Ladies přezimují na předposledním místě

Poslední letošní zápas sezóny byl ve znamení pražského derby, neboť se Ladies utkaly na hřišti Tatranu. A vánoční dárek, ve znamení 3 bodů za výhru, si nakonec pro sebe uzmul Tatran, který se tak posunul na 8.místo zaručující play-off.

Již od začátku se dalo čekat vyrovnané utkání, protože Tatran minule na Vinohrady nestačil pouze v nájezdech. Chtěl tak odčinit ztrátu bodů a od prvních vteřin se na hostující vytáhl s aktivním napadáním, které občas hostům zatápělo. Celá první třetina byla ve vysokém tempu s tím, že více si balónku užívaly Tatranky, které se v 16. minutě dokonce prosadily. Po neúspěšném útoku domácích se Tatran dostal do přečíslení a Matěvosova překonala do té doby bezchybnou Vyrobíkovou. Do konce třetiny se již skóre neměnilo a Tatran si své hubené vedení 1:0 zatím uhájil.

Domácí však i do druhé třetiny vstoupily lépe než hosté. Již ve 2 minutě se prosadila Chaloupková. Ladies se však nenechaly zahanbit a po minutě a půl se prosadila Dobisíková, aby rozdíl skóre zase snížila. To však nebylo vše, za Tatran se již podruhé v zápase prosadila Matěvosová a vrátila tak domácím dvou gólové vedení. Po šesti minutové pasáži bez gólu se s trochou štěstí prosadily hosté, kdy Bursová dokázala překonat Humlovou. Ladies se tak zase přiblížily na dosah a díky sekání Zehrerové získaly výhodu přesilové hry. Tu však nedokázaly využít a v momentě, kdy Faltusová získala balónek a šla do přečíslení, se akorát z trestné lavice vracela Zehrerová, která (naštěstí) pro Vinohrady, rozbíhající Faltusovu sundala na zem a míček se tak dostal na čepele hostů. Chvíli po této humorné situaci nastala poslední přestávka a rozdíl skóre byl zase pouze o gól.

Ve třetí třetině poprvé nepadl gól na začátku, ale zase to byl Tatran, který se prosadil jako první. Tentokráte až ve 49. minutě se se štěstím prosadila Kramperová, která využila zmatku před bránou a několikátou dorážku už prostě za záda Vyrobíkové doklepla. Avšak 2 minuty na to se ke slovu dostala kapitánka Lingová, která svou pověstnou střelou nedala gólmance šanci a zase snížila rozdíl pouze na jeden gól. Poté Tatran rychlou rozehrávku se svého rohu využil špatné střídání Ladies, kterých v jednu chvíli na hřišti bylo osm a získal tak výhodu přesilovky. Tu sice Tatran využít nedokázal, ale několik vteřin po vypršení trestu se znova prosadila Chaloupková, která využila výhodnou standardní situaci u velkého brankoviště a prostřelila ne úplně solidní zeď hostů. Na tento gól na 5:3 zareagoval trenérský tým Vinohrad oddechovým časem, kde naordinoval hru v šesti. Ta se sice hned od začátku nepovedla zorganizovat, ale Vejvodová na druhé straně využila přílišné vyjetí gólmanky a zavěsila. Ladies i tak pokračovaly v šesti, což jim nejspíš bylo osudné. Faltusová svým napadáním vybojovala balónek a neměla problém trefit prázdnou bránu. Dvě minuty na to svůj hattrick zkompletovala Matěvosova, která trefila krásně spodní růžek branky a potvrdila vítězství svého týmu. Půl minuty před koncem ještě dokázala Lingová neskutečným vikýřem zkorigovat skóre na konečných 5:7, ale prohře už nezabránila.

Ladies tak předvánoční dvojzápas nezvládly a před další pauzou si nedokázaly připsat ani bod. Doufejme, že jim pod stromeček Ježíšek nadělí trochu štěstí do nadcházející části sezóny a Ladies ještě dokáží zabojovat o vysněné play-off. Momentálně se nachází na 11.místě s 9 body, pod nimi je pouze Olomouc, která jim šlape na paty se svými 7 body. Další zápas čeká Ladies 6.1. na domácí půdě proti Vítkovicím, takže doufejme, že se přes Vánoce holky nebudou pouze přejídat cukrovím!

Únětická 12° Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:5 (1:0, 2:2, 4:3)

Branky a nahrávky: 16. Matěvosová (Viplerová), 22. Chaloupková (Morová), 28. Matěvosová (Faltusová), 49. Kramperová (Vachušková), 55. Chaloupková (Vlachová), 57. Faltusová, 59. Matěvosová – 24. Dobisíková (Žižková), 34. Bursová (A. Kutnarová), 51. Lingová (Honzová), 55. Vejvodová, 60. Lingová (Honzová). Rozhodčí: Beranová, Hejnová. Vyloučení: 1:1 Bez využitíDiváků: 73.

Sestava SKV: Vyrobíková - Honzová, Zelníčková, Kalistová, Lingová (C), Vejvodová - Sladkovská, Šádková, Dobisíková, Trunečková, Žižková - Jiříčková, Skalická, Kylarová, Bursová, Kutnarová. Trenéři: Kytka, Doubek.