Gólový koncert! Vinohrady se konečně rozstřílely

Vinohradští se konečně mohou radovat z ligového vítězství. Po pěti porážkách si vyšlápli na hrochy ze Žďáru nad Sázavou a ještě se při tom krásně rozstříleli.

Hosté se v první třetině statečně drželi. Buchta výhozem nasměroval míček na Svobodu, který nekompromisně propálil hostující gólmana Krátkého. Z první třetiny to však bylo vše. Ačkoliv mělo SKV chvílemi převahu, nedokázalo ji plně zužitkovat.

Ve druhé třetině však domácí sokolové naplno rozjeli svůj brankostroj. Nejprve se radovali po dvou povedených dorážkách, které obstarali Smutný s Gregorem. Pak muselo oko florbalového diváka zaplesat. Pepa Mareš se zmocnil míčku, mohl sám střílet, ale posunul ho na volného Svobodu, který v poklidu skóroval.

Druhá třetina se domácím skutečně povedla. Eda Piňos vyslal do sítě hostů takovou dělovku, že se míček ihned odrazil ven. Rozhodčí ale byli pozorní a branku správně uznali. Po chvíli ještě lišácky překonal Krátkého střelou po zemi Dolejš a vyhnal hostujícího brankáře z branky.

SKV pokračovalo v náporu i ve třetí třetině. Hroši však dvakrát využili nepozornosti v domácí obraně a snížili na 6:2. Od té chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Honza Svoboda propasíroval míček na volného Pepu Mareše, který ho neomylně přišpendlil do branky. Kanonáda pokračovala. Michal Smutný využil špatného střídání hrochů a lehkou žabičkou přehodil Macháčka.

Úspěšnou dělovkou se prezentoval Lukáš Gregor, po skvěle sehrané standardní situaci se trefil Raiter a gólový účet uzavřel opět Gregor, jenž tak docílil hattricku. SKV jednoznačně přehrálo svého soupeře 11:2. „Výsledek a zisk tří bodů je pozitivní. Hra měla ale k ideálu daleko,“ vyjádřil se mírně kriticky kouč Vinohrad Michal Pazdera. Již příští týden čeká Vinohrady další zápas na domácí půdě, tentokrát s Havlíčkovým Brodem.

TJ SKV - Hippos Žďár nad Sázavou 11:2 (1:0, 5:0, 5:2)

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Buchta), 22. Smutný (Lanc), 23. Gregor (Houra), 31. Svoboda (J. Mareš), 31. Piňos (Smutný), 34. Dolejš (Smutný), 52. J. Mareš (Svoboda), 55. Smutný (Lanc), 56. Gregor (J. Mareš), 57. Raiter (Svoboda), 58. Gregor (Houra) - 46. Zerák (Dvořák), 52. Melichar (Tlustoš). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Diváci: 90.

Sestava: Buchta - M. Mareš, Záň, Votruba, Houra, Lanc, Šach - Králík, Raiter, Piňos - J. Mareš, Svoboda, Zezulka - Dolejš, Smutný, Gregor - Krůšek. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda a Pavel Doubek.