Ladies nebodovaly ani s Jičínem

Sokolky v sobotu večer odehrály velmi pozdní utkání na půdě Jičína, který nutně potřebovat zvítězit, aby se ještě nominoval do osmičky šťastných v play off. A ladies se svojí rozdavačnou náladou mu toto přání víc než ochotně splnily. Z Jičína si odvezly porážku 3:7 a poděkování Řáholce.

Vinohradské hráčky přitom měly lepší výchozí pozici do zápasu. Jelikož domácí museli za každou cenu zvítězit, byli už od samého začátku zápasu v lehké nervozitě a velkém tlaku publika. Sokolky toho mohly využít a z nepříznivé situace jičínských leccos vytěžit, leč nestalo se tak.

První třetina byla hodně poklidná, domácí hráli opatrně, svědomitě bránili a v pravidelných intervalech (čti, kdy na hřišti byla první lajna – Žůrková, Bachmaierová, Kosová a spol.) ohrožovali svatyni Kuchyňkové. Sokolky se také sem tam zaběhly podívat na soupeřovu polovinu, bohužel ale většinu střel obětavě zblokovala jičínská obrana. Nakonec to ale přeci byli hosté, kdo skóroval jako první. Nejprve ladies vybojovaly přesilovou hru, když si Bachmaierová šla odpočinout za nadzvedávání hokejky, a v té si nevedly vůbec špatně, zejména Trunečková byla několikrát velmi blízko ke gólu. První branku však vstřelila Dobisíková, která těsně po konci početní výhody využila nesrovnané obrany domácích a střelou od mantinelu překonala domácí gólmanku.

Druhá třetina už ale sedla více domácím. Během 22 vteřin ve 27. minutě zvládli vstřelit dva góly a rázem byl obraz hry zcela jiný. Když se o čtyři minuty později prosadila ještě Kosová a skóre poskočilo již na 3:1, bylo pro sokolky takřka nemožné se oklepat a vrátit do zápasu. Jičín, posílen slibným vedením, velice aktivním publikem a herní převahou, obzvláště co se neodpískaného sekání týče, válcoval ladies a nedával jim příliš prostoru. Vinohradské hráčky se však tak lehce nevzdávají, a tak chvíli před koncem přece jenom dokázaly vykřesat ještě jiskřičku naděje. V 38. minutě zachytila Kutnarová krosovku domácích a rychlým pasem vyslala Vejvodovou do samostatného úniku, který k radosti tří vinohradských fanoušků skončil gólem nad nohu gólmanky.

Závěrečná třetina posloužila Jičínu pouze k uhašení vinohradské jiskřičky. Hned v úvodních pěti minutách se řáholeckým znovu podařilo vstřelit dva góly v rychlém sledu po sobě a už bylo opravdu zle. Trenéři proto reagovali stažením hry pouze na dvě lajny a vysunutým napadáním a opravdu, světe div se, to mělo pozitivní účinek a sokolky měly najednou o něco více ze hry. Dokonce se oklepaly natolik, že Trunečková vystihla další rozehrávku hostí a pak se sama mezi čtyřmi hráčkami dokázala zorientovat a pěkně umístěnou střelou ze středu překonat napotřetí Samkovou. Bohužel celkem sympatický stav 3:5 neměl dlouhého trvání, neboť téměř ihned Žůrková vrátila svému týmu vedení o tři branky. Jelikož to ale byl její 200. gól v extralize, tak jí to ani nemůžeme mít za zlé a pouze závistivě gratulujeme. O minutu později přidala poslední (sedmou) třešničku na dort Rozsypalová a bylo vymalováno. Přesto sokolky poslední minuty nevzdaly a snažily se alespoň něco vymyslet, bohužel nedokázaly na parketách zkrotit míček, tak jak by chtěly, a udržet ho na svých čepelích i v útočném pásmu. Vystupňovaný tlak nakonec vedl pouze k vyloučení Žižkové. Naštěstí Jičíňanky už byly gólově uspokojeny, tak tento nabízený dárek s díky odmítly.

Skóre tedy zůstalo na konečných 3:7 pro Jičín. Ten se ještě teď raduje z vydřeného, ale přesto právoplatného postupu do play off. Ladies čeká příští sobotu poslední zápas základní části, tentokráte s Chodovem, tak doufejme, že během této doby se sejde ta správná konstelace a Ladies postupně přehodí do play down módu a ukáží nám, zač je toho loket.

PS: Tento zápas byl poslední možností zahrát si ve žlutém dresu pro finskou posilu ladies Almu Rintu-Pollari, neboť v neděli jí skončil erasmus v Čechách a Alma se tedy vrací zpět do rodného Finska. Chtěli bychom jí tedy touto cestou ještě jednou poděkovat, že byť jen na chvíli rozšířila vinohradský kádr a také naší anglickou slovní zásobu. Přejeme šťastou cestu a hodně štěstí. Thanks Alma.

KM Automatic FBK Jičín - TJ SKV 7:3 (0:1, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 19. Dobisíková (Žižková), 38. Vejvodová (Kutnarová), 48. Trunečková - 27. Svobodová (Kůželová), 27. Bachmaierová (Kosová), 31. Kosová (Mrázková), 44. Bachmaierová (Kosová), 45. Žůrková (Kosová), 49. Žůrková (Bachmaierová), 50. Rozsypalová. Rozhodčí: Hátlová, Jansová. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 88.

Sestava SKV: Kuchyňková - Honzová, Zelníčková, Sladkovská, Šádková, Tvrzníková, Jiříčková - Kutnarová, Vejvodová, Lingová (C) - Trunečková, Žižková, Dobisíková - Kylarová, Bartošová, Kalistová - Rinta-Pollari. Trenéři: Kytka, Doubek.