Ladies dvěma výhrami otočily vývoj baráže

Ženské áčko se dokázalo otřepat z porážky z úvodního zápasu a na hřišti soupeře dvakrát zvítězilo. Za stavu 2:1 pro SKV se tedy série přesouvá zpátky do Riegrových sadů.

Vinohrady nevstupovaly do druhého utkání baráže v komfortní situaci. Naopak. Soupeř z 1. ligy je v úvodním domácím zápase zaskočil a odvezl si z Rieger arény výhru 6:3. Jenže Ladies se dokázaly na druhý zápas zkoncentrovat. A jejich psychiku nenalomila ani úvodní branka domácích Panthers, která padla už po 41 vteřinách první třetiny.

Sokolky rychle zareagovaly. 17 vteřin po inkasovaném gólu využila Bára Reichová vynikající přihrávky Zuzany Macurové a uklidila míček do sítě. Ve druhé polovině úvodní části pak Ladies spustily gólový koncert. Nejprve se po dobře umístěné střele prosadila Hyršlová, pak uplatnila svůj důraz Honzová, po skvěle sehrané standardní situaci v přesilovce mohla slavit gól aktivní Macurová a pátý gól hostů vstřelila opět Hyršlová.

Pro Panthers to byl nepříjemný vývoj skóre. Přesto se domácí dokázali vzpamatovat a úvod druhé části patřil jim. Nejprve byl nařízen samostatný nájezd proti SKV, Sátrová ho neproměnila, ale následnou přesilovku využila Krauskopfová. A další snížení padlo o pět minut později z čepele Rakové.

Vinohradským však znovu patřil závěr třetiny. Poprvé v utkání se po střele z výběhu prosadila Čermáková, svůj druhý gól, opět po přihrávce od Macurové, vsítila Reichová a hattrick zkompletovala Hyršlová. Soupeř stihl jednou zareagovat, když se i na druhé straně zrodila autorka hattricku Veronika Raková.

SKV mělo otěže zápasu ve svých rukou, ale domácí prožili do třetice vydařený vstup do třetiny. Druhou přesilovku v utkání využila Krauskopfová. Vinohrady už ale nadějný náskok nepustily, krásným lobem do prázdné branky zpečetila vítězství Zuzana Macurová, která si ze zápasu odnesla čtyři body. Sokol tak ovládl druhé utkání 9:5.

FbC Panthers - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:9 (1:5, 3:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Raková, 23. Krauskopfová (Raková), 28. Raková (Nováková), 37. Raková (Škopánová), 43. Krauskopfová (Sátrová) - 1. Reichová (Macurová), 13. Hyršlová, 14. Honzová, 16. Macurová (Honzová), 17. Hyršlová (Červená), 35. Čermáková (Tvrzníková), 39. Reichová (Macurová), 39. Hyršlová (Šádková), 60. Macurová (Jiříčková). Rozhodčí: Reichelt, Kostinek. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. Diváci: 99.

Sestava SKV: Velčická - Honzová, Strejcovská, Jiříčková, Valášková (C), Sladkovská, Červená - Petřeková, Tvrzníková, Čermáková - Macurová, Reichová, Bartošová - Šádková, Hyršlová, Komorousová - Kuchařová, Javorská, Černovská. Trenér: Luděk Pokorný.

Jestliže v sobotu musely holky pořádně bojovat, v neděli se na výhru nadřely ještě víc. Soupeř činil Vinohradům velké potíže a ve třetí třetině se dokonce dostal do vedení. Ale pojďme postupně. V první opatrné části měly hostující hráčky převahu, kterou ale nedokázaly gólově vyjádřit. Jako první se opět prosadily domácí, po dobré přihrávce Krauskopfové se v přesilovce prosadila bývalá hráčka Vinohrad Natálie Sátrová.

Vinohrady ale nečekaly s odpovědí dlouho. Reichová sehrála balonek na neobsazenou Macurovou a jejich spolupráce opět vynesla gól! Diváci si pak museli na gól počkat až do 42. minuty. Mezitím Vinohrady konečně přečkaly dvě oslabení bez inkasovaného gólu a potvrdily oproti sobotnímu zápasu vzestup v této herní disciplíně.

Ve třetí třetině se konečně rozjel brankostroj, ale byly to Vinohrad, které musely dvakrát dotahovat náskok soupeře. Nejprve se prosadila výborně hrající Krauskopfová. Ihned po buly se sokolky vrhly do útoku a Čermáková srovnala. Podobný scénář se opakoval o chvíli později. Krauskopfová dorazila do branky střelu Slané a opět poslala domácí do vedení.

Jenže Vinohrady pak přepnuly a zápas zcela otočily. Nejprve se poprvé v sezoně prosadila po pěkné střele obránkyně Karolína Strejcovská a bylo znovu vyrovnáno. V 55. minutě padl vítězný gól. Macurová našla na druhé straně hřiště Bartošovou a ta pověsila balonek do sítě. Sokolky závěr zápasu zvládly. Čermáková využila dobré práce Hyršlové a přidala pátý gól hostů. Hyršlová pak ještě do opuštěné branky přidala šestou branku.

SKV tak zvládlo těžký víkend a otočilo vývoj série ve svůj prospěch. Ještě ale není vyhráno. Boj o záchranu pokračuje. Tak se držme!

FbC Panthers - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:6 (1:1, 0:0, 2:5)

Branky a nahrávky: 17, Sátrová (Krauskopfová), 42. Krauskopfová (Baráková), 44. Krauskopfová (Slaná) - 18. Macurová (Reichová), 42. Čermáková (Strejcovská), 47. Strejcovská (Hyršlová), 55. Bartošová (Macurová), 56. Čermáková (Hyršlová), 60. Hyršlová (Petřeková). Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 98.

Sestava SKV: Velčická - Honzová, Strejcovská, Jiříčková, Valášková (C), Sladkovská, Červená - Petřeková, Tvrzníková, Čermáková - Macurová, Reichová, Bartošová - Šádková, Hyršlová, Komorousová - Kuchařová, Javorská, Černovská. Trenér: Luděk Pokorný.