Ladies schytaly debakl na Chodově

Tým z Jižního Města až po uši nabušený juniorskými i ženskými reprezentantkami si rozhodně nebral servítky a udělal s Vinohrady ve čtvrtém kole extraligy krátký proces.

Už úvodní minuty naznačily, jakým směrem se bude hra ubírat. Chodov se rozhodl na domácí půdě předvést a tak dal jasně najevo, že si nárokuje právo na balónek a vlastní polovina je pro něj něco jako zakázaný prostor. Roztočil smrtelný kolotoč před sokolskou brankou a zlomyslně ji ohrožoval. Přesto se i na vinohradské straně našlo pár světlých momentů (přibližně 4), kdy se hráčkám podařilo prolomit chodovský tlak, dostat se do slibného protiútoku a dokonce prověřit domácí gólmanku. Nakonec až v osmé minutě poprvé došlo na nevyhnutelné a po ztrátě balónku na středu přelstily Eliška Křížová a Jana Vojáčková sokolskou obranu. O pět minut později takřka z totožné situace předvedla své kvality Magdaléna Klímová. Tým z Riegrových sadů ale taková maličkost jako 2 obdržené góly nezlomila a důsledně pokračoval v urputném bránění. I díky tomu zůstalo skóre do konce třetiny neměnné.

Začátek druhého dějství přinesl početní výhodu pro domácí po hře na zemi Ivany Hyršlové. Přesilovková formace se natěšeně pustila do kombinování s vidinou dalšího gólu, ale jak se říká: „Kdo chce moc, nemá nic.“, a tak i Chodov dostal studenou sprchu. Iveta Máčilová překvapila dlouhým výhozem na Anetu Tvrzníkovou a ta se dokázala prosmeknout mezi obránkyněmi a prostřelit zaskočenou brankářku. Skóre tak alespoň na malou chvilku vyhlíželo celkem příjemně. Bohužel manšaft z Jižního Města ihned po rozehrání buly odpověděl nejlépe, jak mohl, a osamocená Anet Jarolímová před brankou  prokázala, že centimetry nehrají ve florbale žádnou roli. Po tomto průšvihu se už misky vah zřetelně převážily na stranu Chodova a ten rozjel svou gólovou mašinu naplno. Hráčky v modro-bílém rotovaly po hřišti, měnily si posty, napadaly, byly důraznější v soubojích a nenechávaly sokolkám ani milimetr prostoru. Za svou aktivitu byly odměněny celkem 5 góly. V závěru třetiny se pak bránění sokolu dařilo o něco lépe a v posledních 7 minutách neinkasoval žádný gól.

Závěrečná dvacetiminutovka pouze potvrdila předchozí vývoj a bezednou propast mezi oběma týmy. SKV Ladies bránily, seč jim síly stačily, snažily se znepříjemňovat soupeřkám každý pohyb po hřišti a možná vstřelit ještě nějakou tu branku, ale bohužel bezvýsledně. Chodov si s Vinohrady hrál, jak kočka s myší. Šance střídala šanci a jenom Bůh a Iveta Máčilová mohou za to, že výsledné skóre není ještě obludnější. Přesto všechno se Sokolkám podařilo vytvořit zajímavé útočné momenty a dokonce jednou nastřelit tyč. Nakonec až závěrečný klakson zatrhl Chodovankám tipec a zastavil skóre na ostudných 15:1.

Ženské áčko si tedy prožilo letošní první a doufejme i poslední debakl a má teď několik týdnů čas, aby si pro Chodov připravilo pořádnou pomstu.

TJ JM FAT PIPE Chodov - TJ Sokol Královské Vinohrady 15:1 (2:0, 6:1, 7:0)

Branky a nahrávky: 8. Křížová (Vojáčková), 11. Klímová (Urbánková), 22. Jarolímová (Vojáčková), 27. Beránková (Tučková), 29. Křížová, 31. Jarolímová, 32. Urbánková (Klímová), 34. Lacková (Klímová), 43. Plášková (Tučková), 46. Vojáčková (Jarolímová), 48. Matušková (Bachmaierová), 49. Plášková (Tučková), 51. Paulovičová (Klímová), 54. Bachmaierová (Vojáčková), 56. Jarolímová (Vojáčková) - 22. Tvrzníková (Máčilová). Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:1. Diváci: 94.

Sestava SKV: Máčilová - Šádková, Vejvodová, Sladkovská, Strejcovská, Honzová, Valášková, Jiříčková - Bartošová, Macurová, Petřeková, Hyršlová, Schwarzová, Tvrzníková, Javorská, Čermáková, Komorousová, Kolafová. Trenérka: Mája Kotíková.