Ladies i po druhém víkendu hrají vyrovnaně a stav série je 2:2

Druhý hrací víkend play down extraligy žen téměř kopíroval první dvě utkání v Brně. Nejdříve Vinohrady dokázaly vyhrát poměrem 3:2, v neděli však prohrály 3:4. Stav série je tedy vyrovnaný 2:2.

Od prvních minut bylo vidět, že se Ladies cítí na domácí půdě o trochu lépe než na brněnské palubovce. Toto tvrzení potrvdila Kalistová, která po krásné souhře první lajny a nahrávce Trunečkové vstřelila svůj první extraligový gól za SKV. Hra vypadala mnohem vyrovnaněji než v Brně a stejně i tak padalo velice málo gólů.

Ve druhé třetině se Židenice dostaly zpět do hry a jak je jejich zvykem obstřelovaly bránu Kuchyňkové odkudkoliv se dalo. Ladies dokázaly přečkat i oslabení a na konci třetiny udeřila krásným gólem Vejvodová, která po nahrávce Kutnarové nedala Krištofové šanci.

Třetí třetina však přinesla drama. Židenice 2 góly během 38 vteřin dokázaly srovnat skóre a dostaly se na koně. Domácí SKV, i díky hlasité podpoře publika (přesněji ženského B týmu), dokázalo udeřit. Tvrzníková dokázala obejít obránkyni a předložila Bartošové, která dokázala střelu usměrnit do brány a mohlo se jít radovat. Židenice neuspěly v závěrečné hře v šesti a Ladies tak šly do vedení v sérii 2:1.

TJ SKV - Florbal Židenice – 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Kalistová (Trunečková), 40. Vejvodová (A. Kutnarová), 56. Bartošová (Tvrzníková) – 48. Federselová (P. Grufíková), 48. Pravcová (Novotná). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 1:0. Bez využitíDiváci: 54.

Sestava SKV: Kuchyňková - Lingová (C), Honzová, Šádková, Sladkovská, Skalická, Jiříčková - Trunečková, Vejvodová, Kalistová - Tvrzníková, Bartošová, Dobisíková - Bursová, Žižková, Kutnarová - Zelníčková, Kylarová. Trenér: Boleslav Kytka.

Nedělní zápas přinesl také málo gólů. Židenice byly od počátku velice aktivní a to se jim vyplatilo v podobě gólu z hole Smutné. Ladies tahaly za kratší konec, ale i tak se na ně usmálo štěstí. Střela Vejvodová někudy proplula až za záda Krištofové a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Začátek druhé třetiny byl obrazem aktuální hry. V první minutě, po hrubce Jiříčkové, se sama před Kuchyňkovou ocitla Mošťková a navýšila tak skóre. Do konce třetiny se trefila znovu Smutná a s Ladies to nevypadalo úplně nejlépe.

Do třetí třetiny udělal domácí trenér pár změn, které se mu hned vyplatily. Nejdříve se po krásné nahrávce Vejvodové trefila Lingová a poté se z protiútoku prosadila Tvrzníková a rázem bylo vyrovnáno. Ladies se dostaly zpět do hry, ale bohužel minutu před koncem třetiny se zase před Kuchyňkovou ocitla hráčka z Židenic a dokázala tak zvrátit utkání na svou stranu.

Série se tedy vrací zpět do Brna za vyrovnaného stavu 2:2 a ještě není nic jasné!

TJ SKV - Florbal Židenice – 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 119. Vejvodová (Honzová), 44. Lingová (Vejvodová), 47. Tvrzníková (Lingová) – 7. Smutná (Vývodová), 21. Mošťková, 29. Smutná, 59. Mošťková. Rozhodčí: Hátlová, Jansová. Bez vyloučeníDiváků: 38.

Sestava SKV: Kuchyňková - Lingová (C), Honzová, Šádková, Sladkovská, Skalická, Jiříčková - Trunečková, Vejvodová, Dobisíková - Tvrzníková, Kutnarová, Bursová - Zelníčková, Žižková, Kylarová - Šidlochová. Trenér: Boleslav Kytka.