2174_Play_down_Pardubice_Jezek.JPG

I po druhém víkendu je stav série s Pardubicemi vyrovnaný

Sokolové nedokázali navázat na sobotní triumf 5:4 a ve čtvrtém utkání série 1. kola play down Livesport Superligy s Pardubicemi padli 5:10. To znamená, že i po druhém víkendu je na zápasy srovnáno, tentokrát 2:2. Další utkání je na programu v úterý od 19 hodin na hřišti Východočechů.

Třetí utkání nabídlo divákům pěknou podívanou. Po střele od mantinelu otevřel gólový účet duelu Jan Procházka. Hosté srovnali ve 23. minutě zásluhou navrátilce do sestavy Adama Šmída. Pak si opět vzali slovo domácí. Viktor Kopecký se v přesilovce rychle zorientoval na středu a propálil brankáře Pardubic Haleše. O chvíli později Ivan Pergler využil minely v rozehrávce domácích a poslal SKV do dvoubrankového vedení.

S nadějemi domácích na druhé vítězství v sérii to v tu chvíli vypadalo dobře, jenže Pardubice se nevzdaly a po dvou slepených gólech z úvodu třetího dějství přišlo vyrovnání. Hosté navíc dokázali skórovat v oslabení. Vinohrady se naštěstí oklepaly a vzápětí odpověděly po svém. Ještě v početní převaze zamířil do šibenice Lukáš Gregor a vymetl všecny pavučinky v brance. Zanedlouho opět projevil svůj instinkt střelce Viktor Kopecký a zvýšil na 5:3.

Pardubičtí už dokázali pouze snížit, a přestože si v úplném závěru vytvořili nějaké šance, na vyrovnání nedosáhli. Sokolové tak zapsali druhý bod v sérii. „Vydřená výhra. Utkání jsme zvládli v hlavě, což se nám minule nepodařilo. To byl odrazový můstek k tomu, abychom dotáhli zápas do vítězství. Samozřejmě to bylo vyrovnané. Za klíčový moment považuji situaci, kdy jsme inkasovali ve vlastní přesilovce, ale vzápětí přišla naše branka,“ ohlédl se za dramatickou bitvou trenér Michal Kotlas.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokoli Pardubice 5:4 (1:0, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 12. Procházka (P. Hartman), 28. V. Kopecký, 30. Pergler, 44. Gregor (Z. Stuchlík), 51. V. Kopecký (O. Stuchlík) – 23. Šmíd (Lukáš Kučera), 41. Prix (Šmíd), 43. Žáček (P. Pakosta), 51. Šmíd (Prix). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 115.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík, Čuda, Procházka, Hartman (C), Ježek, Pinkas - Fiala, Z. Stuchlík, Kopecký - Pergler, Máca, Klápa - Hájek, Gold, Gregor. Trenéři: Kotlas, Bouša.

V neděli začali Vinohradští skvěle a první třetina byla v jejich režii. Postupně se prosadili Ondřej Stuchlík, z trestného střílení Lukáš Gregor a pak přidal dva zásahy aktivní Ivan Pergler. SKV vedlo po dvaceti minutách 4:1 a mířilo ke třetímu triumfu v sérii 1. kola play down. Jenže ve druhé dvacetiminutovce přišla pro domácí pohroma.

Goldovo vyloučení ještě florbalisté Vinohrad přežili bez újmy, následně ovšem snížil Kaluža a Jen pár minut na to Kopecký inkasoval pět minut za hrubost. První dvě minuty z jeho trestu se ještě hrálo čtyři na čtyři, pak ale měli Pardubičtí k dispozici tříminutovou přesilovku. A dokázali toho náležitě využít.

Ještě při hře ve čtyřech snížil Šmíd a pak následovala pardubická kanonáda. Během čtyř minut skórovali hosté pětkrát a dostali se na koně. To byl pro Vinohradské tvrdý direkt, ze kterého už se do konce utkání nezvedli. Pardubice ovládly čtvrtý duel 10:5. Matador soupeřova celku Martin Zozulák zapsal čtyři góly a jednu asistenci, Adam Šmíd bral dvě branky a tři asistence.

„Zápas jsme měli dobře rozehraný, přestože jsme v první třetině nehráli nějak zázračný florbal. Jednoznačně pak rozhodlo pětiminutové vyloučení, které přišlo ve druhé části,“ zhodnotil klíčové okamžiky čtvrtého zápasu kouč David Bouša. V úterý v 19 hodin bude boj o záchranu pokračovat. Na Vinohrady se série vrátí ve čtvrtek večer.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokoli Pardubice 5:10 (4:1, 1:7, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. O. Stuchlík (V. Kopecký), 11. Gregor (TS), 12. Pergler (V. Klápa), 17. Pergler (V. Klápa), 40. Gregor (Z. Stuchlík) – 13. Prix (Lukáš Kučera), 27. Kaluža (Nezval), 30. Šmíd (Prix), 31. Zozulák (TS), 33. Prix (Zozulák), 34. Šmíd (Savický), 34. Zozulák (Šmíd), 35. Zozulák (Šmíd), 58. Lukáš Kučera (Šmíd), 58. Zozulák. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:3, navíc Kopecký 5 min. (Vinohrady) a Kučera osobní trest (Pardubice). Využití: 2:5. Diváci: 125.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík, Čuda, Procházka, Hartman (C), Ježek, Pinkas - Fiala, Z. Stuchlík, Kopecký - Pergler, Máca, Klápa - Hájek, Gold, Gregor. Trenéři: Kotlas, Bouša.