Ladies slaví první výhru!

Vypadalo to jako téměř nekonečné čekání, ale jak se říká: "Kdo si počká, ten se dočká." Ladies se tohoto přísloví držely velice pevně a na první výhru si počkaly 11 zápasů, avšak v posledním utkání první poloviny sezony dokázaly obhájit doma 3 body a v napínavém utkání porazily Jičín 5:4!

I přesto, že se Jičín nachází na 6. místě ligové tabulky, tak se očekával vyrovaný boj. V minulé sezóně jej Ladies dokázaly porazit, a tak se nehodlaly vzdát bodů ani letos. Zároveň Ladies hnala i motivace toho, aby na následné SKV party měly o důvod víc, proč slavit :)

Začátek utkání hned naznačil, že půjde hlavně o bojovnost na hřišti, protože bylo jasné, že diváky nečeká žádný pěkný florbal. Již ve 3. minutě se prosadila Žůrková, která využila dobrého místa rozehrávky a vymetla Kutnarové všechny pavučinky. Vinohrady se ale nevzdávaly a snažily se hrát svou hru, což bylo docela těžké, neboť Jičín hrál styl - nahoď a běž. Po 5 minutách vedení Jičína si Sladkovská všimla, že soupeř jde střídat, nahrála Vejvodové, která byla na středu úplně sama a bylo vyrovnáno. Ladies se ale z vyrovnání neradovaly dlouho, ani ne po minutě Satýnková z rohu nahodila na bránu a Kloutvorová po zpracování dostala Jičín zpět do vedení. Zápas to nebyl vskutku krásný, Jičín často chodil do soubojů hlava-nehlava, a tak se často přerušovalo, většinou z důvodu, že někdo se objevil na zemi, nebo za mantinelem. Ke konci třetiny dostaly Ladies k dispozici přesilovku, neboť Floriánová sekala. SKV si dokázalo vytvořit šance, ale proměnit už je nedokázalo. První část skončila tedy lépe pro Jičín v poměru 2:1.

První třetina ukázala, že to bude opravdu vyrovnané utkání, může rozhodnout sebemenší chyba a hlavně to bude o tom, kdo bude více chtít. Šance byly na obou stranách, SKV kolabovalo na nepřesných mířidlech, Jičín zase na skvělé Kutnarové. V polovině zápasu se však ke slovu dostala zase Vejvodová, která ukázala rychlé reakce a poté, co jí Vavřinová (doufejme, že omylem) trefila, tak balonek ze vzduchu sklepla za záda hostující Samkové. Následovala zase pasáž neproměněných šancí, která vyústila v opravdu krásnou gólovou akci domácích. Kutnarová si všimla volné Jarešové a výhozem překonala 4 hráčky hostů, Jarešová z první na Tvrzníkovou, ta z první na Vejvodovou, která vrací Tvrzníkové na střed a ta bekhendem překonává gólmanku a dostává Ladies do vedení. A aby bylo utkání zajímavé, tak vedení si Vinohrady udržely přesně 45 vteřin, neboť Satýnkové těsně před koncem třetiny využívá nedůrazu domácích a srovnává.

Do třetí třetiny se tedy vstupuje za vyrovaného stavu 3:3 a je jasné, že ty pravé nervy teprve přijdou. Ihned zkraje třetiny ale Sladkovská omylem hraje rukou, a tak jdou domácí do oslabení. Šance však byly na obou stranách a Jičín mohl slavit gól, avšak Lingová byla na správném místě a balonek z brankové čáry ze vzduchu dokázala odpálit. Následoval tedy nájezd, ale Kutnarová vycvičená z tréninkového dřeváka chytá a tak jdou Ladies na 20 vteřin do 3. Překvapivé bylo to, že domácí měly balonek více na čepeli než hostí, kterých bylo o 2 hráčky více. Vinohrady dokázaly ubránit i následující hru 4 na 5 a tak Jičín nedokázal využít obrovskou šanci k získání vedení. 5 minut před koncem Jarešová střelou z první rozvlňuje síťku a dostává domácí o gól napřed. Půl minuty na to, dostávají domáci standardku z velmi výhodné pozice - velkého brankoviště. Nahrávka, nahrávka a jde se slavit, protože Tvrzníková blok hostujících překonává. A aby toho nebylo málo, minutu na to se Jičín znovu hlásí o slovo a Satýnková překonává Kutnarovou. Závěrečné napadání SKV dokázalo odbránit a to znamenalo jediné, že Ladies slaví 3 body!

Doufejme, že konto Ladies se nezastaví na stávajích 4 bodech, ale bude pokračovat ještě dále.

TJ SKV - FBK Jičín 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Vejvodová (Sladkovská), 32. Vejvodová (Vavřinová), 39. Tvrzníková (Vejvodová), 55. Jarešová (Tvrzníková), 56. Tvrzníková (Jarešová) – 3. Žůrková (Satýnková), 10. Kloutvorová (Satýnková), 40. Satýnková, 57. Satýnková (Florianová). Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváci: 38.

Sestava SKV: A. Kutnarová - Lingová, Honzová (C), Sladkovská, T. Trunečková - Jarešová, Vejvodová, Tvrzníková - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Šádková, Bartůňková, Zelníčková, F. Kutnarová, Bursová. Trenér: Boleslav Kytka.