Herbadent ovládl třetí třetinu a nasázel SKV deset branek

Pro všechny to byl jasný zápas. Herbadent proti Vinohradům – obr proti trpaslíkovi. Favorit byl pro toto utkání přesně daný, ale Vinohrady v sobě našly nějaké ty sokolské základy a všem ukázaly, že bojovat umí.

SKV se poslední dobou musí smířit s oslabenou sestavou. Pracovní povinnosti a nemoci nakonec na Jižní Město dovolilo poslat 14 statečných a 2 gólmanky. Sestava byla velmi omlazená, ale ani to nezabránilo v houževnatém výkonu. Herbadent nejspíše hostující celek nechtěl podcenit a tak do brány vyslal navrátivší se Christiánovou a ani v útoku nešetřil slavnými jmény.

První třetina byla z pohledu domácích opatrná. Herbadent nijak nenapadal, což naše ženy mírně překvapilo a občas panikařily při pomyšlení, že by proti vícemistrovi měly podniknout rozumnou útočnou akci. Ale něco za něco. Váhavé útočné myšlenky nahradila vynikající obrana. Chvílemi štěstí stálo opravdu na straně hostů. Ihned v úvodních minutách Sladkovská parádním zákrokem hokejkou zabránila míčku překročení brankové čáry, nejspíše sama nevěděla jak. První třetina se odehrála převážně na útočné polovině domácích, ale i hostující celek se dostal do několika šancí, které však nedokázal proměnit.

Po opravdu skvěle odbráněné první třetině možná SKV strašila představa třetiny následující. Nechtěly se spokojit s dobře odehranou jednou třetinou, ale věděly, že udržet takové tempo bude téměř nadlidský výkon. Herbadent od začátku přidal na plynu a ihned v první minutě druhé třetiny se Čapková prosadila bekhendovou dorážkou. V průběhu dalších čtyř minut zvyšovaly už na 3:0, nejdříve Kubišová a pak nádherným výběhem Lucie Pilíková. Herbadent od začátku třetiny na hřišti dominoval, avšak Čapková v souboji s Macurovou nešťastně trefila hostující kapitánku čepelí do hlavy a Vinohrady dostaly možnost pětiminutové přesilovky. Dalo by se to však nazvat přeslabením. Úvod vypadal pro SKV nadějně, usadily se na útočné poloviny a snažily se kombinovat. To jim přineslo odměnu ve formě gólu z čepele Čermákové, která míček z velkého brankoviště nádherně trefila ze vzduchu a vymetla Christiánové pavučinky.

Pak však Herbadent ukázal svou sílu. Když se dostal balonku, nikdo by neřekl, že jich je na hřišti o hráčku méně. SKV nevědělo, co má dělat, zatímco Herbadent si vlastně hrál bago. I díky špatně seřízeným domácím čepelím však Vinohrady ve své přesilovce neinkasovaly a hrálo se dál za stavu 1:3. Vinohrady se už dostaly do zápasu, sice je přesilovka vyčerpala více než se může zdát, ale utkání už bylo zase vyrovnanější. Góly se začaly přidávat až ke konci třetiny. Nejdříve zvyšovala Pilíková, pak ale Macurová vystihla domácí rozehrávku a souhra Honzová – Tvrzníková byla neomylná. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:4. Ze strany Vinohrad to byla i tak jedna z letošních nejlepších třetin.

Vinohrady věděly, že třetí třetina je bude bolet a bude to hlavně o překonávání vlastních hranic. V konečné fázi zápasu se jasně ukázala fyzická připravenost. Zatímco hostující tým tahal nohy a bylo vidět, že sahají na své maximum. Herbadent hrál stále velmi lehce, jakoby už holky neměly v nohách 40 odehraných minut. Herbadent postupně přidával góly, zatímco Vinohrady, když už se dostaly do protiútoku, si lámaly zuby na chytající Christiánové a nebo na vlastních špatných konečných rozhodnutí.

Nedostatek fyzických sil se projevoval i v osobních soubojích, z nichž téměř vždy odcházela vítězně domácí hráčka. Ale zranění měl na své straně více Herbadent. V průběhu třetí třetiny došlo k několika střetům mimo hru, kdy do sebe hráčky narazily, aniž by o sobě věděly. Velmi nehezky skončil souboj Kubišová-Šádková, kdy první jmenovaná ze hřiště po svých neodešla a do zápasu už nenaskočila. Podobný souboj, kdy s hlavou dolu do sebe děvčata naběhla, se odehrál na polovině mezi Kuchařovou a Sádkovou, který skončil vyraženým dechem domácí hráčky. V 59. minutě zvyšovala Billá krásným zakončením protiútoku již na 9:2. A domácí se dočkaly i desátého gólu, který vstřelila Košturiaková střelou ze středu přesně vteřinu před koncem utkání.

I když výsledek hovoří docela jasně, hostující tým odehrál celkově velmi podařený zápas. Sice i díky štěstí obdržely 'pouze' deset branek, ale štěstí přeje připraveným. Další zápas bude také obtížný, v sobotu 24. 10. naše děvčata čeká na Děkance tým FbŠ Bohemians, který momentálně hájí šesté místo tabulky.

Herbadent Praha 11 SJM - TJ SKV 10:2 (0:0, 4:2, 6:0)

Branky: 21. Čapková (Pilíková), 24. Kubišová (Košturiaková), 26. Košturiaková (Pilíková), 39. Pilíková (Sádková), 42. Čapková (Košturiaková), 46. Billá (Steinbachová), 49. Zimina (Košturiaková), 57. Pilíková (Čapková), 59. Billá (Zimina), 60. Košturiaková (Sádková) – 28. Čermáková (Tvrzníková), 40. Tvrzníková (Honzová). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0:0, Čapková (Herbadent) 5 minut. Využití: 0:1. Diváci: 69.

Sestava SKV: Vyrobíková – Černovská, Nováková, Sladkovská, Šádková - Macurová (C), Tvrzníková, Honzová - Trunečková, Strejcovská, Čermáková – Dobisíková, Schwarzová, Bartošová, Kuchařová. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.