Ladies Bohemku nepřekvapily

Ladies si odvážejí z Děkanky porážku 1:5. Ve srovnání s posledním měřením sil na stejném místě si však vedly o poznání lépe (4:17).

Na druhou adventní neděli by jistě každý rád vyrazil na vánoční trhy a nasával sváteční atmosféru, ale ne každý má takové štěstí, aby mu to bylo dovoleno. Ženský elitní tým SKV namísto pojídání trdelníku a klábosení nad svařákem sváděl nemilosrdný souboj s dalším pražským týmem – Bohemkou. Sokolky namlsané nedávnou domácí výhrou nad Olomoucí jistě tajně doufaly v další body, nicméně Bohemians, jakožto papírově silnější soupeř, jasně potvrdila svou suverenitu i na hřišti a hladce přejela hosty 5:1.

Hned samotný nástup hráček na hrací plochu se neobešel bez skandálu. Fanoušci domácího týmu, po léta zvyklí na sympatickou zeleno-bílou barevnou kombinaci svých ikon, nestačili vyvalovat oči a marně se nakláněli přes zábradlí a hledali opodstatnění nenadálé změny. Jejich oblíbené proužky zmizely a byly nahrazeny sytě růžovými dresy a tmavě fialovými kraťasy. Nicméně se nezdálo, že samotným hráčkám nový outfit nevadí, a tak byli otřesení fanoušci nuceni přivřít oči a raději se soustředili na hru.

Úvodní minuty naznačovaly, že zápas nebude nikterak fyzicky vyčerpávající. Dokonce se laickému fanouškovi mohlo zdát, že hráčky spíše soutěží o nejmenší uběhnutou vzdálenost. Ale s přibývajícím časem se ukázalo, že šlo pouze o počáteční nervozitu, a tempo hry se slušně zvýšilo. V 6. minutě si Bohemians poprvé vytvořila tutovou šanci, která ovšem neskončila gólem, jelikož Lucie Veselá místo prázdné brány nastřelila břevno. Domácí se ale nepovedeným zakončením dlouho netrápily a po povedené individuální akci Ivy Benešové, která absolutně bez respektu obrala o míček hostující kapitánku, mohly slavit první branku. SKV Ladies, zvyklé dostávat první gól, se nijak nesesypaly a dál pokračovaly ve své hře. Pokud držely míček, trpělivě kombinovaly na vlastní polovině a čas od času uskutečnily útočný výpad na soupeřovu svatyni. Hráčky v růžovém ale obětavě zaklekávaly do střel a převáděly značně aktivní obranu. A aby toho nebylo málo po nepovedené útočné rozehrávce SKV utekly dvě domácí hráčky do přečíslení a s přehledem situaci vyřešily. A ještě než se Ladies dokázaly s dvoubrankovým mankem vyrovnat, lovila Iveta Máčilová míček z branky potřetí. Bohemka evidentně nasadila ke gólové smršti, ale hostující tým z Rieger arény debakl nepovolil, zkoncentroval obranu a do třetiny přežil bez úhony.

Druhá třetina sice začala celkem poklidně, ale falešný pocit bezpečí neměl dlouhého trvání. Bezdůvodně neatakovaná Jitka Ludvíková zaskočila vinohradskou obranu a z úhlu překonala Ivetu Máčilovou. Bylo nasnadě, že Vinohrady musí zvýšit obrátky, aby se zbavily nelichotivé nuly na svém kontě. Brzy se o to pokusila Barbora Šádková, ale její střela pouze zbarvila do ruda tvář Monice Petřekové, která nestihla včas uhnout. Na druhé straně měla Iveta Máčilová znovu plné ruce práce, když se pokusila zalehnout míček, ale ten se vykutálel přímo k dorážející hráčce, která ho naštěstí neznámo jak přehlédla a Máčilová tak dostala šanci uklidit ho do bezpečí. Zbytek třetiny probíhal více méně ve vyrovnaném stylu. Častěji si asi míčku užíval domácí celek, který převyšoval své soupeře především po fyzické stránce, ale Vinohrady se srdnatě bránily a na hráčkách bylo zvláště ke konci vidět odhodlání předvést své kvality, o čemž svědčí i fakt, že sokol měl po druhé třetině dokonce o 2 střely více než protivník. Za zmínění rozhodně stojí parádní pumelice z půlky od Terezy Trunečkové a profesionální vykoupání gólmanky z hole Anety Tvrzníkové. K neradostným událostem druhé třetiny se ale zapsal fakt, že vinohradská útočnice Klára Schwarzová (alias Dahy) musela být ošetřována a její kotník jevil známky poškození. Naštěstí ale po skončení zápasu odešla častá exekutorka trestných střílení SKV po svých, takže se snad nejedná o nikterak závažnou poruchu.

Závěrečné dějství nabídlo fanouškům znovu sympatickou hru plnou odhodlání, osobních soubojů, individuálních průchodů a vytírání podlahy. Potřetí se ze země sbírala například šikovná Kristýna Jiřičková a tvářila se při tom již značně rozladěně. Rozladěně se tvářili i vinohradští fanoušci, kteří až do teď marně vyhlíželi gól. Jejich tiché prosby vyslyšela Petra Honzová, která se jak je jejím dobrým zvykem vydala na dobrodružnou výpravu a vyslala na domácí brankářku tak tvrdou střelu, že jí překvapená gólmanka pouze vyrazila před sebe, a to tak nešťastně, že jí dobíhající obránkyně omylem skopla zpět do odkryté branky. Vinohrady tak přepsaly velkou nulu na svém kontě na jedničku a už mohly dýchat volněji. Klokanky se ale pouze s trojbrankovým rozdílem odmítaly smířit, a tak kapitánka Iveta Hyršlová pro blaho týmu navýšila náskok na konečných 5:1. Tým z Rieger arény ještě dostal příležitost v přesilové hře po nedovoleném zákroku na švagrovou domácí kapitánky Ivanu Hyršlovou, ale i přestože přesilovka bylo poměrně zdařile zahraná, nepodařilo se hostům na celkovém výsledku nic změnit.

SKV ženám se tedy nepodařilo navázat na sladké vítězství z minulého kola a jejich bodový příděl opět vyšel naprázdno. Vinohrady tak i nadále zůstávají na předposledním místě tabulky o 3 body za Tatranem Střešovice, se kterým se o 10. příčku střetnou už příští týden. Tak doufejme, že budou mít více štěstí než dnes.