Ladies porazily Olomouc 2:1 a vynutily si sedmý zápas

V pátek navečer sehrály vinohradské ženy superdůležitý šestý zápas série 1. kola play down.

Ladies po středeční chmurné prohře v Olomouci prohrávaly v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 2:3, a před domácím publikem tak musely odvracet mečbol Olomouce. Naštěstí výhoda domácího prostředí přinesla své ovoce a sokolky si po vydřené výhře 2:1 vynutily i sedmý zápas, který už konečně rozhodne o osudu obou (prozatím) extraligových celků.

Prostý olomoucký divák mohl očekávat, že pražské ženy do zápasu vlétnou v zuřivém tempu a pokusí se strhnout vítězství na svou stranu už v prvních minutách. Takový divák by se šeredně mýlil. Ladies vstoupily do zápasu vyrovnaným krokem a ve standardním složení dvou osvědčených pětek zkoušely na soupeře trpělivou rozehrávku a kombinaci založenou na florbalové myšlence. Naproti tomu moravský tým vyrukoval s populárním stylem „jak zabránit pěknému florbalu“ aneb osobní obrana a dlouhé náhozy na protivníkovu polovinu.

Snad i proto proběhlo úvodních deset minut poměrně poklidně a především bezgólově. V 10. minutě konečně prolomila čekání na první branku olomoucká Reimerová, když ze středu dorazila svou vlastní střelu a výrazně tak zhoršila psychický stav domácích fanoušků. Nicméně už v 18. minutě ale bylo srovnáno, když své nadpozemské umění předvedla Kristýna Jiříčková. Nejprve si vymíchala hráčku u mantinelu, pak lehce obešla blokující obránkyni a nakonec bravůrně přeblafla i olomouckou gólmanku. Jistou branku jí však na poslední chvíli sebrala dobře postavená druhá bekyně, nicméně důrazná Karolína Strejcovská přece jen míček do sítě dorazila.

Druhá třetina tak začala opět za vyrovnaného stavu 1:1. Vinohrady během ní sehrály i zdařilou přesilovku a většinu času držely balónek na svých čepelích. Vytvářely si slibné šance – bohužel stále ne a ne je proměnit. Moravanky se však také nenechávaly zahanbit a podnikaly smělé útoky a vysílaly ještě smělejší střely na potící se Janu Vyrobíkovou. Avšak ani ony neměly štěstí v zakončení.

O osudu šestého zápasu tak rozhodla až závěrečná třetina a konkrétněji první vinohradský útok. V 54. minutě si Zuzana Macurová pohrála se soupeřkami u mantinelu, velmi elegantně se jich zbavila, vyslala na protivníkovu svatyni jednu ze svých pověstných střel a clonící Aneta Tvrzníková jen nastavila svou hůlku a míček přesně zapadl za záda zkoprnělé Tomšové. Do konce třetiny však stále chybělo šest minut, ale koncentrovaná a obětavá obrana už nedala soupeři šanci a v dunící Rieger aréně se mohlo začít slavit.

Ladies tedy po náročném utkání srovnaly stav série na 3:3 a již tuto neděli opět vyráží do víru moravského velkoměsta porvat se o poslední a nejcennější vítězství ze všech. V sázce je všechno a karty jsou vyloženy, zbývá rozhodnout, kdo má v rukávu eso.

TJ SKV – FBS Olomouc 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Strejcovská (Jiříčková), 54. Tvrzníková (Macurová) – 10. Reimerová. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 75.

Sestava SKV: Vyrobíková - Lingová, Jiříčková, Čermáková, Honzová - Macurová (C), Trunečková, Tvrzníková - Reichová, Strejcovská, Dobisíková - Bartošová, Panková. Trenér: Vilém Svoboda.