Ladies nezvládly domácí zápas s Bohemkou

Poslední zápas před Vánocemi se našim ženám vůbec nevydařil. Na domácí půdě podlehly Bohemce 0:12 a vánoční svátky stráví na 11. místě extraligy žen.

Průběh utkání výraznou měrou ovlivnil samotný úvod zápasu. Na časomíře svítil čas 7:42 a hostující hráčky už měly v kapse čtyřgólové vedení. Postupně se trefily Eliška Reischlová, Poláková a dvakrát Bočanová.

Domácí florbalistky byly po tomto nevydařeném úvodu jako opařené a i nadále kupily chyby v obraně a volily špatná řešení ve hře směrem dopředu. Ostatně za vše hovoří počet střel na bránu v úvodním dějství - Vinohrady vyslaly na Kolaříkovou pouhé dvě střely. Hostující tým ještě vstřelil do konce první části jeden gól - svou druhou trefu v utkání přidala Poláková a stanovila skóre po první dvacetiminutovce.

Trenéři domácího celku se pak rozhodli pro změnu v brankovišti a Kutnarovou nahradila Máčilová. Ve druhé třetině si vedla více než dobře, za svá záda pustila jen jeden gól. A i její spolhuráčky se lehce vzpamatovaly. Začaly být nebezpečnější v útoku a vytvářely si o poznání víc střeleckých příležitostí.

Jenže ve třetí třetině přišla další gólová smršť. Vinohrady neproměnily několik vyložených šancí a Bohemka tuto nemohoucnost potrestala dalšími šesti góly. V konečném zúčtování tak vyhrála 12:0. Řádila především reprezentační útočnice Adéla Bočanová, která si připsala pět bodů.

Další zápas sehrají Ladies 9. ledna opět na domácí půdě s Libercem.

TJ SKV - FbŠ „pipni.cz“ Bohemians 0:12 (0:5, 0:1, 0:6)

Branky a nahrávky: 5. E. Reischlová (M. Slavíková), 6. Poláková (Iveta Hyršlová), 7. Bočanová, 8. Bočanová (Veselá), 15. Poláková, 26. Iveta Hyršlová (Bočanová), 41. Bočanová (Burdová), 49. Benešová, 53. Iveta Hyršlová (Poláková), 54. Jarešová (Heralová), 55. Poláková (Bočanová), 60. E. Reischlová. Rozhodčí: Grundler, Matějka. Vyloučení: 0:0. Diváci: 80.

Sestava SKV: Kutnarová (21. Máčilová) - Lingová, Jiříčková, Strejcovská, Sladkovská, Nováková - Dobisíková, Reichová, Honzová - Panková, Bartošová, Batíková - Macurová (C), Černovská. Trenér: Vilém Svoboda.