Ladies potrápily Bohemku

Na začátku druhé třetiny to s Vinohrady vypadalo zle. Jenže pak se Sokol otřepal a ve zbytku zápasu svého zelenobílého soupeře hodně potrápil. Výsledkem je důstojná porážka 3:6.

Druhé venkovní utkání v řadě a opět na hřišti silného pražského celku. Ladies zajížděly k duelu 6. kola extraligy žen na půdu Bohemians. Favorizovanější domácí celek šel rychle do vedení. V páté minutě se prosadila domácí kanonýrka Lucie Veselá. Ačkoliv to párkrát před brankou SKV nevypadalo úplně dobře, ve zbytku úvodní části už Ladies neinkasovaly a do druhé části tedy šly s nadějným skóre.

Domácí celek ovšem hodně zabral. Během prvních čtyř minut prostřední dvacetiminutovky nasázel do vinohradské sítě tři slepené góly a odskočil do čtyřbrankového vedení. Koučové SKV stáhli hru na dvě pětky, Čermákovou přesunuli do obrany a tyto změny přinesly kýžený efekt. Vinohrady už ve zbytku druhé části další gól neobdržely a po dvou třetinách tedy svítilo na tabuli skóre 4:0 pro domácí.

Třetí třetina byla z pohledu Vinohrad vůbec nejúspěšnější. Střeleckou smůlu protrhla ve 42. minutě Aneta Tvrzníková a po bekhendové kličce poprvé rozjásala vinohradskou lavičku. SKV opravdu přidalo, holkám se dařilo v kombinaci a konečně zlepšily i zakončení. Ve 44. minutě natahovala ke střele Macurová, v poslední chvíli ale shodila míček na Honzovou, která se trefila přesně.

Domácí celek si po druhém gólu Vinohrad vzal oddechový čas a finský kouč Bohemky Jay Backman při něm byl hodně slyšet. Ukázal tak, že se stavem 4:2 rozhodně není spokojen. Jeho svěřenkyně pár desítek vteřin po time outu odpověděly pátým gólem, prosadila se Kašparová. Hostující florbalistky to ani poté nezabalily. V 54. minutě se opět po akci Macurové prosadila Honzová a snížila na 3:5.

Vinohrady pak měly ještě další dvě velké šance, ale Tvrzníková ani jednou nedokázala překonat Kolaříkovou v bráně domácích. SKV v závěru zkoušelo i hru v šesti, na zvrat to ale nestačilo. Naopak Bohemians přidali šestý gól, z krkolomné pozice protlačila míček za záda Kutnarové reprezentantka Poláková. Bohemians tedy na domácí půdě po slibném výkonu našich děvčat zvítězili 6:3.

FbŠ "pipni.cz" Bohemians - TJ SKV 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 5. Veselá (Burdová), 22. Šmídová (Poláková), 24. Poláková (Šmídová), 24. Veselá (Preisslerová), 47. Kašparová, 59. Poláková (Slavíková) – 42. Tvrzníková, 44. Honzová (Macurová), 54. Honzová (Macurová). Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Vyloučení: 0:0. Diváci: 155.

Sestava SKV: Kutnarová - Šádková, Sladkovská, Nováková, Černovská - Macurová (C), Tvrzníková, Honzová - Trunečková, Strejcovská, Čermáková - Dobisíková, Schwarzová, Bartošová. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.