Kladno si z Vinohrad odvezlo všechny body

V neděli zavítali na Vinohrady kladenští Kanonýři. Na tohoto soupeře Boys nemají pěkné vzpomínky, jelikož před dvěma lety je stejný tým poslal zpátky do první ligy. Po první letošní domácí prohře Vinohrad zůstává Kladno zřejmě stále neoblíbeným soupeřem.

Přestože bylo SKV v první třetině střelecky aktivnější a zvládlo přestát vyloučení z 11. minuty bez ztráty kytičky, první branku v utkání vstřelilo Kladno. Fořt využil nepřesnosti v rozehrávce Vinohrad a v přečíslení 2 na 1 předkládal do prázdné branky Sedláčkovi. Vedení Kladnu vydrželo až do přestávky a mohlo tak odcházet do šaten spokojenější.

Vstup do druhé třetiny se vyvedl více domácím. Velkou šanci uhasil nedovoleným zákrokem Burian a sudí nařídili trestné střílení. Pechovi ale při kličce sjel míček z čepele a musel místo na hřišti přenechat přesilovkové formaci. Ta předvedla ukázkovou akci na jeden dotek, na jejímž konci stál Kapucián a srovnal skóre na 1:1. Do vedení poslal Vinohrady Kuba Záň ve 31. minutě střelou od mantinelu. Kladno však posléze během minuty zvládlo vstřelit 2 branky – jednu si připsal Richtr, který nadvakrát zakončoval samostatný únik, a druhou po rozehrávce od domácí střídačky Louvar. Před druhou sirénou bylo ale srovnáno, když Hartman ze středu hřiště dokázal využít i druhou přesilovku SKV.

Srovnaný stav ale nevydržel dlouho. Kladenský obránce Blažek vrátil hned zkraje třetí periody svému týmu vedení a o pár minut později hosté po trefě Teslíka odskočili o dvě branky. Šestou trefu Kladna přidal Louvar a s Vinohrady to vypadalo už hodně bledě. Jiskřičku naděje vykřesal ještě Skřivánek třetím využitím přesilové hry necelých 12 minut před koncem základní hrací doby. Bohužel se vinohradští střelci trápili v zakončení, nebo jejich snahy překazil sebejistě chytající Šárka v brance hostů. Poslední trefu v zápase tak slavil Teslík, který také využil početní výhodu a Vinohrady tak musely spolknout hořkou pilulku domácí porážky.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Kanonýři Kladno 4:7 (0:1, 3:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 24. Kapucián (Rychetník), 31. Záň J. (Hartman), 40. Hartman (Skřivánek), 49. Skřivánek (Kapucián) - 14. Sedláček (Fořt), 37. Richtr, 38. Louvar (Přívara), 42. Blažek (Vaculčiak), 46. Teslík (Linhart), 47. Louvar (Šťovíček), 60. Teslík. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:1. Diváci: 113.

Sestava SKV: Dejmal – Blažej, Jelínek, Záň D., Rychetník, Stuchlík (C), Raiter, Otta – Kapucián, Pecha, Šneberger, Hartman, Skřivánek, Záň J., Hájek, Beran, Dolejš, Winkler. Trenér: Michal Pazdera.