Herbadent ukázal převahu, Ladies opět bez bodu

Ladies se představily na hřišti Herbadentu, který aktuálně okupuje druhou příčku, a se zlou se potázaly. Byl znát rozdíl ve hře obou týmů a celek z Jižního města neochvějně kráčel za vítězstvím. Nakonec se radoval z výhry 13:1 a je tedy nad slunce jasné, že sokolky čeká ještě dlouhá cesta do play

První třetina začala podle obvyklé šablony souboje týmu z horní a dolní poloviny tabulky. Sokolky urputně bránily a tygřice z Herbadentu je uzamkly na jejich obrané půlce a jaly se dobývat svatyni Anny Kutnarové. Ve čtvrté minutě ladies poprvé pochybily a domácí tým si tak otevřel u Vinohrad účet s neomezeným limitem. Vinohrady zrazoval především nedobře pokrytý střed a už tradiční nedůraz před vlastní brankou. Dalo by se říct, že chyběl důraz i před soupeřovou brankou, avšak vzhledem k tomu, že se tam tým z Rieger arény podíval sotva 5x za celou dobu, nešlo o zas až tak závažný problém. Nakonec se skóre po první třetině zastavilo na nelichotivých 0:5 z pohledu hostí.

Druhá část pojaly sokolky o něco aktivněji, více se tlačily do útoku a oproti první třetině se nebály „něco“ zkusit s balónkem. Přesto problémy v obraně nebraly konců a tygřice nadále posílaly crossové nahrávky skrz střed hřiště jak si jim zachtělo. A byly z toho hned tři góly. V 15. minutě ale zahrála Michaela Šulanová rukou a Vinohrady dostaly příležitost zbavit se nuly na svém kontě. A opravdu se jim to podařilo, když v samém závěru přesilové hry Kristýna Jarešová poslala ideální přihrávku Michaele Lingové, která číhala na středu na svou příležitost a chladnokrevně zakončila pod horní tyčku. A to bylo vše, co nabídla druhá třetina.

Závěrečná pasáž skončila z pohledu skóre stejně jako první, tedy 5:0 pro domácí. Z hlediska hry to ovšem tak podobné nebylo. Vinohrady lehce upravily sestavu a znovu se pokoušely o aktivní florbal a skutečné se několikrát podívaly do útoku, bohužel vždy bezúspěšně. Oproti tomu Herbadent pokračoval ve své zajeté hře a čas od času oslavil gól. Nakonec se skóre zastavilo na úctyhodných 13:1 a domácí fanoušci museli být spokojení.

Ladies tedy prodloužily šňůru svých chmurných proher a nezbývá než doufat, že tato šňůra má někde blízko konec. Možná se objeví už tuto středu při dalším utkání poháru proti Bohemians nebo v neděli ve šlágru kola se Židenicemi, které jsou pouze o příčku nad Vinohrady, ale se stejným počtem bodů.

Herbadent FK Jižní Město - TJ SKV 13:1 (0:5, 3:1, 0:5)

Branky a nahrávky: 4. Košturiaková (Čapková), 5. Polívková (Sádková), 14. Billá (Pilíková), 15. Košturiaková (Čapková), 18. Steinbachová (Billá), 27. Surá (Košturiaková), 27. Billá (Pilíková), 35. Pilíková (Machková), 42. Steinbachová (Billá), 44. Billá (Steinbachová), 50. Pilíková (Billá), 57. Košturiaková (Billá), 58. Čapková (Košturiaková) - 37. Lingová (Jarešová). Rozhodčí: Beranová,  Šedová. Vyloučení1:1. Využití: 1:1. Diváci: 54.

Sestava SKV: Kutnarová A. - Lingová, Čermáková, Trunečková, Sladkovská - Tvrzníková, Honzová (C), Jarešová - Bartošová, Bursová, Vavřinová - Kutnarová F., Vejvodová, Šádková - Zelníčková. Trenéři: Kytka, Doubek.