Konečně! Ladies slaví první domácí výhru

Sezona dospěla do času odvet. V té první ženy A přivítaly doma Olomouc, které chtěly oplatit porážku a povedlo se!

Pátečním zápasem s Olomoucí vstoupily ženy A do druhé poloviny sezóny, v níž doposud zaregistrovaly pouze jedno jediné vítězstí, a tak byly pevně rozhodnuté bodovat. S největším odhodláním nastoupila do zápasu Ivana Hyršlová, která předvedla takovou formu, že by jí mohl závidět i Jaromír Jágr, a parádním 3+1 z celkových 4 gólů(!)  rozhodla o první domácí výhře 4:3.

Začátek zápasu vůbec nepřinesl to, co všech 32 vinohradských fanoušků očekávalo. Úvodní buly muselo být o pár minut odloženo, protože Olomouc si přivezla jen jednu sadu zelených dresů, a tak byly Sokolky nucené vyměnit své zářivě žluté svršky za temně černé. Nenadálá změna outfitu zřejmě zaměstnávala veškeré jejich myšlenky i po rozehrání zápasu, protože hned po 50 vteřinách si nikým nebráněná Adéla Pantělejevová vyběhla do středu, vystřelila a když nikdo z obránkyň i nadále nereagoval, tak i dorazila odražený míček za záda Jany Velčické. O pár minut později zůstala jiná olomoucká hráčka nikým nebráněná na středu, ale s notnou dávkou neschopnosti netrefila z metru odkrytou branku. Nicméně tyto chyby jakoby lehce probudily domácí tým. Ladies se začaly přibližovat své tradiční hře a častěji dokázaly podržet míček na svých čepelích. Tempo hry ale stále neodpovídalo extraligovým stadardům. V 7. minutě poprvé zvedla diváky ze sedaček Ivana Hyršlová, když zády k brance zpracovala dlouhou přihrávku od Dany Valáškové a beckendovou střelou parádně překvapila hostující gólmanku. Vyrovnání přineslo do hry více sebevědomí od domácích hráček, ale šance byly k vidění na obou stranách. Minutu a půl před koncem přestal vyrovnaný stav bavit útočné trio Tvrzníková-Trunečková-Hyršlová. První jmenovaná nejprve zavezla balónek do rohu, přenesla hru na druhou stranu, odkud Tereza Trunečková přihrávala před bránu na osamocenou Ivanu Hyršlovou, ale její střelu ještě dokázala neuvěřitelným zákrokem vyšťourat Jarmila Davidová, ovšem na následnou dorážku Terezy Trunečkové už byla krátká.

Do druhé třetiny vstoupily Sokolky s neuvěřitelným náskokem jednoho gólu a speciální motivací kapitánky Dany Valáškové, která se vsadila, že pokud v tomto zápase dokáže skórovat, přispěje do Ladies kasičky celými 500,- korunami! Jenže prvních 15 minut se odehrávalo pouze v teoretické sféře. Ladies se snažily hrát ze zajištěné obrany a nepouštět se do zběsilých útoků a Olomouc zřejmě uvažovala stejně. Dobře chytaly i obě gólmanky, které případné střely s přehledem likvidovaly. Z řad Vinohrad se v dobré šanci ocitla nadějná juniorka Natálie Bartošová, která si obhodila 2 hráčky a vyslala povedenou střelu, která by zaručeně skončila gólem, nebýt toho, že o fous minula zařízení. Tým z moravské metropole také zaznamenal několik slibných příležitostí, ale ani on neměl příliš štěstí v zakončení. Necelých pět minut před koncem čapla Dana Valášková  příležitost za pačesy a rozhodla se naplnit svou sázku. Těsně za půlkou natáhla a vyslala dalekonosnou střelu, která zapadla až ke vzdálenější tyčce. Přešťastná domácí kapitánka zvedla ruce nad hlavu a s fanoušky a sokolským pokladníkem slavila svůj první extraligový gól, než jí úsměv z tváře smazala Ivana Hyršlová, která se přiznala k teči ramenem a branka tedy byla připsána jí. Není ale vyloučeno, že s odstupem času Dana Valášková Ivaně Hyršlové s ohledem na své bankovní konto poděkuje. Sokol se ale z dvou brankového vedení příliš dlouho neradoval, protože ještě před koncem třetiny dokázala Olomouc snížit opět na rozdíl jedné branky.

Závěrečné dějství přineslo významnější zrychlení hry. Hosté věděli, že se musí chtě nechtě tlačit za vyrovnáním, a tak zdvojnásobilo svoje napadání a rázně naháněli vinohradské beky. Ladies ale byly na tlak připravené a jednoduchými kombinacemi se jim dařilo snadno se dostávat na soupeřovu polovinu. Nebyly by to ale ony, kdyby nevyrobily nějakou tu hrubku. Deset minut před koncem viděla Aneta Tvrzníková nabíhat na druhé straně Terezu Trunečkovou a poslala jí nešťastnou nahrávku, na kterou ale tajně číhala i Lucie Vysloužilová. Ta uzmula balónek a upalovala rovnou k bráně, kde chladnokrevně proměnila. O malou chvilku později si slabší moment vybrala i Dana Valášková, která si spletla spoluhráčku s protihráčkou a přihrála jí přímo na čepel před vlastní branku. Sokolští fanoušci už si rvaly vlasy, ale olomoucká hráčka byla nenadálou přihrávkou tak zaskočená, že napálila pouze Janu Velčickou do břicha. Moravský celek se pokusil SKV za jejich chyby revanšovat a nabídl mu přesilovu hru, ale se zlou se potázal. Sokolky v přesilovce nepředvedly zhola nic a 5 minut před koncem už většina Rieger arény pomýšlela na prodloužení. Ne tak ale agilní Ivana Hyršlová, která podporovaná svým manželem v hledišti ukázala, že kdo má vůli, má i výsledky a z ostrého úhlu vymetla vzdálenější šibenici. Olomouc ještě minutu před koncem zkusila power-play, ale marně. Výsledek už zvrátit nedokázala.

Ženy A si konečně po několika promarněných zápasech připsaly důležitou výhru a o to cennější, že se jednalo o první domácí výhru. Díky tomuto vítězství se odlepily ode dna tabulky a o kousek se přiblížily vysněné první osmičce a play off. Doufejme, že se na vítězné vlně udrží a že si všechny hráčky vezmou příklad ze snajperky Ivana Hyršlové.

TJ Sokol Královské Vinohrady - TEMPISH FBS Olomouc 4:3 (2:1; 1:1; 1:1)

Branky a nahrávky:  7. Hyršlová (Valášková), 19. Trunečková (Hyršlová), 37. Hyršlová (Valášková), 59. Hyršlová (Šádková) - 1. Pantělejevová, 38. Pavlíková, 51. Vysloužilová. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 32.

Sestava SKV: Velčická – Valášková (C), Jiřičková, Honzová, Strejcovská – Tvrzníková, Trunečková, Hyršlová, Bartošová, Reichová, Javorská, Čermáková, Schwarzová, Šádková, Fialová, Kuchařová