vedení. Přestřelka však nebyla zdaleka u konce. Premiérovou branku v dresu Vinohrad si připsal Zavadil a na tříbrankový rozdíl upravoval Linhart, který zužitkoval i druhou nabídnutou přesilovku. Domácí se snažili o srovnání, hráči FbŠ jim však míček moc nepůjčovali a ještě přidali další gól z hole Čiháka. Na finální podobu 10:13 upravoval necelou minutu před koncem Bína.

Nedělní pražské derby tak přineslo hned 23 branek a tři body pro FbŠ Bohemians. Další utkání SKV Boys je na programu v sobotu od 17:00 v Rieger aréně. Vinohrady vyzvou Mladou Boleslav, které nyní vede bývalý trenér SKV Jan Pazdera. O pikantní nádech je tedy už teď postaráno.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians 10:13 (2:3, 3:7, 5:3)

Branky a nahrávky: 4. J. Záň (Zezulka), 18. O. Stuchlík (Bína), 28. Bína (Gregor), 37. Houra (Hartman), 39. Gregor (Bína), 41. Z. Stuchlík (Bína), 42. Gregor (Bína), 52. Zavadil (Bína), 52. Linhart (Z. Stuchlík), 60. Bína (Linhart) - 12. Kuncman (M. Šimek), 17. M. Šimek (Kisugite), 19. Šárka (Bagin), 21. M. Šimek (Kisugite), 25. Růžek (Höffer), 26. Mandík (Šárka), 27. M. Šimek (Kindl), 30. Kuncman (Bagin), 33. Höffer (D. Šimek), 36. Tůma (Höffer), 46. Krbec (Čihák), 49. Poláček (Kisugite), 55. Čihák (Růžek). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 5:3, navíc Adam Růžek ČK3. Využití: 2:2. Diváci: 202.

Sestava SKV: Weissgärber – O. Stuchlík, Š. Raiter, Rossi, D. Záň, Zezulka, Houra, Konečný – Z. Stuchlík, Bína (C), Gregor - M. Raiter, Linhart, Haník - J. Záň, Králík, Zavadil - Hartman, Skřivánek. Trenér: Martin Hovořák.