Ladies chyběla produktivita

Ženské áčko v sobotu změřilo síly s Crazy Girls z Liberce, ale bohužel nevyužilo domácího prostředí k zisku dalších bodů. Liberec přehrál SKV hlavně v první třetině.

Už první střídání ukázala, že pro Vinohrady to nebude lehký zápas. Tým soupeřek se výborně pohyboval po hřišti, na své útočné polovině hravě kombinoval a čas od času nepříjemně ohrozil domácí svatyni. Po dvou minutách hry už nezůstalo pouze u ohrožení, když juniorská reprezentační kapitánka Michaela Mlejnková od mantinelu parádně vymetla šibenici a poslala tak Liberec do vedení. O malou chvíli později nabídl manšaft ze severu sokolkám přesilovou hru a tak i ideální příležitost ke srovnání. Jenomže domácí tým se v náhlé výhodě nedokázal zorientovat a v útoku se spíše trápil. A tak se jedné ze soupeřek podařilo vypíchnout balónek a zahájit samostatný protiútok. Zuzana Macurová musela vzniklou situaci urychleně hasit, ale její zákrok zezadu byl vyhodnocen jako nepovolený, legenda byla odeslána na trestnou lavici a ještě se nařídil nájezd. Trestné střílení liberecká exekutorka zvládla na výbornou a s SKV to šlo z kopce. Přesto pokračovalo ve své hře a snažilo se osud zvrátit. Bohužel Liberec dokázal využít chvilkové nejasnosti ve vinohradské obraně a 5 minut před koncem prvního dějství navýšit svůj náskok už na 3 góly. V ten moment přispěl svou troškou do mlýna i sokolský vrátný pan Kos, který nedopatřením vypnul světla v hale, když si hlavní vypínač spletl s pojistkami, a utkání se muselo na 10 minut přerušit. Do konce třetiny už zůstalo skóre neměnné.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupilo SKV opět v početní výhodě, když jedna z Crazy Girls zahrála na zemi, ale ani druhá vinohradská přesilovka gól nepřinesla. Po nevydařeném začátku se hra postupně srovnala a Vinohrady pomalu začaly zakládat slibné útoky. Častěji držely míček a dobře bránily nepříjemné protiútoky. Liberec se do soustavnějšího tlaku nepouštěl a ihned po ztrátě balónku se stahoval na svou vlastní polovinu do obranného postavení a čekal, s čím přijde soupeř. Ladies se tedy musely snažit najít skulinky v pevném betonu. Po deseti minutách se to povedlo Monice Petřekové, která byla ve správný čas na správném místě a doklepla do branky nahození Barbory Šádkové. Poloprázdné Vinohradské tribuny propukly v jásot a hnaly svůj tým za podobnými akcemi, ale velmi přísně posouzené vrážení Elišky Čermákové vinohradské snažení zmařilo. Hosté předvedli, že v přesilovce si vedou o něco lépe než domácí tým a nenápadnou střelou z půlky podstřelili bezmocnou Ivetu Máčilovou. SKV se z inkasované branky chvíli oklepávalo, ale přece jen se dokázalo vrátit do hry a do konce třetiny dokonce zvednout všech 47 fanoušků ze sedaček, když u mantinelu napřáhla Zuzana Macurová a ze standardky trefila zadní tyč. Míček drahnou chvíli poskakoval po brankové čáře, než ho liberecká gólmanka skryla ve svých dlaních.

Poslední třetina znovu nabídla dobývání liberecké pevnosti. Týmu z Rieger arény se dařilo kombinovat na polovině soupeře a sem tam i střílet, ale protivník předvedl obrovskou obětavost, kdy nejméně polovinu střel Sokola zblokoval vlastním tělem za cenu sebevětších berušek. A v těch málo akcích, kdy se manšaftu ze severu nepodařilo včas postavit blok, selhaly v zakončení samy domácí hráčky. Mizerná produktivita se tedy ukázala jako hlavní nedostatek a příčina prohry. Ke konci utkání si po sporné hře rukou Petry Honzové Liberec zopakoval přesilovou hru a znovu střelou ze středu s notnou dávkou štěstí překonal Máčilovou. Osud Vinohrad tak byl zpečetěn.

Ladies tedy nedokázaly ukořistit důležité body na domácí půdě, ale rozhodně svého soupeře potrápily a mohou se těšit na odvetu, která dozajista přinese vyrovnané utkání a třeba i nějaký ten bodík.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Crazy girls FBC Liberec 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Petřeková - 3. Mlejnková (Leierová), 7. Leierová, 15. Urbanová (Bednářová), 32. Koníčková, 55. Koníčková. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 47.