Ladies deklasovaly Českou Lípu a v boji o první příčku zdolaly Boleslav!

Další šestibodový víkend pro ženský A tým! Ladies v azylu na Zeleném Pruhu nejprve v sobotu nasázely České Lípě 12 gólů, v neděli pak v přímém souboji o první místo porazily Florbalovou akademii z Mladé Boleslavi 5:2 a vyšvihly se do čela 1. ligy!

Vinohradské hráčky nevstoupily do sobotního duelu dobře a už ve čtvrté minutě po chybě v rozehrávce prohrávaly 0:1. Vinohrady pak navíc nevyužily dvě přesilové hry. Závěr třetiny ovšem přecijen patřil domácímu týmu. Nejprve Kutnarová dobře vybojovala míček, předložila ho Dobisíkové a ta ho napodruhé umístila o tyčku do branky. 21 vteřin před první sirénou pak Kutnarová přihrávkou přes celé hřiště našla volnou Vejvodovou a ta dokonala obrat.

Začátek další třetiny však Ladies opět nevyšel. Ihned z buly se soupeř dostal do útoku a Ševčíková po přihrávce zpoza branky srovnala na 2:2. Kouč SKV Sigl o přestávce hru stáhl na dvě pětky a od této chvíle začaly Vinohrady konečně diktovat tempo hry. Zpátky do vedení poslala domácí tým Bartošová, když bombou pod břevno využila standardní situace z dobré pozice. O sedm minut později se Sokol konečně prosadil i z přesilovky. Nejmanová posunula míček na Vejvodovou a ta svou druhou trefou zajistila domácím dvougólový náskok.

Ještě do přestávky se trefily Dobisíková a Bursová a SKV vedlo po 40 minutách bezpečně 6:2. Třetí část byla plně v režii domácích. Bartošová s Dobisíkovou zkompletovaly hattricky a to po pěkných brankách. Dobisíková vzala míček na vlastní polovině, prosvištěla s ním až před brankou a rychlou střelou pod horní tyčku dala svůj třetí gól v utkání. Bartošová si zase vyměnila míček s Bursovou a z dobré pozice nezaváhala. Kromě dvou třígólových střelkyň na tři body dosáhly také Vejvodová (2+1) a Jiříčková (0+3). Vinohrady porazily Českou Lípu vysoko 12:2.

TJ SKV - FBC Česká Lípa 12:2 (2:1, 4:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 16. Dobisiková, 20. Vejvodová (Kutnarová), 22. Bartošová (Skalická), 29. Vejvodová (Nejmanová), 37. Dobisiková (Jiříčková), 37. Bursová (Žižková), 44. Bartošová (Jiříčková), 48. Kylarová (Jiříčková), 49. Dobisiková (Sladkovská), 52. Bartošová (Bursová), 52. Kylarová (Šádková), 53. Kutnarová (Vejvodová) - 4. Pavlíková (Krákorová), 21. Ševčíková (Boleslavová). Rozhodčí: Verner, Voltr. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.

Sestava SKV: Vyrobíková - Šádková, Skalická, Jiříčková, Sladkovská - Vejvodová, Kutnarová, Dobisíková - Žižková, Bartošová, Bursová - Bartůňková, Nejmanová (C), Kylarová. Trenér: Jonáš Sigl.

V neděli následoval šlágr víkendu mezi do té doby druhými Vinohrady a první Mladou Boleslaví. Zatímco úvod sobotního zápasu svěřenkyně Jonáše Sigla nezvládly, start do toho nedělního jim vyšel na jedničku. Kylarová zachytila špatnou rozehrávku hostujících hráček, přihrála Kalistové a ta otevřela skóre. Na 2:0 zvýšila v přesilvoce ranou od mantinelu Vejvodová. Útočnici Vinohrad se v prvních dvaceti minutách dařilo a ve 14. minutě to po její druhé trefě bylo už 3:0.

Hostující tým měl určité šance, ale nevyužil ani trestné střílení, které bylo nařízeno za hru v brankovišti. Po první dvacetiminutovce tak svítilo na starodávné časomíře na Zeleném Pruhu příznivé skóre 3:0. I v prostředním dějství si hostující celek vytvořil slibné příležitosti, všechny ale dokázala zlikvidovat ve formě chytající brankářka Kuchyňková. A pak opět udeřilo na opačné straně hřiště. Kalistová posunula míček na Nejmanovou a ta se nemýlila. Po dvou třetinách SKV vedlo už 4:0!

Florbalová akademie dokázala v prvních minutách třetí části duel zdramatizovat. Nejprve Horáková tečovala pokus Lamblové do sítě a snížila na 1:4. Pak rozhodčí signalizovali výhodu pro SKV, domácí hráčky šly střídat, ovšem hrálo se dál a hostující florbalistky toho využily ke druhé brance. Tu si připsala Palatínusová a 15 minut před koncem to bylo 4:2 pro domácí. Hosté se snažily dostat na dostřel, ale Kalistová dvě minuty před koncem zužitkovala přesilovku a definitivně rozhodla o výhře Vinohrad.

„Bylo to velmi náročné utkání, v kterém jsme předvedli dobrý výkon. Ve třetí třetině nás soupeř místy přehrával, ale naštěstí netrefoval své šance. Po brance v přesilovce jsme už utkání dohráli ke třem bodům,“ zhodnotil utkání Pavel Doubek, asistent kouče Sigla. SKV tak má na kontě z šesti zápasů pět vítězství a vede 1. ligu žen o tři body před druhou Soběslaví. Další zápasy se budou hrát zase za 14 dní.

TJ SKV - Florbalová akademie MB 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Kalistová (Kylarová), 8. Vejvodová (Nejmanová), 14. Vejvodová (Trunečková), 33. Nejmanová (Kalistová), 58. Kalistová (Nejmanová) - 44. Horáková (Lamblová), 46. Palatínusová (Mrázková). Rozhodčí: Strnad, Čadek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 33.

Sestava SKV: Kuchyňková - Jiříčková, Sladkovská, Šádková, Skalická, Kutnarová, Bartůňková - Trunečková, Vejvodová, Dobisíková - Žižková, Bartošová, Bursová - Kalistová, Nejmanová (C), Kylarová. Trenér: Jonáš Sigl.