Ladies nezvládly duel v Olomouci

Po pěkném vítězství nad Židenicemi dostaly Ladies tvrdou ránu. Od poslední Olomouce inkasovaly deset branek a z moravského města tak odjely s prázdnou. O výsledku rozhodla úvodní dvacetiminutovka, kterou SKV prohrálo vysoko 1:5.

Ladies odjížděly do Olomouc povzbuzeni páteční tříbodovou výhrou nad Židenicemi. Na druhou stranu na Moravu neodcestovaly Dobisíková, Vavřinová a Žižková, a proto měl kouč Kytka k dispozici pouze 11 hráček do pole.

Už v první minutě otevřela skóre za domácí Lichnová. Na její branku ještě zareagovala kapitánka SKV Lingová, jenže pak už Olomouc sázela za záda brankářky Vyrobíkové jeden gól za druhým. Do první přestávky to bylo 5:1 a domácí celek kontroloval hru.

Ve druhé části ještě domácí hráčky navýšily svůj náskok o další dva zásahy a před vysokou návštěvou dokráčely ke druhé výhře k sezoně. Za SKV zkorigovaly konečné skóry svými trefami Zelníčková a Trunečková. Olomouc zdolala Vinohrady vysoko 10:3. Sokol tak zůstává na 11. příčce extraligy se ziskem devíti bodů.

FBS Olomouc - TJ SKV 10:3 (5:1, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Lichnová, 9. Šablaturová, 12. Mandátová (Pařízková), 15. Suchánková (Pařízková), 15. Oháňková, 28. Cholinská (Lichnová), 33. Reimerová (Oháňková), 43. Horáčková (Mandátová), 49. Reimerová (Oháňková), 51. Suchánková (Lichnová) – 6. Lingová (Kalistová), 48. Zelníčková (Honzová), 54. Trunečková (Lingová). Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 213.

Sestava SKV: Vyrobíková (43. Kuchyňková) - Trunečková, Honzová, Šádková, Sladkovská - Zelníčková, Kalistová, Lingová (C) - Kylarová, Bartošová, Kutnarová - Bursová. Trenér: Boleslav Kytka.