Ladies předvedly bezzubé utrpení v Jičíně

Další prověrka s potenciálním soupeřem v play down skončila katastrofou. Sokolky nevstřelily ani jednu branku a naopak si jich nechaly nasázet celých sedm. Kruté je, že Jičín se na své vítězství nemusel vůbec nadřít, naopak Ladies mu ochotně pomohly a samy si tak do budoucna zavařily.

První třetina přinesla očekávané vystoupení z obou stran. Jičín těžil ze zkušeností Žůrkové, Satýnkové a spol. a rychle nastřeloval balónky na útočnou polovinu, kde se dostával po jednoduchých kombinacích do nebezpečných zakončení. Ladies sice měly návod, jak takovýto nápor bránit a těžit z jeho slabin, nicméně rozhodly se pro vlastní způsob hry a zjevně to nebylo příliš moudré. Po deseti minutách již Jičín vedl o dva góly. Nedá se ovšem říct, že by se pražské hráčky úplně rozsypaly. K vidění bylo i pár pěkných akcí v jejich podání, nicméně vše kolabovalo na technických nedostatcích, laciných ztrátách či dobře postavené gólmance. Do konce třetiny se ještě trefila Drbohlavová a tak se skóre vyhouplo již na 3:0.

Po velmi hlasité a slově nevybíravé poradě v šatně všichni doufali, že do další třetiny nastoupí úplně nový tým, který se pokusí zvrátit výsledek nebo alespoň ukázat 160 jičínským fanouškům, že do extraligy patří. Žel, plané naděje a skutek utek jsou momentálně na sokole celkem v kurzu, a tak se následujících dvacet minut neslo ve znamení splašené první třetiny. Sokolky bojovaly, snažily se každá začít u sebe a celkově hru změnit, ale bohužel dohromady to nešlo. Nutno přiznat, že i přes všechny nesnáze se sokolky do několika slibných šancí propracovat dokázaly, žádná z nich však nebyla natolik povedená, aby skončila gólem. To Jičín pokračoval ve své rychlé rozehrávce a dravých střelách a vytěžil z toho další dva góly.

Na začátku třetího dějství tedy na světelné tabuli svítilo skóre 5:0 a Jičín tak znatelně povolit ze svého tlaku, neboť si byl jist svým úspěchem (soudě podle hry Vinohrad se mu nemůžeme divit). Přesto tak více otevřel svou obranu a ladies se častěji dostávaly k nebezpečnějším zakončením. Blízko gólu byla několikrát jak Tvrzníková, tak Vejvodová či Lingová. Pořád to ale nebyla hra, kterou po hráčkách trenér vyžadoval a která by pohladila oko diváka. Až do 58. minuty držely sokolky pěti brakový rozdíl, pak ale Jičín ještě naposled zatlačil a vstřelil v rychlém sledu dva góly.

Další zápas tedy skončil zklamáním a v srdci mnohého fanouška už jistě raší semínko nedůvěry ve výsledek následujícího play down. Nicméně do konce základní části chybí stále ještě jeden zápas a do začátku play down také času dost. Věřte tedy všichni s námi, že sokolky včas zaberou a vše se v dobré obrátí.

FBK Jičín - TJ SKV 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Mikolášková (Müllerová), 7. Müllerová (Žůrková), 13. Drbohlavová (Mrázková), 30. Kloutvorová (Žůrková), 35. Rozsypalová, 59. Rozsypalová, 60. Žůrková. Rozhodčí: Beranová, Šedová. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 160.

Sestava SKV: Vyrobíková - Honzová (C), Trunečková, Sladkovská, Jiříčková - Tvrzníková, Vejvodová, Lingová - Zelníčková, Bartošová, Šádková - Kutnarová F., Bursová, Bartůňková. Trenéři:  Kytka, Doubek.