Ladies slaví první body, doma obraly Jičín

Stejně jako v loňské sezóně i letos se sokolkám podařilo uhrát první výhru na domácí půdě a stejně jako loni se jednalo o zápas s Jičínem. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a šancemi se to jen hemžilo, nakonec ale těsný náskok jednoho gólu domácí ubránili a připsali si tak první vížeství 3:2.&l

První třetina začala velmi svižně. Jičín se dle očekávání nijak nerozpakoval s rozehrávkou a pálil na obranou polovinu domácích jeden balónek za druhým. Tam ale solidně fungovala obrana a především gólmanka Jana Vyrobíková, takže jičínský celek nedokázal rozvlnit síťku za jejími zády. Na druhé straně sokolky zaznamenaly i slibné akce směrem dopředu. Aktivní hra Jičína a tedy otevřenější obrana nabízela řadu možností, jak se dostat k zakončení, a ladies tak snad poprvé v sezóně hrozily stejně často jako soupeř. Snaha nakonec vyústila v úspěch. V 11. minutě se Kristýna Vejvodová dostala do samostatného úniku, podařilo se jí překonat jedinou obránkyni a zamířit přesně nad levé rameno gólmanky. Premiérovou asistenci si připsala gólmanka Jana Vyrobíková. Bohužel Jičín nedovolit domácím dlouho se radovat a po dvou minutách střelou zdálky na vzdálenější tyč vyrovnala Lucie Růžičková. S nerozhodným výsledkem se ale odmítla srovnat kapitánka Michaela Lingová a v 15. minutě se zmocnila za půlicí čárou vypíchnutého balónku a nemilosrdně prostřelila vše, co jí stálo v cestě.

Do druhé dvacetiminutovky se vstupovalo za skóre 2:1 pro domácí. Jičín stále aplikoval tvrdou a rychlou hru a sokol na ni reagoval snahou o kombinaci. Výsledek na světelné tabuli se dlouho neměnil, nicméně o šance opravdu nebyla nouze. Z domácích mohla několikrát navyšovat například Zelníčková a za hosty si ještě teď drbe hlavu Žůrková, která už prázdnější branku asi jen tak neuvidí. V 6. minutě vybojovala Aneta Tvrzníková faul a ladies tak dostaly ideální šanci skórovat v početní výhodě. Úvodní dobrou standardku ovšem neuvěřitelně zazdila Kristýna Vejvodová. Zbytek přesilovky pak pokračoval celkem zdařile, bohužel žádná větší šance již z toho nebyla. Naopak chvíli po konci přesilovky vyrobila Aneta Tvrzníková fatál v obraně a doslova namazala Lucii Kloutvorové, která se sama před gólmankou nemýlila. Bylo tedy znovu srovnáno. Těsně před koncem ale opět zaúřadovala Michaela Lingová a ukázala, že je správný kapitán týmu. Od mantinelu dostala krátkou přihrávku, s míčkem na hokejce přeběhla osu a ukázkově zavěsila nad nohu bezmocné gólmanky.

Poslední část se nesla trochu v duchu nahoru dolu. Jičín střílel, jak jen to šlo, především kapitánka Gabriela Žůrková a jí podobné zaměstnávaly Janu Vyrobíkovou, že se sotva stačila otáčet.  Sokol ale bojoval stejně srdnatě, bohužel další gól už vstřelit nedokázal. Drsná hra hostí postupně přešla v zakázané zákroky a Vinohrady dostaly možnost dalších dvou přesilových her, nicméně možná by bylo lepší, kdyby se tak nestalo. První přesilovka přinesla klasické přeslabení, kdy měl Jičín kromě jedné pěkné šance Petry Honzové po celou dobu navrch. Druhá početní výhoda už byla o poznání lepší a přinesla i slušnou šanci Barbory Šádkové, která ale bohužel trefila pouze brankovou konstrukci. Závěr zápasu už pak byl klasicky hektický. Jičín v 19. minutě odvolal brankářku a zkusil vyrovnat v šesti hráčkách v poli. Naštěstí sokolky nápor ustály a mohly tak oslavit první sezónní vítězství.

Ladies si tedy připsaly první tři body a vyšvihly se v tabulce na lukrativní 10. místo, což je prakticky nejlepší umístění za posledních pár let. Doufejme, že jim to nějakou chvíli vydrží. V neděli je totiž čeká hned další utkání a tentokrát s Chodovem, což bude o něco těžší zkouška. Držte palce.

TJ SKV - KM AUTOMATIC FBK Jičín 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Vejvodová (Vyrobíková), 15. Lingová (Tvrzníková), 36. Lingová (Zelníčková) - 13. Růžičková (Strejcovská), 32. Klouvorová. Rozhodčí: Ležák L., Ležák M. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 43.

Sestava SKV: Vyrobíková - Zelníčková, Vejvodová, Lingová (C) - Kyralová, Kutnarová, Dobisíková - Honzová, Tvrzníková, Šádková, Sladkovská, Vavřinová, Žižková. Trenéři: Kytka, Doubek.