Herbadent ukázal svou kvalitu. Z Vinohrad si odváží vysokou výhru

Pro historicky první domácí extraligový duel si ženský tým nemohl přát kvalitnějšího soupeře. Na Vinohrady dorazil úřadující a několikanásobný mistr Herbadent. Nováčka v nejvyšší lize čekal křest ohněm.

Před začátkem utkání proběhl ceremoniál, ve kterém si soupeřky navzájem popřály hodně štěstí do sezony a kapitánka úřadujících mistryň Dominika Šteglová zároveň zapůjčila domácím po dobu utkání trofej pro vítězky ženské extraligy - pohár Flora Florbal. Diváci se s ním mohli během celého zápasu vyfotit.

Vstup do zápasu byl od obou týmů opatrný, na Vinohradech byl znát velký respekt k soupeři, ten se pomalu ale jistě dostával do tempa. První gól do sítě sokolek padl v čase 4:56 a v sedmé minutě hostující hráčky odskočily do dvoubrankového vedení. Během chvíle ale potrestala chybu v rozehrávce Pavlína Vacínová a snížila na 1:2 z pohledu domácích. První třetina nabídla ještě čtyři branky, z toho jednu do hostující sítě, kterou zařídila Barbora Reichová, která po rozehrávce ze vzduchu sklepávala míček do prázdné brány.

Na začátku druhého dějství to vypadalo, že domácí hráčky jsou ještě myšlenkami v "šatně", protože během dvou minut inkasovaly hned čtyřikrát a na světelné tabuli svítilo velmi nepříznivé skóre 2:9. Po zbytek třetiny Vinohrady poctivě bránily, bohužel vyslaly na bránu pouze dvě střely, a tak mistrovský Herbadent rozvlnil síť za domácí gólmankou Máčilovou do konce druhé části ještě dvakrát.

Úvod třetí třetiny vypadal zcela jinak než začátek druhé části a Vinohrady se ihned dostaly do několika šancí, které ale nepřinesly kýžený gól. V páté minutě třetí části snižovala výborně hrající Reichová na 3:12, posléze Herbadent ukázal své velké zkušenosti a přehled a v sedmi minutách přidal dalších šest branek. Poslední, devatenáctý, gól v domácí síti vyšel z hole Elišky Krupnové. Sokolky ale nesložily zbraně a šest vteřin před koncem utkání přidala čtvrtý gól Monika Petřeková.

TJ X3M Sokol Král. Vinohrady - Herbadent Praha 11 SJM 4:19 (2:5, 0:6, 2:8)

Branky a nahrávky: 8. Vacínová, 14. Reichová (Lehutová), 45. Reichová (Vacínová), 60. Petřeková (Reichová) - 5. Krupnová (Urbánková), 7. Šteglová (Urbánková), 9. Krupnová (Billá), 11. Urbánková (Šteglová), 14. Macurová (Kleinová), 21. Urbánková (Krupnová), 21. Macurová (T. Pilíková), 22. Urbánková (Jílková), 23. Macurová (Jarolímová), 29. Klímová (Ferencová), 32. Šteglová (Urbánková), 44. Kubišová (Klímová), 47. T. Pilíková (Klímová), 48. Hašová (Macurová), 51. T. Pilíková (Kubišová), 52. Billá (Urbánková), 53. T. Pilíková (Klímová), 54. Billá (Urbánková), 59. Krupnová (Billá). Rozhodčí: Romančáková, Hejnová. Bez vyloučení. Diváci: 220.

Sestava SKV: Máčilová - Batíková, Komorousová, Lehutová, Strejcovská, Samake, Hrdinová, Plecitá - Čermáková, T. Trunečková, Tvrzníková - Vacínová, Lisová, Reichová - Valášková, K. Trunečková (C), Petřeková - Vejborná, Zajíčková. Trenéři: Petr Jirges, Jiří Kysel a Vilém Svoboda.