Ladies proti Bohemce sahaly po bodech

Ačkoliv zápas mezi 5. a 12. týmem tabulky měl jasného favorita, Vinohrady neházely flintu do žita. Bohemka v posledním zápase podlehla Olomouci 1:2, a tak bylo zřejmé, že není v úplně dobrém rozpoložení. Ladies si však z vyrovnaného utkání nevezou ani bod po porážce 5:7.

Oba týmy do utkání nastupovaly na tři lajny a tento styl více vyhovoval hostujícím Vinohradům. V polovině třetiny se dostala do úniku Bartošová, která Omelkovou nadvakrát dokázala překonat a zajistila tak SKV vedení. Ladies se dostávaly do šancí, ale ty ne a ne proměnit. Kolikrát místo střely zbytečně volily nahrávku a to jim bylo osudné. Ukázalo se, že konec třetin jim prostě nejde. V čase 19:17 se prosadila Poláková po nahrávce Loudové a v 19:45 si tyto 2 hráčky role vyměnily a šlo se do šaten za stavu 2:1 pro Bohemians.

Začátek druhé třetiny ale byly hostující zase aktivnější a vyplatilo se jim to v podobě krásné akce celé třetí lajny, kdy nahrávku od Bartošové Tvrzníková ze středu pohotově využila. Vyrovnané skóre se udrželo už do konce třetiny, ale Bohemka si začala uvědomovat, že to nebude tak lehké utkání a do hry už pouštěla pouze své dvě nejlepší lajny.

Avšak začátek do třetí třetiny se SKV nevydařil. V průběhu necelých tří minut se třikrát prosadila první lajna zeleno-bílých a na světelné tabuli svítilo nehezké skóre 2:5. Na tuto kanonádu reagoval hostující trenérský tým oddechovým časem a vyplatilo se. Minutu poté se totiž krásnou individuální akcí blýskla Trunečková a snížila tak skóre. Konec třetiny byl ve znamení šancí na obou stranách. Hosté stáhly svou hru také na dvě pětice a opravdu se dalo na co koukat. Byla to ale Bočanová, která zase rozvlnila síť za Kuchyňkovou a skóre vzrostlo zpět na rozdíl tří gólů. Ladies ale bojovaly dál, nejdříve Žižková zády k brance snížila a poté Lingová neuvěřitelně přesnou střelou od mantinelu přiblížila hosty pouze na rozdíl jednoho gólu. Závěrečné napadání se však Vinohradům nedařilo, a tak Poláková gólem v poslední minutě zpečetila výhru Bohemians.

Ladies předvedly slušný výkon, ze kterého se dá stavět. Překonat je dokázala pouze první lajna Bohemky, ale to bohužel hned sedmkrát. Nyní mají Ladies týden pauzu, takže snad načerpají síly a doufejme, že v sobotu 10.2. ukáží na domácím hřišti podobný, tentokrát snad vítězný výkon, proti neoblíbeným Pantherkám.

FbŠ Bohemians - TJ SKV 7:5 (2:1, 0:1, 5:3)

Branky a nahrávky: 20. Poláková (Loudová), 20. Loudová (Poláková), 45. Bočanová (Kadidlová), 46. Kadidlová (Poláková), 47. Poláková (Loudová), 54. Bočanová (Nová), 60. Poláková (Kadidlová) – 11. Bartošová, 27. Tvrzníková (Bartošová), 48. Trunečková, 57. Žižková (Dobisíková), 58. Lingová (Honzová). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Diváků: 65.

Sestava SVK: Kuchyňková - Honzová, Zelníčková, Sladkovská, Šádková, Jiříčková, Skalická - Kylarová, Kutnarová, Lingová (C) - Trunečková, Žižková, Dobisíková - Bursová, Bartošová, Tvrzníková - Rinta-Pollari, Šidlochová. Trenéři: Doubek, Kytka.