Konečně výhra! SKV bere tři body za vítězství v Brně

Vinohrady po třech zápasech konečně prolomily sérii bez výhry. Hattrick do sítě Hattricku nasázel Pepa Mareš a velkým dílem tak pomohl Vinohradským ke třem bodům.

Lépe do zápasu vstoupili domácí - hned z první šance přišpendlil míček pod břevno Habr. Za dvě minuty však bylo srovnáno, když svůj třígólový účet načal Pepa Mareš a po zemi prostřelil Kotulu. I nadále byli nebezpečnější domácí, nevyužili však ani laxnosti v obranné hře SKV, ani přesilovku, kterou jim svým faulem nabídl Gregor. Skóre se měnilo až v závěru třetiny - po závaru v brankovišti SKV se dostal Habr nejen k první, ale i ke druhé a třetí dorážce a tou již poslal míček za Buchtova záda. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Špatnou hru v obranné fázi Sokola odnesla třetí lajna. Zbylé dvě formace vstoupily do druhé třetiny v mnohem větším tempu a Vinohrady díky tomu převzaly otěže zápasu. Jako první se sice radovali domácí, když v polovině zápasu ukázkově namazal Dolejš a Lazor se po shození od svého bučovického dvojčete Houště do prázdné branky nemýlil, ale poté už úřadovali hosté. Nejprve Lukáš Gregor zaručeně zlikvidoval všechny pavouky v pravém rohu Kotulovy svatyně a o minutu později to již bylo 3:3, když si Mareš připsal po dorážce do zápisu druhou gólovou čárku. Hosté mohli jít i do vedení, ale ve vyložených šancích selhali Buchta anebo Smutný, a tak se skóre neměnilo.

Hned ze začátku poslední části zkompletoval muž zápasu Mareš hattrick a vstřelil tak nakonec i vítězný gól zápasu. Domácím nezbývalo, než přitlačit na pilu. To se jim povedlo, dostali obě pětky SKV pod tlak, který vyústil Kytkovým seknutím a vinohradským oslabením. To se ukázalo jako zlomový okamžik zápasu - Houšťovu bombu vytěsnil Buchta na břevno, nechal se trefit i Houbalem a zbytek oslabení spolu s výtečně blokujícími obránci již Sokol ustál. Hattrick byl sice i nadále v tlaku, ale Sokol hrál dozadu velmi obětavě a zápas již dovedl do vítězného konce.

FBŠ Hattrick Brno - TJ SKV 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Habr (Vojtíšek), 14. Habr (Komínek), 31. Lazor (Houšť) - 4. J. Mareš (Raiter), 33. Gregor (Mikšovský), 35. J. Mareš (Raiter), 41. J. Mareš (Mikšovský). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 50.

Sestava: Jiří Buchta - Lanc, Houra, Kytka, Dolejš, Gregor - Piňos, Smutný, Trčálek - Mikšovský (C), Raiter, J. Mareš - Záň, Králík, Jan Buchta - Pecha, Hartman. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda a Pavel Doubek.