Juniorky v akci, v pátek se dokonce předvedou na domácí půdě

Juniorky odehrály 3 z posledních 4 utkání základní části, s týmem Bohemians se poperou o třetí místo v pátek večer.

O víkendových zápasech se nejdříve utkaly s týmem Tatranu, který přijel v hojném počtu, hrály na tři lajny a se dvěma brankářkami. Zato Vinohrady byly v naprosto opačné situaci, 8 hráček do pole a jedna z nich musela dokonce zasednout do brány. Praktikovaly defenzivní hru a vsadily na brejky. Obrana fungovala, v první třetině hráčky sokola nepustily Střešovické k žádné pořádné akci, do vinohradské branky spadly pouhé dvě branky díky nastřeleným míčkům od půlky hřiště. Druhá třetina byla té první velmi podobná, což už se nedá říct i o té třetí, kde se velmi projevila únava hráček, ale i přesto se jim podařilo alespoň jednou překonat tatranskou gólmanku při přesilové hře.

Po náročném utkání proti Tatranu, přišel na řadu zápas proti hráčkám Hradce Králové. Zápas to měl být jednodušší než ten předchozí, ale jak řekla jedna z juniorek: „Byly jsme mrtvý, nohám se nechtělo, takže jsme prohrávaly už ze začátku.“ Bylo evidentní, že ani tohle nebude lehký oříšek. Až za stavu 4:2 v neprospěch Vinohrad hráčkám došlo, že musí zabojovat. Což taky že se jim to podařilo, nejdříve srovnaly a pak dokonce 20 sekund před koncem rozhodly zápas ve svůj prospěch.

To ještě není vše, v úterý na juniorky čekala dohrávka odloženého zápasu a to znovu proti Hradci Králové. Jelikož se toto utkání dohrávalo v Hradci, nenechali to domácí náhodě a pozvali si kamarády, rodiče, babičky i dědečky a úspěšně tak naplnily halu natěšenými fanoušky. Ti ale odcházeli zklamaní, jelikož vinohradské juniorky přehrály Hradec vysoko 11:3.

Naposledy v základní části se ještě juniorky předvedou v pátečním zápase od 19:15 na Vinohradech, kde se poperou o 3. místo s týmem FBŠ Bohemians. Toto utkání rozhodne o tom, jestli juniorky postoupí do nadstavby přímo, anebo jestli se tam budou muset prostřílet skrz hráčky Plzně. Pokud zatím nevíte, co s pátečním večerem, můžete přijít podpořit naše mladé naděje.