Ladies nevyzrály na Tatran

Měl to být zápas získaných bodů, ale opět se dostavilo pouze zklamání. Ženy A v pražském duelu se Střešovicemi nedokázaly ve třetí třetině udržet gólový krok a soupeři podlehly 3:5.

SKV nastoupilo do první třetiny plno odhodlání vytěžit konečně nějaké body a odlepit se ode dna tabulky, leč první střelu zápasu obstaral Tatran a prověřil tak připravenost Jany Velčické, která se po dlouhé době opět objevila v bráně a předvedla sympatický výkon. Sokolky úvodní minuty využily k prozkoumání prostředí a soupeřovy obrany, ale zrovna když se chystaly přejít do soustavnějšího tlaku, obdržely hloupý gól. Rozhodčí nejprve ukázal rozehrávku z roku pro Vinohrady, ovšem Tatran si to, zřejmě nedopatřením, vyložil jinak a jal se rozehrávat sám, a jelikož nikdo ze žluto-černých neprotestoval, tak jednoduše nahodil balónek před bránu a důrazná Daniela Reindlová ho propašovala za brankovou čáru. SKV Ladies sice tento incident značně zamrzel, ale přesto se snažily dál kombinovat a ohrožovat střešovickou svatyni. Naneštěstí branka jakoby se smrskla na velikost záchodového okýnka a Sokolky ne a ne jí trefit. Minuly se i takové střelkyně jako Kristýna Jiřičková, Barbora Reichová či Tereza Trunečková, přičemž poslední jmenovaná přestřelila po ojedinělé parádní akci na jeden dotek přes celé hřiště. Bohudík i domácí Tatran v první třetině marně hledal gólového střelce, a tak Sokol dál živil naději na body.

Druhé dějství přineslo v podání týmu z Riegrových sadů další neproměněné šance a nebylo jich zrovna málo. Unikátní příležitosti dokázaly spálit, jak Aneta Tvrzníková, která samotná na velkém brankovišti pohrdla přihrávkou přímo na čepel a raději si míček odkopla do rohu, tak i Ivana Hyršlová, která se nejspíše před zápasem pohádala se soupeřovou brankou a ta teď odmítala míčky od ní přijímat. Ani Střešovice ale neměly na začátku třetiny gólové štěstí, ale svou aktivitou a důrazem často pořádně zatápěly hostujícímu celku. Nakonec se ale přeci jenom na vinohradský elitní tým usmálo štěstí, když si do vlastní branky smolně sklepla nahozený balónek domácí kapitánka Barbora Beranová. Hned o pár minut později dostalo SKV předčasný vánoční dárek, když agilní tatranská útočnice Karolína Vachušková příliš okatě sekala na brankovišti a odešla se uklidnit na trestnou lavici dokonce na 5 minut! Rozhodčí možná zvolil vyšší trest i s přihlédnutím k násilnickému počínání mladé útočnice, která kromě sekání ještě přetáhla vinohradskou oporu Karolínu Strejcovskou florbalkou přes čelo a víceméně z ní vytvořila jednorožce. Jenomže jak se bohužel ukázalo, tak přesilovka není vinohradskou silnou stránkou.  První minuta ještě působila celkem zdařilým dojmem. Útočná pětice točila protivníka a dvakrát pořádně vylekala tatranský kotel, nicméně zbylé 4 minuty by bylo lepší nevidět. Ladies často ztrácely balónek a náznaky kombinací zoufale skomíraly na nepřesnostech. Zato Střešovice, naplněné blahem po ubráněném oslabení, jakoby získaly druhou mízu. Tu brzy využila Barbora Zabavská, která vystihla nerozhodnost Kateřiny Fialové, uzmula si míček pro sebe a nikým nebráněná propálila vinohradskou gólmanku. Sokolské fanoušky ale potěšila Barbora Reichová, která si takový výsledek nechtěla nechat líbit a důrazným presingem vypíchla protihráčce míček a střelou z otočky překonala domácí Kateřinu Blahutovou.

Třetí třetina tedy odstartovala za vyrovnaného skóre, jenomže ihned po 37 vteřinách bylo vše jinak. Sokolky nejspíš ještě dojídaly čokoládu ze šatny a viditelně podcenily střelu a především následnou dorážku Daniely Reindlové, která se tak mohla podruhé radovat z gólu. Není se tedy čemu divit, že v následujících minutách působil tým z Rieger arény značně zaraženým dojmem.  Bylo patrné, že kolektivu chybí zraněné hráčky jako Zuzana Macurová nebo Eliška Čermáková, které by svou obětavostí šly příkladem a dokázaly vyhecovat své spoluhráčky k aktivnějšímu výkonu. Bohužel Tatran na rozdíl od SKV měl takových hráček plnou lavičku, a tak se hrálo převážně před bránou hostí. Ve 49. minutě navíc přišla pro Sokol další rána, když si Aneta Tvrzníková spletla florbal s házenou a míček místo tělem zahrála rukou. Rozhodčí sice chvilku váhal, ale na důrazné požádání domácích odeslal provinilce na trestnou lavici. Oslabení nejspíše potěšilo pouze Moniku Petřekovou a Terezu Komorousovou, které se během něj alespoň na pár vteřin podívaly na hřiště, než se zase převlékly do mikin. Nicméně Tatran sokolu jednoznačně předvedl, že přesilovka se proměnit dá, a 10 minut před koncem vstřelil rozhodující gól na 4:2. O chvíli později tatáž hráčka odhadla problémy vinohradské obrany a nevybíravě jí obrala o to nejcennější a v samostatném úniku zpečetila svůj hattrick. Ze strany SKV se s výsledným skórem nehodlala smířit už jen Barbora Reichová, která se s míčkem dostala až do soupeřova rohu, tam škodolibě oblafla 2 hráčky a ještě obstarala perfektní přihrávku na Terezu Trunečkovou, která svým letošním premiérovým gólem už jen kosmeticky upravila celkový výsledek na 3:5 z pohledu hostů.

SKV tedy promarnilo jeden z klíčových zápasů sezóny a prozatím se utábořilo na samotném dnu extraligové tabulky. Již v pondělí ale Vinohrady čeká další důležitý boj o body tentokráte s Ostravou. Tak snad si ženský kádr dokáže vzpomenout na závěr loňské sezóny, kdy v play-down právě Ostravu zvládl několikrát porazit.

Tatran Omlux Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Reindlová (Zabavská), 39. Zabavská (Matěvosova), 41. Reindlová (Zabavská), 51. Zabavská, 57. Zabavská - 30. Beranová (vlastní branka), 40. Reichová (Šádková), 58. Trunečková (Reichová). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0 + Karolína Vachušková 5:1. Využití: 1:0. Diváci: 50.

Sestava SKV: Velčická - Honzová, Strejcovská, Sladkovská, Kotíková, Valášková (C) - Jiříčková, Reichová, Trunečková, Petřeková, Hyršlová, Schwarzová, Tvrzníková, Komorousová, Fialová.