Ladies body z Olomouce nepřivezly

Klasika. Tímto jediným slovem by se dal popsat zápas mezi SKV a Olomoucí. Očekával se boj o body mezi posledním a předposledním týmem tabulky. Boj to také byl a pro oko diváka velice napínavý. Ladies dokázaly otočit nepříznivé skóre ve svůj prospěch, ale do vítězného konce už to dovést nezvládly.

Vinohrady i Olomouc do zápasu nastoupily ve velmi malém kádru. Ladies vycestovaly pouze se 13 hráčkami do pole a většinu zápasu odehrály na 2 lajny. Sice se dostaly díky tomu do tempa, ale v první třetině to byly hostující hráčky, které rozveselily docela pěkně zaplněné tribuny. V 7. minutě se ocitly před brankou Vyrobíkové 2 dorážející hráčky a Reimerová se napodruhé trefila. Olomouc se tak dostala do vedení a mohla si tento pocit užívat. Bylo to totiž poprvé po 3 měsících, kdy v zápase vedla. Do konce třetiny si už jen šla Suchánková odpočinout za blokování hokejky a nabídla tak hostujícím hráčkám možnost přesilovky. Ty, ač ji na své poměry zahrály velice dobře, skórovat nedokázaly, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí.

Hráčky se ani nedokázaly na ploše rozkoukat a už se domácí tribuna radovala. Tvrzníková ztratila balonek na středu a přečíslení 2 na 1 vyřešila Zamazalová střelou k tyči. Po 5 minutách hry se i Vinohrady dostaly do přečíslení 2 na 1, Trunečková nahrávala Tvrzníkové do prázdné, ale ta ani nemusela zasahovat, protože domácí Knapová si balonek srazila do vlastní brány. To Vinohrady nakoplo a minutu a půl na to vybojovalo SKV nájezd. Bartošová bohužel nájezd neproměnila, ale nikomu to vadit nemuselo. Honzová vypálila z poloviny hřiště a její střela skončila až za zády Kluzové. Ve 34. minutě Zelníčková náhrala Čermákové, která si se skákavou nahrávkou poradila a z podobné vzdálenosti jako Honzová nedala domácí gólmance šanci a z první balonek trefila. Hosté se však z vedení dlouho neradovali. Po nepřesné nahrávce zpoza rohu se dostala do brejku Oháňková a ta nedala Vyrobíkové šanci. Ke konci třetiny ještě nabídla Vavřinová svým faulem domácím hráčkám přesilovku, ty ji však neproměnily. Stav byl tedy po 2 třetinách smírný 3:3.

Třetí třetina nabídla šance na obou stranách, hra se přelévala ze strany na stranu, což úplně nevyhovovalo hostujícímu celku. Domácí však šli zase do čtyř, kdy Peterková sekala. Hosté touto šancí nepohrdli a Vejvodová, po nahrávce Honzové, suverénně z první trefuje. Už už se blížil konec zápasu a hosté už měli před sebou vidinu 3 bodů, ale v letošní sezoně jim prostě není přáno. Nejspíše pod tlakem toho, že vedou, se Vinohrady dopustily několika zbytečných chyb a v čase 56:26 se domácí zase dostali k dorážce, kterou Reimerová proměňuje. To ale nebylo vše. 17 vteřin na to se dostala k balonku Suchánková a s notnou dávkou štěstí procedila míček hostující golmance mezi nohama. 2 minuty před koncem šli hosté do šesti, ale nedokázali z toho nic využít.

Vinohrady tedy s Olomoucí vyšly naprázdno. Šanci na další reparát mají již tuto sobotu, kdy zase vyrážejí na výjezd, tentokrát do Ostravy. Minulý zápas skončil rozdílem jediného gólu po přestřelce 9:10.

FBS Olomouc - TJ SKV 5:4 (1:0, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Reimerová (Oháňková), 21. Zamazalová (Sklenářová), 35. Oháňková, 57. Reimerová (Oháňková), 57. Suchánková – 26. Knapová (vla.), 29. Honzová (Trunečková), 35. Čermáková (Zelníčková), 51. Vejvodová (Honzová). Rozhodčí: L. Ležák, M. Ležák. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 73.

Sestava SKV: Vyrobíková - Lingová, Dobisíková, Čermáková, Trunečková - Honzová, Vejvodová, Zelníčková - Vavřinová, Tvrzníková, Bartošová - Bursová, F. Kutnarová, Šádková. Trenér: Boleslav Kytka.