Ladies Chodovu nestačily

Vinohrady do utkání vstoupily špatně a vzchopit se dokázaly až ve druhé třetině. Třetí třetina už byla zase v roli Chodova a konečný výsledek 12:1 vypovídá za vše.

Od začátku utkání bylo jasné, kdo je na Jižním Městě doma. Domácí se ihned po buly ujaly balónku a nehodlaly se ho jen tak vzdát. Již v čase 1:22 rozvlnila síť za hostující Kuchyňkovou Plášková a dala jasně najevo, že góly budou padat na tuto bránu. I když Ladies dostaly jasný příkaz, aby si hlídaly střed hřiště a měly za úkol nedostat z této části hřiště žádný gól, tak se jim to nepovedlo. Do konce první třetiny padly ještě čtyři góly, z toho tři právě ze středu.

Trenéři Kytka a Doubek v šatně holkám zřetelně řekly, že góly ze středu prostě padat nebudou. A Ladies ve druhé třetině dokázaly, že když se soustředí, tak to prostě jde. Za celou třetinu nedostaly žádný gól ze středu a dokonce několikrát vystrčily růžky a prověřily domácí Ranochovou, jestli už v té bráně neusnula. Za domácí se trefila Suchá z výběhu a poté Řepková, která suverénně proměnila brejk 2 na 1. Podobně si ale vedlo i naším Kristýnám, Zelničkové s Vejvodovou, když se první jmenované na druhý pokus podařilo prošťouchnout balonek na Vejvodovou, která to sice měla na dlouho, ale dokázala míček nasměrovat za brankovou čáru. Ladies se tak dočkaly čestného gólu, který byl ve druhé třetině zasloužený. Bohužel ale vteřinu před koncem se nechaly vyhecovat a místo uklidnění situace se z toho vyklubal gól na 8:1.

Třetí třetina byla o tom, zda Ladies dokáží navázat na výkon z předchozí třetiny. To se jim dařilo pouze ze začátku do času 17:12, kdy dostaly dva góly, které od sebe dělila pouze minuta a půl . Následně ještě Řepková s Preisslerovou upravovaly skóre na konečných 12:1 pro domácí.

Další zápas čeká Ladies již tuto sobotu, kdy je bude čekat diametrálně rozlišné utkání. Soupeřem jim bude Liberec, který prohrál se Židenicemi 3:7. Oba týmy tak budou chtít minulý zápas hodit za hlavu a dokázat, že něco málo na tom hřišti předvést umí.

FAT PIPE Florbal Chodov - TJ SKV 12:1 (5:0, 3:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Plášková (Tožičková), 10. Urbánková (Řepková), 11. Preisslerová, 13. Urbánková (Preisslerová), 18. Jiráková (Urbánková), 25. Suchá (Jiráková), 35. Řepková, 40. Suchá, 48. Nosková (Krauskopfová), 49. Tožičková, 53. Řepková, 54. Preisslerová (Řepková) – 36. Vejvodová (Zelníčková). Rozhodčí: P. Hála, V. Hála. Vyloučení: 0:0. Diváci: 60.

Sestava SKV: Kuchyňková - Tvrzníková, Honzová, Sladkovská, Šádková, Trunečková - Lingová (C), Vejvodová, Zelníčková - Dobisíková, Kutnarová, Kylarová - Vavřinová, Bursová, Žižková. Trenér: Boleslav Kytka.