Junioři si připsali jedno vítězství

Do hry se o víkendu dostali junioři, oba týmy mladších žáků, dorostenky a ženská rezerva.

Ženskou rezervu čekal v neděli opravdu těžký úkol a to sice překvapit a obrat o body dva tabulkově silnější soupeře. V prvním zápase je čekal pražský rival Bohemians, nutno podotknout že naše děvčata Bohemku dlouho trápily. Nakonec podlehly, ale výsledek 0:2 s vedoucím týmem soutěže rozhodně není žádná ostuda. I ve druhém zápase se děvčata držela, nakonec však prohrála s Kladnem v poměru 1:3.

K zápasům juniorů s Black Angels a FbC Panthers nám poskytl komentář trenér Martin Hovořák: „Zápas s Black Angels byl odehraný v pomalejším tempu, než bych si za normálních okolností představoval. Nicméně na základě sestavy a určitých taktických věcí, které jsme si s hráči stanovili, se dvě třetiny zápasu hrálo víceméně dle našich představ. Bohužel ve třetí třetině hráči opět přestali plnit pokyny a svoje úkoly na hřišti, což soupeř potrestal. Sice mě mrzí, že jsme zápas nedovedli do vítězného konce, ale na druhou stranu jsem rád, že soupeř nás potrestal nejlepším možným způsobem, ze kterého by se měli hráči poučit. Celkově zápas neměl technickou úroveň, kterou jsou hráči schopni předvádět, ale za pozitivum beru minimálně to, že se nám dařilo kontrolovat hru alespoň 20 minut zápasu,“ vyjádřil se kouč k prvnímu utkání, které jeho svěřenci prohráli 3:4.

Ve druhém střetnutí si junioři zvedli náladu a porazili Panthers 9:3. „Výsledek týmu ve druhém zápase, především skóre první třetiny (4:3) je jednoznačným ukazatelem nekvality v obraně obou týmů. Ve druhé třetině se nám podařilo vstřelit rozdílové branky díky vetší individuální kvalitě jednotlivců. Na tyto branky už soupeř nebyl schopen zareagovat.  Úroveň zápasu byla dána tím, co nám soupeř dovolil. Spoustu chyb, kterých jsme se dopouštěli, by kvalitnější soupeři potrestali. Pozitivum vidím v tom, že alespoň někteří hráči byli schopni ukázat minimum svých individuálních dovedností a rozhodnout tím zápas,“ řekl k druhému duelu.

Na dorostenky čekalo pouze jedno utkání s pražským ELITE. Utkání bylo opravdu napínavé do poslední chvíle. Šťastnějším týmem bylo nakonec ELITE, které vyhrálo nejtěsnějším možným výsledkem 7:6.

Mladší žáci si zahráli v sobotu i v neděli, a to v Letňanech. Nejprve v sobotu remizovali 1:1 s Bučisem, poté rozstříleli Athletics 10:0 a nakonec podlehli Tatranu 1:5. Po relativně úspěšné sobotě přišla trochu slabší neděle. Ta začala prohrou s Athletics 2:3, poté přišla prohra 0:4 s Bohemians a nakonec prohra 2:7 s SK Dvojka Praha.