Ladies podruhé v sezoně vítězné!

Ženy A v sobotu překonaly všechna očekávání a už na konci října se radují z 6 bodů v tabulce (o 2 body více než loni po celé sezoně!). Tentokrát ukořistily skalp Tatranu, který přetlačily až v samostatných nájezdech 6:5.

Zápas začal v příjemném tempu, oba týmy se postupně rozehřívaly a marně se snažily správně seřídit mířidla. První se to nakonec podařilo Tatranu, když Kramperová dobře zapracovala před brankou a jemnou tečí rozvlnila síťku za Eliškou Kuchyňkovou. Po prvním gólu se hra trochu otevřela a zvlášť domácí brankářka měla plné ruce práce. Naštěstí se ale sokolky našly správnou cestu do útoku a povedenou střelou na přední tyč srovnala Natálie Bartošová. Zbytek třetiny sice nabídl spoustu slušných šancí, ale gólmanky si je zvládly pohlídat.

Druhá třetina přinesla možná trochu tvrdší florbal, než na jaký jsme u domácích zvyklí. Hráčky obou týmů pravidelně vytíraly podlahu a nejednou se také podívaly, jak to vypadá za mantinely. Agresivnější hra přinesla také přesilové hry pro domácí. První sice ladies nedokázaly využít, zato s druhou si poradily ukázkově. Perfektními přihrávkami z první dokázalo trio Lingová-Honzová-Trunečková rozhodit tatranské obránkyně a Michaela Lingová pak tvrdou střelou prostřelila hostující gólmanku.

Do poslední pasáže tedy vstupovaly sokolky s jednobrankovým náskokem. Ten si dokázaly uchovat až do 48. minuty, pak ale přišel na řadu hektický závěr. Šílená přestřelka, která musela diváky rozhodně bavit. Tatran věděl, že musí přidat, a opravdu se mu to povedlo. Během jedné minuty nejprve srovnala Kramperová a pak se prosadila i Matěvosova. Rázem byly ladies v situaci jednobrankové ztráty. A aby toho nebylo málo od mantinelu natáhla Vachušková a deset minut před koncem hosté odskočili do vedení už o 2 branky. Sokolky ale předvedly obrovskou morální sílu a po drobném postrčení od trenéra Boleslava Kytky se pustily do stíhací jízdy. Tu hned 20 vteřin po gólu Vachuškové odstartoval Petra Honzová, která si vyběhla na střed a její střela doplachtila až do branky. Jejího příkladu následovala Alena Žižková, která vybojovala balónek, s ničím se nerozpakovala a neskutečnou pumelicí vymetla vzdálenější vikýř. Opět bylo srovnáno a hráčky ze Střešovic jako by někdo polil studenou vodou. Toho zvládla využít Anežka Dobisíková, která dvě minuty před koncem našla na středu balónek a poslala ho po zemi až do branky. Vše najednou vypadalo růžově. Ladies vedly 5:4, během deseti minut zvládly obrat o 3 góly a už se těšily na oslavu. Jenomže zápasu ještě nebyl konec. Čtrnáct vteřin před koncem se opakovalo chmurné dejavu ze zápasu s Olomoucí a Tatran, který to zkoušel v šesti bez brankáře, dokázal využít neskutečného zkratu, kdy se dvě domácí hráčky vydaly nazdařbůh presovat, a znovu vstřelit vyrovnávací gól. Škoda, škoda.

Zápas tedy pokračoval prodloužením, kde už gólové hody ustaly, a musely přijít na řadu nájezdy. V nich se vyznamenaly především gólmanky. Tatranky nedokázaly ze tří nájezdů vstřelit ani jednu branku a za sokolky vše rozsekla až v posledním střílení Michaela Lingová, když propálila hostující gólmanku! V šíleném zápase tak nakonec strhla výhru přeci jen na stranu Vinohrad.

Ladies si připsaly další 2 body do tabulky a mohou slavit, že už teď překonaly loňský „rekord“ 4 bodíků. Doufejme, že další ještě přibydou.

TJ SKV - Tatran Střešovice 6:5pn (1:1, 1:0, 3:4 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Bartošová (Dobisíková), 28. Lingová (Trunečková), 52. Honzová (Trunečková), 57. Žižková (Dobisíková), 58. Dobisíková (Kalistová), rozhodující nájezd: Lingová - 12. Kramperová (Vachušková), 49. Kramperová (Vachušková), 50. Matěvosova (Chaloupková), 51. Vachušková (Matěvosova), 60. Faltosová. Rozhodčí: Hátlová, Jansová. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 76.

Sestava SKV: Kuchyňková - Lingová (C), Kalistová, Zelníčková - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Kylarová, Žižková, Bursová - Honzová, Trunečková, Sladkovská, Kutnarová. Trenéři: Kytka, Doubek.