Hráčky Tigers potvrdily roli favorita

Na ladies čekal v sobotu těžký oříšek – utkání s aktuálním lídrem extraligy, Tigers. Favorit přijel v plné sestavě a celou dobu držel zápas ve svých rukou. Nakonec bral tři body s pohodlným výsledkem 10:4.

Již od prvního střídání bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Ladies se sice snažily navázat na výkon s podobně silným soupeřem z Vítkovic, se kterým před 14 dny sehrály velice povedené utkání, nicméně ukázalo se, že Tigers jsou opravdu o třídu jinde a sokolky značně zaostávají. První gól padl hned po necelých třech minutách hry, kdy se ze středu prosadila Šulanová, a za nedlouho potom se k ní s oslavou přidala i Kubišová. Po deseti minutách hry už na 3:0 zvyšovala Hermannová. Obrázek hry je tedy jasně představitelný, Tigers na balónku kombinovaly, jak jen to šlo, a hledaly povedené góly do prázdné branky, zatímco domácí hráčky trpělivě bránily a čekaly, kdy se také dostanou na soupeřovu polovinu. To se nakonec povedlo a Trunečková v závěru třetiny pěkně umístěnou střelou od mantinelu snížila na rozdíl pouhých dvou gólů.

Druhá třetina se nesla jasně ve znamení celku z Jižního Města. Tygřice v ní dokázaly vstřelit 4 branky a žádnou neinkasovat. Nesmíme ale zase domácím hráčkám křivdit, že by se nesnažily útočit. Naopak o rychlé protiútoky nebyla nouze a několikrát to bylo opravdu dost blízko gólu. Asi největší šance zaznamenaly Bartošová s Vejvodovou, které se střídavě řítily samy na gólmanku, ale ani jedna na ní nedokázala vyzrát.

Závěrečná pasáž pak byla z hlediska výsledku vyrovnaná, neboť skončila sympatickým skóre 3:3. Nejprve se prosadila ze středu Tvrzníková, která si nádherně zatáhla balón za tělo a mezi nohami obránkyně vyslala učebnicovou střelu na zadní tyčku, poté třetí vinohradský gól zařídila Žižková, která si mistrně poradila s dlouhým výhozem od Vyrobíkové a obhodila si ležící gólmanku, a jako poslední se na seznam střelkyň zapsala (kdo by to čekal) Lingová, která dokázala využít brejku 3 na 1 a z blízka nachytat Červovou na švestkách.

Tyto tři symbolické góly nicméně nic nezměnily na tom, že domácí opět prohrály a to ne zrovna malým rozdílem 10:4. I tak je ale nutno přiznat, že se ve hře začínají objevovat prvky, na kterých snad tým bude moci stavět v blížícím se play down. Do té doby holky ale ještě čeká spoustu zápasů. Ten první se uskuteční hned příští víkend na hřišti trápící se Bohemians, tak uvidíme, zda z toho holky dokáží vykřesat nějaké bodíky.

TJ SKV - IVANTI Tigers FK Jižní Město 4:10 (1:3, 0:4, 3:3)

Branky a nahrávky: 15. Trunečková (Žižková), 48. Tvrzníková, 49. Žižková (Vyrobíková), 59. Lingová (Vejvodová) - 3. Šulanová (Čapková), 5. Kubišová (Polívková), 11. Hermannová (Janoušková), 21. Beránková (Hanzlíková), 22. Polívková (Machačová), 24. Hanzlíková (Košturiaková), 31. Beránková (Košturiaková), 50. Janoušková (Košturiaková), 54. Košturiaková (Hermannová), 56. Hanzlíková (Janušková). Rozhodčí: Szilvási, Mik. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Diváci: 43.

Sestava SVK: Vyrobíková - Honzová, Zelníčková, Sladkovská, Šádková, Tvrzníková, Kutnarová - Kylarová, Vejvodová, Lingová (C) - Trunečková, Žižková, Dobisíková - Bursová, Bartošová, Kalisová. Trenéři: Doubek, Kytka.