Krajcigr řádil na Vinohradech

Brněnský fantom Krajcigr opět řádil. Tentokrát na půdě SKV dokázal vstřelit hned 4 branky a výrazně se tak podílel na výhře Bulldogs.

Poslední listopadovou sobotu hostila hala na Vinohradech duel SKV proti Bulldogs Brno. Domácí měli Brňanům co vracet, protože si z posledního vzájemného utkání odvezli nadílku rovného tuctu obdržených branek.

I přes aktivní nástup domácích však první lovil míček z branky Weissgärber který nedosáhl na Krajcigrovu dorážku. O necelých deset minut později kontroval po rychlém a zběsilém úprku Králík. První třetina přinesla divákům florbal „nahoru dolů“ plný šancí, navíc Brno dostalo po Baudischově vyloučení 5 minutovou výhodu 5 na 4 okořeněnou o výhodu 5 proti 3 po faulu Ondry Stuchlíka. Z výhody dvou hráčů ale Brno nedokázalo vytěžit ani jeden gól. Branky se dočkali až dvě vteřiny před sirénou, když uzavřel třetinu Krajcigr a nastavil na tabuli skóre 1:2 z pohledu domácích.

SKV vstupovalo do prostřední periody stále v oslabení, které trvalo ještě minutu a osm vteřin. Tuto nevýhodu ale Vinohrady dokázal uhrát svědomitě a druhé inkasování už nedovolily. Druhá třetina byla o poznání méně aktivní a další gól padl až v čase 32:33, bohužel opět do Weissgärberovy svatyně. O dvě minuty později přidal další gól Krajcigr, který tak zkompletoval hattrick. Toho ještě následoval Juhaňák a na tabuli už svítilo skóre 1:5. Pro dokreslení druhé části hry ještě stojí za zmínku poměr střel 2 ku 12 a dvojitá návštěva Honzy Králíka na trestné lavici za bránění ve hře.

Ve 46. minutě pak zkusil přinést obrat kapitán Bína po krásné přihrávce od Zbyňka Stuchlíka, avšak gólman hostí Kuhn ostatním pokusům úspěšně odolával. Brňané navíc přidali další dva góly, kterými vzali SKV poslední vítr z plachet. Vinohrady i přes nepříznivý stav sáhly po hře bez brankáře, to se jim ale tentokrát nevyplatilo. Do opuštěné kasy přidával svůj čtvrtý gól Krajcigr a definitivně se tak podepsal pod výhru svého týmu. Půlminutu před koncem již Zavadil pouze kosmeticky korigoval skóre na 3:8.

Domácím tak nezbylo než mít aspoň dobrý pocit ze 147 vybraných plyšáků pro oddělení dětské onkologie v FN Motol vybraných během druhé přestávky.

TJ Sokol Královské Vinohrady - itelligence Bulldogs Brno 3:8 (1:2, 0:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 15. Králík (Raiter M.), 46. Bína (Stuchlík Z.), 60. Zavadil - 7. Krajcigr (Bauer), 20. Krajcigr (Koutný), 33. Mendrek (Žižka), 35. Krajcigr (Kadlec), 38. Juhaňák (Coufal), 57. Coufal (Žižka), 58. Kladivo (Jeski), 60. Krajcigr. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 4 + Jan Baudisch 5:1. Využití: 0:1. Diváci: 157.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O., Raiter Š., Rossi, Nigrin, Záň D., Kroupa, Houra – Bína (C), Stuchlík Z., Kareš, Zavadil, Skřivánek, Baudisch, Králík, Raiter M., Záň J., Linhart, Gregor. Trenér: Martin Hovořák.