Herbadent deklasoval Vinohrady

Několikanásobný mistr si nebral s domácími servítky a rozdrtil je rozdílem třídy. Nadělil Sokolkám dvouciferný počet branek, a i tak odjížděl se svým výkonem nespokojen.

Již od úvodního buly bylo jasné, kdo je tu kočka a kdo myš, neboť Herbadent si se Sokolkami doslova pohrával jako kočka s myší. Usadily se na útočné polovině, kterou téměř neopustily a nabídly Sokolkám páteční 60-ti minutový kolotoč zadarmo. Domácí čekal velmi náročný zápas nejen díky těžkému soupeři, ale také díky velmi malému počtu. Vinou zranění, nemocí a pracovní vytíženosti k utkání nastoupily v chabém počtu 12ti hráček a 2 gólmanek, což se na jejich výkonu také projevilo.

Začátek utkání nasvědčoval tomu, že Herbadent bude hledat skulinku v obranném bloku SKV, a také to tak bylo. Vinohradům se dařilo nátlaku Herbadentu odolávat téměř celou 1.třetinu. Hráčky přistupovaly brzy k soupeřkám, obětavě blokovaly střely a mohly se spolehnout na v bráně přímo čarující Máčilovou. Bohužel konec třetiny nezvládly a obdržely laciné góly a do šaten šly za stavu 0:3. A aby toho nebylo málo, stabilně nastupující juniorka Vejvodová, známá díky svým bolístkám, špatně došlápla a natáhla si vazy v koleni. SKV tedy utkaní dohrávalo pouze v 11 hráčkách do pole!

Po výměně stran se obraz hry nezměnil, Herbadent pálil ze všech pozic (poměr střel 42:8 ve prospěch hostujícího týmu vypovídá o všem), rozebíral si domácí obranu a míček Sokolkám ne a ne půjčit. Ojedinělé útoky domácích byly opravdu pouhou výjimkou, ale i tak dokázaly rozsvítit alespoň jedničku na časomíře na své straně. Nejdříve po souhře Petřeková-Tvrzníková pálila druhá zmiňovaná mimo. Pak ale zahozenou šanci napravila a střelou z otočky pod ruku gólmanky vykřesala malinkou jiskřičku naděje. Od té chvíle se však Sokolky k míčku téměř nedostaly a skóre navyšoval pouze Herbadent. V polovině utkání došlo ke změně gólmanek na straně domácích a skvěle chytající Máčilovou vystřídala b>Kutnarová, která si také chtěla užít jízdu na oranžovém kolotoči. Skóre se zastavilo na symbolických 1:10, i díky vlastnímu gólu z hole Tvrzníkové. Na druhé straně zkompletovala hattrick Procházková a Sádková k němu měla více než nakročeno.

Sokolské hráčky bohužel neoplývají tzv. NFF neboli Nevyčerpatelným Fyzickým Fondem a projevilo se to na hře ve 3. třetině. Hostí naštěstí této výhody nevyužily zrovna nejlépe a skóre navyšovaly vcelku pomalu. Ke slovu se dostala Tereza Trunečková, která nastoupila k extraligovému utkání po delší době (téměř po roce!) a své úlohy se zhostila skvěle. Na hřišti nebyla znát delší pauza zaviněná zraněním a dokonce po nahození Valáškové tečovala balon do brány. Bohužel však vysokou holí a tak gól neplatil. Střídání na to však svých tenisových zkušeností využila Tvrzníková, která po vyražené střele Strejcovské napálila balonek ze vzduchu do pravého víka. To už bylo ale ze strany SKV vše. Každý tým ještě dostal šanci si zahrát přesilovku, ale své možnosti využil pouze Herbadent. Po nešťastném faulu Jiřičkové se po minutě a půl přesilové hry trefila Čapková a uzavřela skóre na 14:2 ve prospěch hostujícího celku.

SKV znovu nedokázalo předvést 100% soustředěný výkon po celou dobu utkání a favorita nepřekvapilo. V tabulce extraligy žen se i díky výsledkům ostatních zápasů  sesunulo na poslední 12.místo. Následující utkání slibuje drama, neboť se střetnou s Tatranem, který je na tom bodově stejně. Doufejme tedy, že se Sokolkám podaří nějaké ty body urvat a odlepit se ode dna tabulky!

TJ Sokol Královské Vinohrady - Herbadent Praha 11 SJM 2:14 (0:3, 1:7, 1:4)

Branky a nahrávky: 22. Tvrzníková, 51. Tvrzníková (Strejcovská) - 17. Sádková (Pilíková), 17. Košturiaková (Ferencová), 19. Slavíková (Steinbachová), 23. Hubáčková (Košturiaková), 27. Procházková (Kubišová), 32. Zimina, 33. Steinbachová (Sádková), 35. Procházková (Kubišová), 37. Procházková (Polívková), 40. Sádková, 47. Čapková (Sádková), 53. Hubáčková (Košturiaková), 55. Sádková, 58. Čapková (Ferencová). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 64.

Sestava SKV: Máčilová, (31. Kutnarová) - Valášková (C), Šádková, Honzová, Strejcovská - Vejvodová, Javorská, Komorousová, Tvrzníková, Petřeková, Jiřičková, Trunečková T., Fialová K. Trenérka: Magdaléna Kotíková.