Ladies nezvládly ani druhý zápas s Elite

SKV Ladies v neděli nastoupily k druhému zápasu play down s Elite, ale bohužel opět nezvládly třetí třetinu, ve které obdržely ostudných sedm branek, a zápas prohrály 4:10.

První třetina se od té v minulém zápase nemohla lišit více. Fanoušek, který poctivě navštívil obě utkání, by snad ani neuhodl, že se jedná o tytéž dva týmy. Ani jeden z týmů totiž nenavázal na pohledný a kombinační florbal, který provázel celý předchozí zápas. Spíše než hru totiž dění na hřišti připomínalo „plácanou“ a „holomajznu“. Míček na parketách odskakoval na nepředvídatelné strany a hráčky o něj sváděly zuřivé souboje plné sekání, vrážení a jiných zapovězených aktivit. O kombinacích a postupné rozehrávce rozhodně nemohla být řeč. Přesto Elite v prvních minutách SKV předčilo. Bylo jednoznačně aktivnější, nebálo se soupeře napadat a z většiny soubojů vycházelo vítězně. A v desáté minutě bylo za svou agilitu odměněno vedoucím gólem. To Vinohrady vyburcovalo k větší aktivitě a hned po dvou minutách dokázaly odpovědět, když odraženou střelu dorazila do branky Barbora Šádková. Do konce třetiny pak opět pokračovala hra nahoru dolu a obě brankářky měly plné ruce práce.

Druhá dvacetiminutovka už začala o něco klidněji. Na hru byl mnohem hezčí pohled, oba týmy se snažily kombinovat a ubylo i vyhrocených soubojů. Elite působilo nebezpečnějším dojmem, ale jeho střely byly nepřesné nebo si s nimi poradila Jana Velčická. Také Sokol zaznamenal několik slibných šancí, ale většinou ztroskotal na finální přihrávce. Po deseti minutách opět přišla pro hosty sprcha, když se Elite znovu ujalo jednobrankového náskoku. Možnost srovnat pak dostala Magdaléna Kotíková, ale neuvěřitelným zákrokem ji zmařila Martina Gécová. Domácí brankářka vůbec předvedla vynikající výkon a výrazně se podepsala pod výhru svého týmu. Bohužel pro SKV necelou minutu před koncem dokázala Veronika Zittová vstřelit další branku a Sokol tak nastupoval do závěrečné třetiny s dvoubrankovým mankem.

Úvod třetí třetiny znamenal pro SKV konec šancí uhrát slušný výsledek či dokonce výhru. Sokol předvedl v prvních dvou minutách tradiční výpadek a v rychlém sledu obdržel tři branky. Elite tak odskočilo už na rozdíl pěti gólů. Jiskřičku naděje ještě vykřesaly Kristýna Jiříčková, která dokázala snížit na 2:6, a Zuzana Macurová, která stejně jako včera i dnes zaznamenala bodový přírůstek na svém kontě. Vinohrady se tak najednou dostaly  na rozdíl pouhých tří branek, což už je ve florbale řešitelný problém. Bohužel šance na velký obrat pohřbili rozhodčí, kteří Elite uznali gól, i když mu jasně předcházela hra na zemi. Místo přesilové hry tak byly sokolky vystaveny opět čtyřbrankové ztrátě. Což vzaly jako velkou újmu a nedokázaly se zkoncentrovat na další dění. Zatímco Elite, nadšeno z vývoje zápasu, bylo při chuti a do konce zápasu zvládlo přidat ještě další tři branky. Vinohrady si sice dokázaly vytvořit několik velmi slibných situací, ale Martina Gécová si po dnešku rozhodně může říkat „chobotnice“, neboť její zákroky byly opravdu neskutečné. Ze strany hostů už pouze Aneta Tvrzníková parádní ranou do šibenice upravila skóre na snesitelnějších 4:10.

Vinohrady tedy nedokázaly ukořistit na cizí půdě žádný důležitý bod a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy jim stále chybí plný počet výher. Příští víkend se ale konají další odvetná utkání v domácím prostředí Rieger arény, tak doufejme, že sokolky do té doby vychytají ve své hře mouchy a ideálně otočí průběh celé série.

Elite Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 10:4 (1:1, 2:0, 7:3)

Branky a nahrávky: 10. Frantíková (Vránová), 32. Denková (Frantíková), 40. Zittová, 41. Zittová, 42. Rybičková (Jelínková), 43. Jelínková, 54. Jelínková, 55. Nosková, 56. Rybičková (Jelínková), 60. Drobná (Vránová) – 12. Šádková (Macurová), 46. Jiříčková (Černovská), 53. Macurová (Černovská), 58. Tvrzníková (Čermáková). Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 0:0. Diváci: 33.

Sestava SKV: Velčická - Honzová, Strejcovská, Kotíková, Sladkovská, Červená, Reichová - Jiříčková (C), Tvrzníková, Bartošová - Macurová, Šádková, Černovská - Petřeková, Hyršlová, Čermáková. Trenér: Jiří Kotík.