Ladies odstartovaly sezonu vítězstvím a porážkou

Jednu výhru a jednu prohru zaznamenaly Ladies na úvod své prvoligové sezony. Nejprve v sobotu svěřenkyně Jonáše Sigla zvítězily na hřišti Texasu 2:1, stejným poměrem pak v neděli prohrály v Soběslavi.

Texas hostil Ladies v Chýni u Jenče. Skóre premiérového zápasu v sezoně otevřela v 11. minutě z brankoviště Anežka Dobisíková. Domácí hráčky dokázaly na její gól odpovědět a o čtyři minuty později srovnala Kozlová.

Utkání nebylo bohaté na góly. Ten další přišel až v polovině zápasu po trefě Barbory Šádkové, kterou našla svou přihrávkou Kristýna Vejvodová. SKV tak po dvou třetinách vedlo 2:1. Hubený náskok už dokázalo udržet a hned na úvod si připsalo plný počet bodů.

„V prvním zápase sezony jsme se proti těžkému soupeři trochu hledali a neproměňovali šance,“ zhodnotil úvodní zápas nového ligového ročníku asistent trenéra Pavel Doubek.

FBC Texas Longhorns - TJ SKV 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kozlová - 11. Dobisíková (Žižková), 32. Šádková (Vejvodová). Rozhodčí: Dolejší, Farář. Vyloučení: 0:0. Diváci: 8.

Sestava SKV: Vyrobíková - Šádková, Kutnarová, Jiříčková, Skalická - Dobisíková, Vejvodová, Lingová (C) - Kalistová, Bartošová, Žižková - Bursová, Bartůňková, . Trenér: Jonáš Sigl.

K nedělnímu druhému střetnutí musely Ladies cestovat do Soběslavi, kde se utkaly s místním florbalovým klubem. A opět šly do vedení jako první, na konci úvodního dějství vstřelila svůj první gól v sezoně kapitánka Michaela Lingová.

To bylo však bohužel naposled, kdy se Vinohrady v Soběslavi prosadily. Domácí hráčky v následujících třetinách vstřelily vždy po jedné brance, duel otočily a dovedly do vítězného konce. SKV proto má po úvodním víkendu na kontě tři body.

„Dneska to nebyl špatný výkon. Proti velmi houževnatému soupeři jsme se velmi těžko prosazovali. Brankářka soupeře předváděla občas docela zázraky. To nic nemění na tom, že musíme zapracovat na kvalitě rozehrávky a vytváření střeleckých příležitostí,“ řekl po zápase asistent kouče Pavel Doubek.

Banes Florbal Soběslav - TJ SKV 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Vránková, 45. Křivánková (Křiklánová) - 19. Lingová (Žižková). Rozhodčí: Vraspír, Janošťák. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 41.

Sestava SKV: Vyrobíková - Šádková, Kutnarová, Bartůňková, Skalická - Trunečková, Vejvodová, Lingová (C) - Kalistová, Bartošová, Žižková, Bursová. Trenér: Jonáš Sigl.