Ladies mají tři mečboly!

Za vyrovnaného stavu 1:1 se série play-down ženské extraligy přesunula do Riegrových sadů. Ladies dokázaly využít domácího prostředí a po výsledcích 8:1 a 3:2pn budou hrát ve středu o ukončení série a celé sezony!

Do sobotního utkání se vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1, Mohlo by se říci, že Elite bylo v mírné výhodě, neboť minulé utkání se odehrávalo na Vinohradech a výhru si právě odvezlo Elite, na hřišti to ale nebylo znát. Ladies, hnány výborným fanouškovským kotlem tvořeným především dívčími budoucími nadějemi, dokazovaly, že pokud mají balonek na čepelích, dokáží soupeře točit a směrem dopředu předvádět pěkné útočné akce.

Začátek nemohl pro domácí dopadnout lépe. Již ve třetí minutě dokázala Tvrzníková prostřelit Zelenou, když po perfektní přihrávce od Lingové vymetla vzdálenější vingl. Ladies získaly tedy hned od úvodních minut tak potřebný klid do hokejek, který se ještě upevnil, když se Tvrzníková dostala na střed a propálila všechno, co měla před sebou. Střela cinkla o tyčku a skóre se navýšilo na 2:0! Domácí byly častěji na míčku a snažily se dobít hostující blok. Po krásné křižné nahrávce Honzové na střed se Lingová s ničím nemazala a vstřelila již třetí gól domácího celku. Ale nebyly by to Ladies, kdyby to trochu nezdramatizovaly. Zřejmě mírně překvapené z tak lehkého vedení, upustily od své hry a začaly bránit výsledek. To vyústilo ve snížení skóre, když Elite využilo svojí jedinou zbraň - protiútoky. Brejk 3 na 2 krásně využila Zlámalová s Divišovou a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Začátek prostředního dějství nevypadal pro Ladies nadějně. Šádková si šla odpočinout na trestnou lavici za bránění ve hře a Elite tak dostalo výhodu přesilové hry. Avšak právě tento moment nejspíše rozhodl o celém utkání. Nejdříve totiž Tvrzníková dostala pod tlak Vránovou a samostatný únik proměnila, čímž zkompletovala hattrick. Ani ne 50 vteřin na to, se do úniku dostala i Bartošová a skóre bylo již 5:1. Elite předvedlo tzv. "přeslabení" a Ladies mohly děkovat Šádkové, že se nechala vyloučit. Ladies i ve druhé části dokázaly vstřelit 3 góly, když se po minele domácí obrany trefila Zelničková. Utkání se zdálo být už rozhodnuté, ale stále před Ladies byla ještě jedna třetina.

No a ta začala nejlépe jak mohla, Tvrzníková vypíchla domácí obraně balonek a přečíslení 2 na 1 řešila přihrávkou na Zelničkovou, která bekhendovou střelou překonala Zelenou a Ladies vedly již o 6 gólů. Utkání už se odehrávalo v mírnějším tempu, kdy se již hostující tým nejspíše smířil s prohrou a Ladies se nikam nehnaly. V 56. minutě ještě navýšila skóre Dobisíková, která mírně potupila hostující gólmanku, když jí prostřelila po zemi mezi nohami. Konečný stav zápasu 8:1, stav série 2:1!

Ladies poděkovaly neskutečnému kotli, který mu domácí prostředí vytvořilo a odvděčilo se nejspíše největší výhrou za působení v extralize. Avšak Ladies byly teprve v polovině své cesty, a tak nezbývalo nic než pořádně zregenerovat v sudech s ledem a druhý den zase od znova.

V neděli byl zápas Ladies na řadě až po zápase mužů, takže Ladies měly celý den volno, aby ve 20:00 nastoupily k svému dalšímu zápasu play-down. Ačkoli vedly v sérii 2:1, bylo jasné, že ty nejtěžší kroky teprve přijdou. Dal se očekávat bojovný zápas, kde bude rozhodovat především psychika a fyzická kondice.

Začátek zápasu se diametrálně lišil od sobotního. Ladies nejspíše svázané vysokou výhrou a vedením v sérii, kupily neskutečné množství zbytečných chyb. Elite také mírně změnilo taktiku a vysunulo napadání, což domácím dělalo občas neuvěřitelné potíže. Začátečních zmatků a nepřesností využila hostující Neubergerová, když vystřelila a její střelu nešťastně tečovala Trunečková za Vyrobíkovou. Trenér Kytka měl v první třetině opravdu napilno. Ladies byly zmatené, a tak se svým hlasem snažil dát hře hlavu a patu, což občas odnesly jeho hlasivky. Naštěstí se pak ke slovu dostala střelkyně Lingová a po krásné nahrávce od mantinelu prostřetila tentokráte Gécovou na přední tyč. To Ladies mírně uklidnilo a hra začala dostávat své parametry.

Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za stavu 1:1. Šance byly na obou stranách, především díky tomu, že se Ladies přizpůsobovaly hře hostujícího celku, tedy nahoru-dolu. V jednom z těchto případů to ale dopadlo pro domácí špatně. Tvrzníková vyvezla balonek a chtěla předložit před bránou Zelničkové, ale její naivní přihrávka byla zachycena jednou ze čtyř stojících hráček a již známe duo Divišová - Zlámalová předvedly krásné vyřešení brejku 2 na 1. Naštěstí pro Ladies se domácím naskytla standardka na středu ve velmi dobré vzdálenosti. Lingová využila špatně postavené zdi a vlastně i gólmanky a znovu vyrovnala skóre. Vinohrady dostaly ke konci třetiny ještě šanci přesilovky, kterou bohužel nevyužily, na druhou stranu ale ani neinkasovaly, takže se šlo do šaten zase za vyrovnaného stavu.

I ve třetí třetině nebyla hra úplně pod kontrolou. Chvílemi už bylo znát vyčerpání, neboť oba dva týmy všechny předchozí zápasy včetně tohoto aktuálního odehrály na 2 pětky, takže tempo zápasu nebylo zrovna převratné. Bylo to takové vyčkávání na chybu toho druhého. Ladies byly zase převážně na balonku a Elite se dostalo dopředu vždy nějakým brejkem. Bylo tedy zřejmé, že se bude prodlužovat.

Následovalo desetiminutové prodloužení, které nabídlo šance na obou stranách. Bartůňková těžkou nahrávku vzduchem neusměrnila do brány jen o pár centimetrů, na druhé straně Zlámalová ani na potřetí nedokázala trefit balonek, takže se šlo na nájezdy.

Za domácí se trefila Lingová a Trunečková, za hostí pouze Divišová. Skvěle chytající Vyrobíková podtrhla svůj výkon vychytanými nájezdy a Ladies se tak dostávají do menšího trháku, když v sérii vedou už 3:1 a mají tak k dispozici hned tři příležitosti, jak ukončit celou sezonu.

Další zápase je na řadě ve středu a zase „venku“, kdy Elite bude pořádat znovu na Vinohradech. Přijďte tedy podpořit naše ženské áčko v bojích o udržení. Zatím předvádějí asi svou nejlepší hru a zaručuji, že vaše nervy budou pořádně vyzkoušeny!

TJ SKV - ELITE PRAHA 8:1 (3:1, 3:0, 2:0), 18. 3. 2017

Branky a nahrávky: 3. Tvrzníková (Lingová), 6. Tvrzníková (Honzová), 12. Lingová (Honzová), 22. Tvrzníková, 22. Bartošová (Vyrobíková), 28. Zelníčková, 41. Zelníčková (Tvrzníková), 56. Dobisíková (Bursová) – 20. Divišová (Zlámalová). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 50.

Sestava SKV: Vyrobíková - Trunečková T. Honzová (C), Šádková, Sladkovská, Jiříčková - Tvrzníková, Zelníčková, Lingová - Dobisíková, Bursová, Bartošová - Bartůňková. Trenéři: Kytka, Doubek.

TJ SKV - ELITE PRAHA 3:2pn (1:1, 1:1, 0:0, 0:0), 19. 3. 2017

Branky a nahrávky: 15. Lingová (Zelníčková), 35. Lingová (Tvrzníková), rozh. náj. Trunečková – 11. Neubergerová, 28. Zlámalová (Divišová). Rozhodčí: Beranová, Šedová. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 55.

Sestava SVK:  Vyrobíková - Trunečková T. Honzová (C), Šádková, Sladkovská, Jiříčková - Tvrzníková, Zelníčková, Lingová - Dobisíková, Bursová, Bartošová - Bartůňková, Kutnarová F. Trenéři: Kytka, Doubek.