Ladies si z Liberce přivezly porážku

Nejspíše se očekával mnohem vyrovnanější zápas. Ačkoliv Liberec okupuje 6. místo tabulky a SKV poslední, nikdo nečekal, že domácí nasází do hostující branky 11 gólů.

Po reprezentační pauze se Ladies zase objevily na hřišti. Tentokráte zamířily na valentýnský sobotní večer do města pod Ještědem. A těšily se na boj o body, které jim ale vzalo duo Mlejnková – Leierová. Úvodní třetina začala v dobrém tempu a naznačovala tomu, že toto utkání bude velmi vyrovnané. Žádná větší šance se na ani jedné straně nevytvořila, avšak v 9. minutě srazil hostující téměř vlastní gól. Marková vystřelila mimo bránu a balonek se odrazil od mantinelu, ale bohužel Kutnarová si ho nešťastným způsobem dopravila do brány sama. Sokolky se však z tohoto smolného gólu oklepaly docela rychle. Po krásné rozehrávce z obrany vyřešila skvěle přečíslení dvě na jednu Jiříčková a předložila balonek Tvrzníkové, která jen nastavila čepel a mohla se radovat z vyrovnání na 1:1. Od této chvíle byly Vinohrady aktivnější, ale nedokázaly z toho nic vytěžit. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině došlo k tradičnímu výpadku. Již zmíněné duo Mlejnková – Leierová se rozehřálo na správnou teplotu a začalo sázet jeden gól za druhým (a díky tomu Mlejnková vévodí tabulce kanadského bodování). Po necelých čtyřech minutách prostředního dějství byl stav utkání 4:1 pro domácí. A již ve 28. minutě zkompletovala Leierová hattrick. Vinohrady se ale nevzdávaly a přišlo snížení z hole Bartošové, která z první využila přihrávku od Kotíkové. Ladies však srážely začátečnické chyby a Mlejnková dokázala skórovat do konce třetiny ještě dvakrát. Na hostující straně přidala třetí gól Čermáková, která využila standardní situace z rohu a střelou do víka se nemýlila. Stav 3:7 vypadal opravdu hrozivě, ale stále byla v pořadí ještě poslední třetina.

Ladies, které v šatně dostaly značně vynadáno, začaly třetí třetinu ideálně. Kotíková z obrany našla krásnou přihrávkou na bližší tyč Tvrzníkovou, která balonek zametla pod gólmanku. Naděje na obrat tedy stále žila. Ale ne moc dlouho. Z nevyužité přesilovky po faulu Čermákové si domácí nedělaly moc hlavu. Ve čtyřech minutách zasypaly branku Vinohrad čtyřmi góly, což byla ledová sprcha pro hosty. Stav 4:11 v 50.minutě už byl beznadějný. Na konečných 5:11 snižovala Macurová, která po souhře bývalých kapitánek reprezentace rozvlnila domácí síť, a využila tak rychlou rozehrávku z hole Kotíkové.

Vinohrady opět nedokázaly podat soustředěný výkon. Neskutečný výpadek a zbytečné začátečnické chyby zejména ve druhé třetině připravily Ladies o body. Příští zápas sehrají na domácí půdě, kde svedou souboj s ženami z Chodova!

Crazy girls FBC Liberec - TJ Sokol Královské Vinohrady 11:5 (1:1, 6:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 9. Kristýna Bednářová, 21. Klára Leierová, 21. Klára Leierová, 24. Michaela Mlejnková, 28. Klára Leierová, 36. Michaela Mlejnková, 40. Michaela Mlejnková, 46. Marcela Urbanová, 47. Michaela Mlejnková, 49. Nikola Bursová, 50. Michaela Mlejnková - 10. Aneta Tvrzníková, 31. Natálie Bartošová, 37. Eliška Čermáková, 41. Aneta Tvrzníková, 55. Zuzana Macurová. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 65.

Sestava SKV: Kutnarová – Honzová, Strejcovská, Valášková, Kotíková, Sladkovská – Čermáková, Macurová, Javorská, Jiříčková, Bartošová, Tvrzníková, Komorousová, Reichová, Petřeková, Šádková.