Ladies budou o záchranu bojovat na domácí půdě!

Vinohradská sokolovna se o víkendu stane dějištěm třetího a čtvrtého duelu 1. kola play down ženské extraligy. Zápasy se uskuteční v sobotu od 20 hodin a v neděli od 17 hodin.

Boj o udržení se z Třebešína po pětidenní přestávce přesouvá pouze o kousek dál do Riegrových sadů. Oba dva úvodní zápasy 1. kola play down ovládlo Elite. Na domácí půdě zvítězilo 7:5 a 10:4 a ujalo se vedení v sérii. Jenže Vinohrady kladly zejména v sobotu velký odpor.

Úvodní utkání naznačilo, že série nebude jednoznačnou záležitostí. Favorizované Elite působilo v první polovině utkání nervózně a Vinohrady toho využily. Dostaly se do nadějného vedení 5:2, jenže ještě do druhé přestávky přišlo klíčové snížení. Ve třetí části domácí tým dominoval, nasázel za záda vinohradské brankářky Jany Velčické další čtyři branky a dokonal obrat.

Druhý zápas také nezačal pro vinohradské barvy zcela špatně. Elite sice šlo jako první do vedení, za Vinohrady však dokázala srovnat Barbora Šádková. Ladies bojovaly, ale druhá třetina jim nevyšla. Dva góly, zejména ten druhý do šatny, postavily svěřenkyně Magdaleny Kotíkové před nelehkou úlohu.

SKV už zápas nezvrátilo. Naopak. Ve třetí části se v obraně Vinohrad otevřela velká okénka, čehož zkušený soupeř využil k navýšení skóre. Holky se ale za žádnou cenu nehodlají vzdát a na domácí půdě svému soupeři nic nedarují. Pojďme je podpořit v jejich snaze. Držme se!