Královské nadílky na jednom blízkém Dvoře

Druhé listopadové nedělní dopoledne strávilo ženské béčko v Králově Dvoře, kde mělo naplánované měření sil se dvěma týmy okupující polovinu, respektive chvost tabulky.

Druhý v pořadí stál mladičký tým bojových psích plemen z Kolína. Ženy B, opět s prořídlou základní sestavou, mezi sebou rády uvítaly navrátilce po zdravotních komplikacích Terku Bukovičovou a tři posily z extraligy – Péťu Batíkovou, Terezku Trunečkovou a Káju Černovskou.

DIVOKÝ KOČKY & OLYMP vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 0:8

Obligátní výběh kolem místní haly za naprosto netypického listopadového počasí a mohlo se začít. Ale první třetina najednou nebyla jako ty v předchozích zápasech. SKV běhalo, tlačilo, ale míčky končily na soupeřově gólmance či na dobře blokujících protihráčkách. Chvíle naprostého zmaru střídaly světlejší okamžiky, ale na první branku se čekalo až do 10. minuty druhé třetiny, kdy konečně střeleckou impotenci protrhla, kdo jiný, Monika Petřeková. Za minutu a půl skóre navyšovala Petra Batíková a za chvíli ji napodobila Terezka. Tak se zapsaly všechny tři kanonýrky v rozmezí tří minut. Jak dlouho se čekalo na první gól, tak dlouho netrvala první úspěšná střela ve třetí třetině - již po devíti vteřinách se znovu prosadila Monika! Pak se již potvrdilo zlaté pravidlo o tom, že kdo dá první tři, čtyři rychlé góly, uklidní se a fortunu si nakloní na svou stranu. Občasné závary před sokolskou bránou nedělaly Zuzce Pokutové žádné problémy, naopak sveřepá snaha soupeřových obránců blokovat veškeré střely Bičizz sem tam „smrděla“ vlastními góly. Postupně se tak prosadily ještě Eliška Šillerová, Batík po přesném pasu od Terezky ze standartní situace (jako za starých časů), pěknou střelou i Kája Černovská a v samém závěru hry opět Monika. Přestože se nakonec skóre zastavilo v poměru 8:0, nevypovídá to přesně o kvalitách Olympu – jen jim ten den nevycházely góly z druhé vlny, kterými v předchozím turnaji pokořily sokolské céčko.

Branky SKV: 22. Petřeková (Švorcová), 23. Batíková (Petřeková), 24. Trunečková (Císlerová), 25. Petřeková (Švorcová), 27. Šillerová (Hrdinová), 28. Batíková (Trunečková), 30. Černovská (Petřeková), 36. Petřeková (Švorcová).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. FBC PITBULLKY KOLÍN 11:1

Tým Kolína na svůj jediný zápas tohoto dne dorazil ve značně prořídlé sestavě, aby měly alespoň tři hráčky na střídání, hrály dokonce dvě šestnáctileté slečny na výjimky. Papírově slabší soupeř pro ženské béčko, ale o to je horší s takovými týmy hrát. Obvykle není problém se přizpůsobit soupeřově „hře“ a pak se mezi mantinely odehrává vše, jen florbal ani omylem. Je pravda, že v tomto zápase se chvílemi takové pasáže „holomajzny“ objevovaly, ale naštěstí spíše převažovaly okamžiky kombinační hry v sokolském podání, kdy mi až bylo soupeřek líto, jelikož plnily roli kuželek při tréninku. Na druhou stranu se kolínským Pitbullkám nedala upřít snaha o překvapení z brejků. Skóre otevřela po spolupráci se starou známou Batíkovkou Hanka Vejborná, pak se prosazovaly již tradiční dvojice Batíková-Trunečková, Petřeková-Šillerová, svou do mlýna přispěla i Kája Černovská, Terka Císlerová a Hanička. Vlastní branka Kolína byla připsána Elišce, aby se ale nakonec i Pitbullky trefily po chybě v obraně do té správné branky a upravily kosmeticky skóre na 11:1.

Branky SKV: 4. Vejborná (Batíková), 9. Batíková (Trunečková), 10. Petřeková (Šillerová), 12. Trunečková (Batíková), 17. Trunečková, 22. Petřeková (Černovská), 24. Petřeková (Černovská), 24. Petřeková, 27. Černovská, 30. Vejborná (Císlerová), 30. Šillerová (Švorcová).