Ladies Olomouci neodskočily

Domácí prostředí má být vždy výhodnější pozicí, avšak v ženském play down to ne úplně pokaždé platí. Domácí tým v obou víkendech ubojoval jen jednu výhru, a tak jedou Vinohrady ve středu do Olomouce za vyrovnaného stavu 2:2.

Do sobotního utkání nastoupilo SKV nejlépe, jak mohlo. Těsnou prohru na hřišti Olomouce hodila děvčata za hlavu a předváděla soustředěný a trpělivý výkon. Již ve čtvrté minutě se prosadila Trunečková a poté se v úvodní patnácti minutovce prosadily i zbylé členky prvního útoku (Macurová a Tvrzníková) a Sokol rázem vedl 3:0. Pak však přišlo zatažení za záchrannou brzdu a Honzová si šla posedět. Vyrobíková s chladnou hlavou hostující Liškovou vychytala, a tak šly domácí do čtyř. Do této doby se mohly pyšnit 100% oslabením, ale s příchodem play down se to rázem změnilo. Po 40 vteřinách přesilové hry se prosadila Janošová a Olomouc ucítila šanci. Ačkoliv SKV více drželo míček a bylo dominantnějším týmem, chyb se vyvarovat nedokázalo, a tak hostující celek snížil před odchodem do šaten na rozdíl jediného gólu.

Pokud by však sokolky pokračovaly v předvedeném výkonu z první třetiny, neměly se čeho bát. Nejspíše si ale do druhé třetiny ze šatny přinesly nervozitu a druhá třetina byla vyrovnanější, než by se slušelo. Naštěstí Strejcovská bekhendem doklepla střelu Honzové a domácí uskočily do vedení o dva góly. To vehnalo domácím trochu té jistoty na čepele, a i když hosté několikrát zahrozily, v druhé části už skórovat nedokázaly.

Třetí třetina slibovala boj, neboť v posledním zápase se Olomouc dokázala vzchopit právě v tu pravou chvíli. Naštěstí ale dnes nebyl ten den. Moravanky neúspěšné obléhaly domácí svatyni, a když jim duo Tvrzníková - Strejcovská uštědřilo ránu v podobě gólu na 5:2, dalo se říci, že už bylo vyhráno. Olomouc se na nějaký větší tlak v závěrečných minutách nezmohla, a tak už se hlavně šetřily síly na nedělní utkání. Sokolky tedy zaslouženě vyhrály 5:2 a dostaly se do vedení v sérii 2:1.

TJ SKV - FBS Olomouc 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Trunečková (Tvrzníková), 13. Macurová (Trunečková), 15. Tvrzníková (Macurová), 34. Strejcovská (Honzová), 47. Strejcovská (Tvrzníková) – 16. Janošová (Oháňková), 20. Grufíková (Zamazalová). Rozhodčí: Kostinek, Sochůrek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 70.

Sestava SKV: Vyrobíková - Lingová, Jiříčková, Čermáková, Honzová, Vejvodová, Batíková – Macurová, Tvrzníková, Trunečková – Vavřinová, Strejcovská (C), Dobisíková – Černovská, Bartošová, Reichová, Panková. Trenér: Vilém Svoboda.

Od nedělního utkání se dala čekat především strategická bitva. Olomouc přijela do Prahy s počtem hráček 12+2, proto domácí také částečně spoléhaly na únavu svých protivnic. Avšak ani sokolky to neměly lehké, neboť jejich kapitánka a hlavní opora týmu Macurová z pracovních důvodů nemohla nastoupit.

Ale první třetiny SKV tento víkend prostě šly. Od prvního písknutí byly Vinohrady jasně lepší a již ve čtvrté minutě se prosadila střelou z dálky Honzová a nemile překvapila Frankovou, která se do brány v play down posadila poprvé. Ale to nebylo vše, ihned po buly se prosadila trochu se štěstím Tvrzníková a pro SKV to vypadalo nadějně. Avšak jako kdyby rychlé vedení Vinohrady uspokojilo, a i když na hřišti jasně dominovalo, znovu brankovou síť rozvlnit nedokázalo. I tak to ale pro Sokol vypadalo dobře.

Ovšem druhá třetina byla úplným kontrastem té první. Olomouc mírně pozměnila svou taktiku (od začátku se prezentovala už ne tak často vídané postavení 2-1-2) a chvílemi hrála osobně. To Sokolky překvapilo natolik, že již nebyly schopny předvádět tak dobré výkony. Změna stylu hostujícího týmu svázala domácím ruce a individuální chyby či nepřesné nahrávky se jen kupily. Již ve třetí minutě si šla odpočinout za blokování hokejky Vavřinová a SKV nedokázalo navázat na skvěle odbráněné oslabení v základní části. Janošová našla skulinku na přední tyči a najednou se náskok SKV zdál téměř nepatrný. Ani ne minutu po obdrženém gólu musela Vyrobíková lovit míč za zády znovu. Po rychlém brejku se prosadila Oháňková a najednou bylo vyrovnáno.

Obrat dokonaly Moravanky ve 38. minutě, kdy se trefila Grufíková a Olomouc šla poprvé během víkendu do vedení. Ačkoliv se Ladies snažily ve třetí části s výsledkem něco udělat, na zvrat už nezbyly síly. Hostující florbalistky stvrdili výhru čtvrtým zásahem a stav série srovnaly na 2:2. Středeční utkání v Olomouci tak určí, kdo pojede zpátky do Prahy ve výhodnější pozici.

TJ SKV - FBS Olomouc 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Honzová (Dobisíková), 4. Tvrzníková – 24. Janošová (Oháňková), 25. Oháňková (Grufíková), 38. Sklenářová (Reimerová), 59. Bestrová. Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 65.

Sestava SKV: Vyrobíková – Lingová, Jiříčková, Čermáková, Honzová, Vejvodová, Batíková, Sladkovská – Trunečková, Bartošová, Tvrzníková – Vavřinová, Strejcovská (C), Dobisíková – Černovská, Šádková, Panková. Trenér: Vilém Svoboda.