Juniorky obhájily svojí suverenitu, ženy B lehce zaváhaly

Pro zasloužených 6 bodů si o víkendu juniorky musely zajet až do Hradce Králové, kde je nejprve čekalo utkání s domácím týmem a následovně s juniorkami z Dvora Králové.

Do prvního utkání juniorky vstoupily naplno, což také vedlo k rychlé odměně v podobě vstřelené branky. Pak ale protihráčky přitvrdily a už nebylo tak snadné dostat se do úspěšného zakončení, a tak se na druhé překonání hradecké gólmanky čekalo až do poloviny druhé třetiny, kdy juniorky předvedly ukázkový důraz před bránou a na počtvrté dostaly balonek za brankovou čáru. To už slečny z Hradce konečně nakoplo a začaly více presovat, dokonce měly k dispozici i přesilovou hru, kterou ale kvůli skvěle bránícím hráčkám sokola nebyly schopné využít.

Přeci jen se jedné zasloužené branky dočkaly, ale to už bylo z jejich strany naštěstí vše. Zvýšení stavu na 3:1 tak pomohlo holkám k uklidnění hry ke konci třetí třetiny, kdy se domácí slečny snažily zuby nehty vstřelit ještě jednu branku. O tom také vypovídá číslo 54 zblokovaných střel, do kterých vložily obětavé juniorky svá těla.

V zápase proti Dvoru Králové byla první třetina dost hektická a vinohradské hráčky se těžko srovnávaly se stylem vedení zápasu. I přesto se holkám podařilo se  slabším soupeřem dominovat a neměly s ním sebemenší problém. Vsítily 9 gólů, na což soupeřky neuměly odpovědět, a mohly tak slavit již jistý postup do kvalitnější části soutěže juniorek.

Na Děkance se v ten samý den utkaly naše ženy B, na které byly připraveny týmy FbŠ Bohemians C a FbK Olymp Praha. Z těchto dvou zápasů se jim podařily vytěžit tři body a v tabulce se právě pohybují na čtvrté příčce.

V ranním zápase proti Olympu byly od začátku lepším týmem. Sice zaznamenaly jisté nedokonalosti v zakončení, ale i tak se jim podařilo nasázet do soupeřovy sítě devět branek. Olymp úspěšně překonal naší gólmanku pouze jednou, což evidentně k vítězství nestačilo.

Druhé utkání bylo pro sokolské hráčky překvapením, doposud nebodující tým Bohemians přijel v nečekaně silném složení, využil totiž výpomoci z extraligy a současně i kvalit svých juniorských nadějí. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané, ke změně skóre došlo až ve druhé třetině, kdy se našim ženám povedlo úspěšně zakončit. Vinohradským hráčkám se následovně podařilo ubránit dvě přesilové hry, ale ještě ve druhé třetině se pražské soupeřky dostaly do vedení 2:1.

Do závěrečné třetiny vložily naše ženy všechny síly, čemuž odpovídal i hojný počet šancí, které však úspěšně zneškodňovala gólmanka soupeřek. Do konce zápasu již však balonek nepřekonal ani jednu z brankových čar, a tak se naše ženy B musely smířit s porážkou.